Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 19-Кві-2024, 06:30

Головна » Статті » Статті котовських авторів

ДІМ СПОДІВАНЬ ТА НАДІЇ
Людина від народження має права і обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації триває у кожного по-різному, адже кожен самостійно визначає пріоритети і реалізує власні здібності, вибирає свою життєву стежину. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, атмосфері любові і тепла.
Однак не можна забувати, що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, опіку над якими здійснює держава.
Немає сумніву в тому, що діти, котрі залишаються без батьківської опіки та влаштовуються в державні заклади, відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ї. Економічні, соціальні, психологічні проблеми, з якими стикається така дитина, впливають на формування її життєвих орієнтирів, деформують соціальні настанови, ускладнюють процеси пристосування до життя в соціумі. У переважній більшості вони не підготовлені до шлюбу, створення сім’ї, стикаються з проблемами працевлаштування, одержання житла, їм бракує навичок спілкування тощо.
З метою створення умов для соціальної адаптації та підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з їх числа в Україні розвивається мережа соціальних гуртожитків для даної категорії населення.
Довідка: На виконання Указу Президента України від 11.07.2005 року № 1086 „Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей”, постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2005 року № 878 „Про затвердження Типового положення про соціальний гуртожиток”, рішенням виконавчого комітету Котовської міської ради від 08.02.2006 року № 34 „Про створення Котовського міського соціального гуртожитку” в місті Котовськ створено комунальну установу соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Котовський міський соціальний гуртожиток – заклад для тимчасового проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років. Гуртожиток розрахований на 15 осіб. Основними метою закладу є забезпечення зазначеної категорії тимчасовим житлом та створення умов для соціальної адаптації осіб, що в ньому проживають, формування активної життєвої позиції, засвоєння норм і цінностей суспільства, підготовка до самостійного життя, надання соціально-педагогічних,соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних послуг. Усі послуги закладом надаються безкоштовно. Граничний строк перебування особи в гуртожитку становить три роки.
Основними завданнями діяльності гуртожитку є:
• забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до18 років, а також молодих осіб з їх числа віком від 18 до 23 років житлом;
• захист прав та інтересів осіб, які мешкають в гуртожитку;
• створення належних умов для соціальної адаптації мешканців гуртожитку;
• надання соціально-педагогічних, соціально-економічних та інформаційних послуг зазначеним особам;
• допомога в працевлаштуванні;
• допомога при оформленні необхідних документів;
• допомога в отриманні середньо-спеціальної або вищої освіти;
• сприяння у вирішені соціальних проблем;
• формування навичок самостійного життя за межами гуртожитку;
• розвиток комунікативних навичок, організація змістовного дозвілля;
• захист житлових та майнових прав мешканців гуртожитку.
Як впевнено увійти у самостійне життя? Куди звернутись, щоб розв’язати безліч буденних проблем? Хто допоможе, навчить та підкаже правильне рішення? Саме з цими життєвими питаннями та проблемами звертаються до спеціалістів гуртожитку. І саме на спеціалістів та працівників соціальної і соціально-педагогічної сфери покладається особлива місія: допомогти подолати індивідуальні психологічні проблеми, набути побутові навички, опанувати навички спілкування та самостійного вирішення питань, підтримати, підказати. Багатопланову та кропітку роботу з соціальної адаптації мешканців гуртожитку проводить соціальний педагог Шалашна Наталія Григорівна. Досвідчений спеціаліст високої професійної компетентності, яка володіє чималим обсягом знань та умінь, будує свою діяльність на основах загальнолюдської моралі. Життєвий досвід та відданість своїй справі педагога допомагають якнайшвидше вирішити та подолати життєві проблеми осіб,які звернулись до соціального гуртожитку.
Базовою основою в роботі гуртожитку є індивідуальний підхід до кожного мешканця. Адже, життєві проблеми у кожного свої. Колектив закладу прикладає усі зусилля для створення умов родинного затишку, тепла, позитивної атмосфери, а ставлення до виконання обов’язків ґрунтується на принципах захисту прав людини, гуманізму, доступності, конфіденційності, поваги до особистості. Хочеться сказати про найголовніше, що об’єднує всіх працівників Котовського міського соціального гуртожитку, - це доброта, щирість, небайдужість. надзвичайна відданість справі і кожному з тих, хто проживає чи проживав у закладі.
« Дом – это не стены, не окно, даже не стулья за столом.
Это не Дом!
Дом – это То, куда готов ты возвращаться вновь и вновь.
Радостным, грустным, добрым и злым, еле живым.
Дом – это Там, где тебя поймут, Там, где надеются и ждут,
Где ты забудешь обо всем.
Это твой Дом»
Велика увага також приділяється груповим заходам, які проводяться щотижнево з використанням різноманітних форм та методів: інформаційно-тренінгові заняття, практичні мінімуми, тестування, тренінги, круглі столи, бесіди, лекції, відео лекторії. Тематика даних заходів неодмінно пов’язана з формуванням навичок самостійного життя та складена за Програмою соціальної адаптації вищезазначеної категорії : «Професія як основа життєвого успіху», «Сімейні цінності», «Правова культура особистості», «Як зробити дозвілля цікавим та змістовним», «Успішне спілкування», «Здоров’я – ресурс і результат благополуччя». Активну участь мешканці гуртожитку приймають і в культурному житті нашого міста.
З жовтня 2006 року по теперішній час гуртожитком надано послуги 49 особам.
Гуртожиток підтримує зв’язки із структурними підрозділами міської виконавчої влади, органами соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, управлінням у справах сім’ї та молоді, підприємствами, суспільними організаціями міста, приватними підприємствами. Координацію роботи міського соціального гуртожитку здійснює центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Оскільки життя не стоїть на місці, потребує змін, гуртожиток на період 2010-2012 роки залучено до проекту «Отримай свій шанс»: забезпечення кращого майбутнього дітей-вихованців та випускників інтернатних закладів шляхом формування життєво необхідних умінь та покращення соціальних послуг» (за підтримки програми МАТРА) Міжнародної громадської організацією «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я». В рамках даного проекту з мешканцями було проведено виїзні тренінги в м. Одеса провідним спеціалістом – психологом КМЦСССДМ Бушанською Вікторією Валеріївною.
Отже, можемо зробити висновок, що проблема непідготовленості до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також молодих осіб з їх числа є вкрай болючою та актуальною. Складність цього питання полягає в тому, що необхідно паралельно вирішувати дві складові – створення умов та можливостей для нормального, самостійного дорослого життя та надання підліткам необхідних знань та навичок шляхом спеціальної практичної підготовки.
Шановні друзі! Ми працюємо, щоб вислухати Вас, протягнути Вам руку допомоги, запропонувати Вам свою підтримку та розуміння. Якщо Ви або Ваші близькі чи знайомі мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, або особи з їх числа та у Вас виникли запитання звертайтесь за адресою: м. Котовськ, вул. Бочковича, 101-Г, конт. тел. 5-57-79.


Завідувач міським соціальним гуртожитком для
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Н.В.Кушнір
Категорія: Статті котовських авторів | Додав: hunter (07-Вер-2011)
Переглядів: 732 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz