Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Перелік питань на засідання виконкому [0]
Засідання виконкому [7]
Рішення виконкому [1]
Проекти рішень виконкому [0]
Регуляторна політика [0]
Інше - інформації, звіти виконкому [44]
Послуги органів місцевого самоврядування [3]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 26-Кві-2024, 16:13

Головна » Статті » Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради » Засідання виконкому

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ МІСЬКВИКОНКОМУ

Важливою подією тижня стало засідання міськвиконкому на якому було ухвалено 16 проектів рішень. Серед основних: «Про хід виконання заходів, передбачених «Програмою захисту прав споживачів міста Котовська на 2011-2015 роки» станом за 9 місяців 2011року та «Про стан роботи щодо охорони прав і свобод громадян та профілактики правопорушень серед неповнолітніх».

Обидва питання є надважливими для життєдіяльності міста, тому, окрім доповідачів: начальника відділу торгівлі та підприємницької діяльності Алли Омельчук та начальника управління у справах сім’ї та молоді Віктора Гояна  зі співдоповідями виступило  чимало відповідальних осіб, серед яких:  начальник Котовського МВ ГУМВС Ігор Лещенко, виконуючий обов’язки начальника Лінійного відділу на ст.. Котовськ Ігор Березовенко, перший заступник начальника Котовського Прикордонного загону Олександр Мейко, директор Котовської філії ДП «Одесастандартметрологія» Ігор Кравченко, начальник управління ветеринарної медицини Станіслав Овсяницький та ін.. В ході обговорення вищезазначених питань було висловлено низку слушних пропозицій, направлених на захист прав споживачів та на охорону прав і свобод неповнолітніх.
Усі проекти рішень було розміщено на "ВЕБ-системі доступу до публічної інформації" (http://kotovsk-city.org.ua/index.php/informatsina-baza-vikonkomu/127-proekti-rishen-vikonkomu) за 20 днів до їх розгляду.
З ухваленими рішеннями можна буде ознайомитись протягом 5 робочих днів після прийняття також, на "ВЕБ - системі доступу до публічної інформації" пройшовши за посиланням: http://kotovsk-city.org.ua/index.php/informatsina-baza-vikonkomu/124-rishennya-vikonkomu

Пропонуємо вашій увазі скорочену довідку про хід виконання  заходів, передбачених «Програмою захисту прав споживачів м.Котовськ  на 2011 – 2015 роки» станом за 9 місяців 2011року, підготовлену заступником міського голови Наталією Власюк.

 Виконавчим комітетом Котовської міської ради приділяється особлива увага питанням реалізації державної політики захисту прав споживачів.

На території міста діє  «Програма захисту прав споживачів на 2011 – 2015 роки», яка затверджена рішенням Котовської міської ради  № 603 –У  від 20.10.2010р. Діюча Програма є логічним продовженням попередніх програм, спрямованих на розв’язання проблем , які існують на споживчому ринку; захисту інтересів та прав громадян ,як споживачів товарів, робіт, послуг; забезпечення права споживачів на отримання  товарів ( робіт ,послуг) належної якості.

Головною метою Програми є забезпечення  реалізації на території міста державної політики  захисту прав споживачів, шляхом координації роботи та взаємодії органів місцевого самоврядування з органами державного нагляду та  контролю.

Відділом торгівлі та підприємницької діяльності створено діючий реєстр об’єктів сфери торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг. Станом на 01.11.2011р у дислокацію об’єктів включено   627 підконтрольних стаціонарних  об’єктів , що на 9,8% більше минулорічного показника. На території міста працюють: 418 об’єктів роздрібної торгівлі, 45 оптових баз, 55 об’єктів ресторанного господарства, 101 об’єкт  побутового обслуговування, на 3 ринках та 5 встановлених місцях для торгівлі працює більше ніж 1,5 тис. осіб – суб’єктів   підприємницької діяльності.  

З метою контролю за якістю товарів ( робіт , послуг), дотриманням Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торгівельного обслуговування населення   спеціалістами відділу торгівлі та підприємницької діяльності спільно з працівниками райСЄС, адміністрацією ринків, правоохоронними органами  за 9 місяців поточного року перевірено дотримання законодавства про захист прав споживачів на 181 об’єкті сфери торгівлі, ресторанного господарства, надання послуг та на ринках міста, що на 16,2% менше  минулорічного показника  

 Основними порушеннями є : - відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки харчових продуктів; -  відсутність своєчасного проходження медичного огляду працівниками торгівлі; - реалізація лікеро - горілчаних  та тютюнових виробів без ліцензії ; - відсутність доступної , достовірної , своєчасної інформації про товар;- відсутність режиму роботи об’єкту;

-  торгівля продуктами харчування з вичерпним строком реалізації ; -   оформленні цінників з порушенням вимог законодавства; - порушення правил зберігання швидкопсувних продовольчих товарів та  товарного сусідства;- незадовільний санітарний стан об’єкту.

Особлива увага приділялась дотриманню законодавства про захист прав споживачів торгуючими на ринках міста, проведено 127 перевірок, або 70%  від загальної кількості перевірок.  З метою забезпечення реалізації якісного м’яса свинини, яловичини, птиці  та м’ясопродуктів проведено 4 рейди по перевірки торгуючих у м’ясному корпусі  та на рибних рядах ринка. За результатами спільної  роботи працівників відділу торгівлі, адміністрації ринку, працівників Рай СЄС, ветеринарної, метрологічної   служб торгуючими   пройдено медичний огляд, пройдено повірку ваговимірювальної техніки. Проводилась робота  стосовно  припинення  торгівлі фаршем ,  ковбасою домашнього приготування,  забезпечено  жорсткий контроль за проходженням  лабораторного обстеження усіх м’ясо туш, що  реалізуються в корпусі.  Проводились  заходи щодо припинення  торгівлі по центру Котовського міського ринка, дотримання торгуючими режиму заїзду - виїзду на територію ринку. Продовжено роботу щодо припинення торгівлі з землі , адміністрація ринку має можливість забезпечити у повному обсязі торгуючих піддонами та торговими столами.

 Проведено 12 спільних рейдів по перевірці торгуючих  сільськогосподарською продукцією по вул. Калініна, особлива увага приділялась дотриманню правил торгівлі, а саме: припиненню торгівлі з землі; недопущенню  використання вагів, які не пройшли державну повірку ; заборону реалізації сільськогосподарської продукції, яка не  має  висновків лабораторних досліджень; своєчасне проходження медичного огляду торгуючих; наявність погоджувальних документів на торгівлю. 

 З метою недопущення  реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім,  перевірено 25 об’єктів торгівлі , ресторанного господарства. Виявлено 10 фактів реалізації  пива особам , які не досягли 18 років . По виявленим порушенням складено протоколи та накладено штрафів на суму 4,6 тис.грн.

 Продовжено контроль за наявністю в торговій мережі міста широкого асортименту товарів для дітей. Збережена  мережа  спеціалізованих магазинів  для дітей : «Дитячий світ» , «Капітошка»,  « Мальвіна»,  « Мальвіна- 2»,  « Казкова країна », « Буратіно», « Малиш »,  «Попелюшка», « Ярослава», в 10 продовольчих магазинах створено умови для продажу продуктів дитячого харчування, в 25 контейнерах та палатках, що розташовані на ринках міста здійснюється реалізація товарів для дітей.

 З метою припинення  стихійної торгівлі , торгівлі в невстановлених місцях проведено 23  спільних рейдів спеціалістів відділу торгівлі  з працівниками РайСЕС, внутрішніх справ . З метою створення    умов для зручного придбання овочів та фруктів в  літньо - осінній період  , на території міста відведені міста для торгівлі з автомобілів, створено умови для торгівлі сільськогосподарською продукцією у районі «Черемушки». У цьому році дозвіл на торгівлю з автомобілів овочами було видано 34  особам , у  9 різних районах міста, за наявністю санітарного паспорту на машину, документів, що підтверджують якість сільгосппродукції, повірку вагів  та медичний огляд продавця. Але не вдалося припинити стихійну  торгівлю з землі по проспекту Перемоги та інших районах міста.

Відбулося 6 засідань робочої групи з питань захисту прав споживачів, на які були залучені профільні спеціалісти( відбулася виїзна комісія за місцем мешкання споживачів стосовно виготовлення та монтажу балконного  блоку з металопластику на суму 26,0 тис. грн, перетяжки дивану на суму 800грн., виготовлення кухонної меблі та шафи на суму 19,3 тис.грн , якості монтажу шиферній покрівлі на суму 1,5 тис.грн).

За результатами розгляду скарг було проведено заміну товару на суму 4,1 тис.грн., зроблено безкоштовний ремонт  на суму 2,8 тис.грн., споживачам повернуто коштів на суму 21,6тис. грн.

       З початку 2011року  на відповідність нормативним документам  якості та безпеки харчових продуктів  спеціалістами районної санітарно – епідеміологічної служби досліджено 1102 проби продуктів харчування на вміст солей важких металів ,вміст нітрату натрію в ковбасних виробах, нітратів в овочах, мікробіологічні показники продуктів, виявлення пестицидів. Проводився контроль за якістю дитячого харчування. Досліджено 10 зразків дитячого харчування в торговій мережі міста .   На міському ринку відібрано та обстежено 22 зразка  овочів , 34 зразка ковбасної продукції, 80 зразків молочної продукції. Проводився контроль за санепідрежимом в перукарнях, лазні, торгових об’єктах та об’єктах ресторанного господарства, досліджено на патогенну флору 645 змивів. За результатами роботи на 121 особу  накладено штрафні санкції,  що на 24,3% більше ніж за 9 місяців 2010р.

      З метою контролю за додержанням вимог Законів України «Про ветеринарну медицину» та «Про безпеку та якість харчових продуктів» управлінням ветеринарної медицини проведено 36 рейдів (що на рівні показників  минулого року) по контролю за  правилами перевезення, зберігання, переробці продукції тваринного походження,  оглянуто 1247 транспортних засобів. Укладено договори між державною лікарнею ветеринарної медицини та суб’єктами господарювання з питань надання послуг офіційного лікаря , який здійснює контроль за реалізацією, зберіганням продукції, оформлення відповідної вихідної ветеринарної документації на товар. Здійснюється ветерінарно – санітарний контроль та нагляд в Універсамах торгової мережі « Копійка», торгові бази «Імперія холоду», «Айсберг», « Наша ряба».  Районною державною лабораторією ветеринарної медицини та лабораторією ветеринарної санітарної експертизи  на Котовському  міському ринку  проведено 27925 експертиз  продукції тваринного та рослинного походження на якість та безпеку. За результатами роботи накладено штрафних санкцій на загальну суму  15,4 тис. грн.,  на  301 особу.     

  Спеціалістами Котовської  філії ДП «Одесастандартметрологія» проводилась  робота по контролю за якістю товарів та дотриманню показників безпеки на підприємствах  міста. Згідно плану роботи перевірено11 об’єктів, на порушників накладено штрафні санкції  на загальну суму 901грн. 

З початку року атестовано лабораторію  Котовської лінійної СЄС на Одеській залізниці, яка здійснює контроль харчової продукції, у тому числі продуктів дитячого харчування.

З метою забезпечення дієвого нагляду за якістю товарів  сертифікована продукція 5 суб’єктів господарювання ( ТОВ «Котовський винзавод», ТОВ «Українська алкогольна компанія «Крістал»», ТОВ «Котовський хлібозавод», виробі з металопластику СПД Стопчанський М.Л., Кожуховська Н.І., Вдовиченко С.О.).

У межах реалізації заходів передбачених Програмою захисту прав споживачів , проводились спільні заходи правоохоронних і контролюючих органів щодо недопущення надходження на споживчій ринок  міста фальсифікованих товарів, особливо алкогольно - горілчаних напоїв та тютюнових виробів,  припинення функціонування об’єктів сфери торгівлі та надання послуг без відповідно оформлених дозвільних документів. За результатами роботи  прикордонного загону, податкової інспекції, відділу внутрішніх справ, відділу торгівлі та підприємницької діяльності  вилучено та не допущено  до реалізації на споживчому ринку міста  фальсифікованих товарів на суму 81,9 тис. грн., а саме :  тютюнових виробів – 6,6 тис. грн. , алкогольних напоїв –

Фахівцями Котовської об’єднаної державної податкової інспекції , співробітниками  відділу податкової міліції та відділу оперативного контролю ДПА  з метою припинення реалізації фальсифікованих товарів порушено 3 кримінальні справи за ознаками  підробки , в ході обшуків вилучено понад 1200 л спирту та готової продукції  на суму 10,0 тис. грн..

З метою  недопущення надходження на споживчий ринок міста фальсифікованих товарів,  особливо алкогольно - горілчаних напоїв та тютюнових виробів  прикордонним загоном   затримано контрабандних товарів в 10 випадках  на суму 43,1 тис.грн. ( проти 115,0 тис. грн. у минулому році), з них :тютюнових виробів на суму 4,8 тис.грн.; алкогольно – горілчаних виробів на суму 38,3 тис. грн.

За 9 місяців поточного року працівниками Котовської МВ ГУ МВС України в Одеській області проведено 56 цільових оперативно – профілактичних рейдів, за результатами складено 63 адміністративних протоколи , вилучено з реалізації 215 пачок сигарет, 46 кг. ковбаси домашнього виробництва, 1065 дисків без контрольних марок.  

Управлінням комунального господарства та будівництва продовжено роботу по контролю за  виконанням робіт щодо збереження житлового фонду, обсягу та якості житлово - комунальних послуг. Відносини між виконавцями житлово- комунальних послуг та споживачами здійснюються на договірний основі, зі споживачами укладено 13247 договорів , що становить 81,2% від загальної кількості споживачів. Двічі на рік проводиться комплексне обстеження стану будинків, зовнішнього благоустрою, визначення їх технічного та санітарного стану, виявлення недоліків та прийняття рішень щодо їх усунення.  В будинках житлового фонду  установлено 92,5% лічильників споживання води та 92,1%  лічильників теплової енергії.

Відділом економіки , транспорту та зв’язку забезпечено постійний контроль за дотриманням  правил надання послуг по перевезенню пасажирів на міських маршрутах. Перевезення населення здійснюють 58 одиниць рухомого складу, на 9 маршрутах міста працюють автобуси марки «Богдан», «Антон», «БАЗ», «ХАЗ» , «Мерседес», «ІВЕКО»,  які мають більше 18 посадочних місць. Спеціалістами відділу економіки, транспорту та зв’язку проведено 42 цільові перевірки автотранспорту ( що на  рівні минулого року), за порушення умов договору на перевезення  пасажирів   розірвано 1 договір з перевізником, отримано 4 письмових скарги та 2 подяки щодо роботи водіїв автобусів. Проведено 7 засідань  комісії з безпеки дорожнього руху , на яких розглядалися звернення громадян міста стосовно якості послуг по перевезенню пасажирів.

Відділом освіти проводився контроль за належним станом харчування дітей у навчальних та дошкільних закладах освіти. Особлива увага приділялась стану харчування малозабезпечених верст населення дітей пільгового контингенту. Питання організації харчування розглядалися на батьківських зборах, педагогічних радах , колегіях, нарадах відділу освіти. Проводився контроль за належним станом харчування дітей у навчальних та дошкільних закладах освіти. Всіма видами харчування охоплено 3650 дітей, або 94%  усіх учнів.  За рахунок міського бюджету організовано харчування 350 дітей пільгового контингенту, у пришкільних таборах  оздоровлено 1980 учнів та  оздоровлено 1385 дітей у дошкільних закладах. Щорічно покращується матеріальна база шкільних їдалень та харчоблоків дошкільних закладів, всі харчоблоки ЗНЗ забезпечені плитами, водонагрівачами, холодильниками та іншим необхідним обладнанням.

 Територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів щомісячно гарячими обідами забезпечується 30 малозабезпечених верст населення одиноких осіб похилого віку та інвалідів,  з них  35%  харчуються в їдальні центру та 65% осіб із зниженою групою рухомої активності отримують гарячі обіди з доставкою до дому через соціального робітника. На харчування в благодійній їдальні територіального центру було витрачено  27,3 тис.грн., з них з місцевого бюджету – 22,7 тис.грн. та позабюджетні кошти – 4,6 тис.грн.

  Продовжено роботу щодо розміщення зовнішньої реклами на території міста .На протязі 9 місяців поточного року надано 10 дозволів на розміщення зовнішньої реклами та подовжено 14 дозволів        

Проводилась робота щодо залучення місцевих товаровиробників до участі в конкурсах якості. В цьому напрямку необхідно відмітити активну позицію керівництва ТОВ «Котовський  хлібозавод», який  став переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції « 100 кращих товарів України», номінаціях : « Кращій кондитер»,  « Краща композиція Євро -  2012 »; обласного конкурсу « Одеська якість» в номінації продовольчі товари «100 кращих товарів України»; регіонального конкурсу на Сорочинському ярмарку у номінаціях : « Кращий пекар», «За високоякісну смачну продукцію». Підприємство нагороджено медаллю « Лідер національного бізнесу» та Дипломом Міжнародний Академічний Рейтинг популярності «Золота Фортуна»  

З метою  підтримки місцевого товаровиробника, у рамках організації     виставково - ярмаркової  діяльності відділом торгівлі та підприємницької діяльності  проведено 4 універсальні ярмарки: «Пасхальні  ласощі», «До Великого дня»,« Готуємо дітей до школи», « Найкраще  від виробника до Дня міста» . До участі у ярмарках залучалися суб’єкти господарювання міста та інших районів півночі Одеської області (Кр.Окон, м. Ананьєв).

 

           З метою дотримання  вимог  законодавства з питань торгового обслуговування населення  ,   підвищення якості наданих послуг, дотримання законодавства про захист прав споживачів  відділом торгівлі  та підприємницької діяльності щоквартально проводяться семінари для  суб’єктів господарювання,  на яких залучаються спеціалісти райСЄС, управління комунального господарства та будівництва, охорони праці, податкової інспекції, філіалу метрологи та стандартизації, пожарної безпеки , управління по труду, пенсійного фонду. 

         На протязі січня –вересня поточного року спеціалістами відділу торгівлі та підприємницької діяльності проводилась роз’яснювальна робота серед суб’єктів підприємницької діяльності  з питань вивчення та дотримання законодавства про захист прав споживачів та правил торгівлі, надано більше ніж   640  консультацій. 

         Для підвищення рівня  усвідомленості  споживачів у своїх правах в друкованих засобах  масової інформації відділом торгівлі та підприємницької діяльності було опубліковано 13 інформацій, в місцевих  газеті  «Слово і діло» , « Из рук в руки», створено рубрику  „Хвилююче питання”, « Захист прав споживачів» опубліковано 2 статі. На офіційному сайті  міста розміщено 29 інформацій , відео сюжетів про діяльність відділу. Проведено «круглий стіл» на тему: « Торгівля у невстановлених місцях» за участю представників  міліції, санітарної станції, залізничного вокзалу станції Котовськ, депутатів міської ради. Проведено семінар на тему : «Обговорення питань Пенсійної реформи, Податкового кодексу» за участю усіх контролюючих служб міста та підприємців.

         Продовжено роботу  щодо популяризації і пропаганди споживчого законодавства серед школярів загальноосвітніх шкіл. Здійснюється вивчення основ споживчих знань учнями 1- 11 класів у ході засвоєння основ безпеки життєдіяльності та трудового навчання.

 Хід виконання заходів « Програми захисту прав споживачів» систематично висвітлювався КП «Телекомпанія  Котовське ефірне телебачення». За звітний період  було проведено  38  різнопланових  телепередач . Загальна тривалість ефірного часу склала 1 година 50 хв., що на рівні минулорічного показника. 

З метою подальшого ефективного виконання заходів передбачених Програмою захисту прав споживачів буде продовжена спільна  робота усіх відділів і управлінь міської ради, контролюючих служб міста щодо забезпечення потреб населення в придбанні якісних товарів та послуг.

ВЛАСНА ІНФОРМАЦІЯ

 переглянути повний текст довідки

 










Категорія: Засідання виконкому | Додав: Leo (27-Лис-2011)
Переглядів: 847 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz