Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 20-Кві-2024, 01:00

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Відділ освіти міської ради

Новий учбовий рік розпочався

   

 

     У  2011-2012 навчальному  році робота відділу освіти Котовської  міської ради, навчальних закладів міста здійснювалася згідно з чинним законодавством та була спрямована на виконання основних завдань і положень Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», « Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», комплексної програми «Освіта Одещини на 2011-2014 роки», міської програми розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на 2011-2014 роки».

Дошкільна освіта

            Протягом  навчального року робота педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів міста була направлена на  забезпечення якісної та доступної дошкільної освіти, виховання здорової та компетентної особистості, що є головними пріоритетами дошкільної освіти.

У місті функціонує 12 дошкільних начальних закладів, розрахованих на 1089 місць. У них виховується 1533 дитини, що на 119 дітей більше, ніж у 2011році і становить 84% від загальної кількості дітей дошкільного віку, що на 6% вище, ніж у 2011 році.

Одним з важливих завдань у роботі дошкільних навчальних закладів є організація повноцінного, безпечного й якісного харчування дітей. З метою задоволення фізіологічних потреб дітей харчоблоки закладів забезпечуються необхідними продуктами харчування. Вартість харчування складає: 9 грн. за рахунок батьківських внесків, 2 грн. за рахунок   місцевого бюджету, всього 11 грн. в день на одну дитину. Безкоштовно харчувалося 9 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 12 дітей-інвалідів та 9 дітей чорнобильців. Щорічно влітку на оздоровлення дітей із місцевого бюджету виділяються додаткові кошти. Так влітку 2011 року вартість харчування була збільшена на 1 грн.., у 2012 році на 2 грн. В оздоровчий період для дошкільників вводиться другий сніданок, яким передбачено вживання соків, фруктів, ягід .

Загальна середня освіта

             У 2011-2012 навчальному році  в місті функціонувало 9 денних і одна вечірня загальноосвітня школа з заочною формою навчання. Шкіл І – ІІІ ступенів – сім, одна школа нового типу - гімназія, одна  школа І-ІІ ступенів. Всього в денних загальноосвітніх закладах станом на  01.09.2011 року   навчалось  4009  учнів. У вечірній ЗОШ ІІ- ІІІ ступенів – 107   учнів, 21 учень охоплений індивідуальною формою навчання, 4 учні пройшли навчання на базі ЗОШ №1 екстерном. У  школах міста працювало 15 груп подовженого дня , які відвідувало  450 учнів.

             За підсумками навчального року  382 випускники  9-х класів ЗОШ міста отримали  свідоцтво  про базову середню освіту, 28 з них – з відзнакою, що на 4,7% більше, ніж у 2010-2011 навчальному році; 269 випускників 11-х класів отримали атестати про здобуття загальної середньої освіти, з яких 22 нагороджені Золотою і 3 - Срібною медалями, що на 9,2% більше, ніж у 2010-2011 навчальному році.  Випускники, які показали високий рівень знань і брали активну участь у громадському житті школи та міста , за підсумками навчального року нагороджені Подякою та премією міського голови.

 

            Одним із пріоритетних напрямків у системі роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста є виявлення, навчання та розвиток обдарованих дітей.

        Підготовка учнів до Всеукраїнських  учнівських олімпіад з базових дисциплін є однією з головних складових системи роботи з обдарованими учнями.  Якість участі  учнів на всіх етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах – важливий показник якості роботи педагогів. 

        У 2011-2012 навчальному році в міському етапі олімпіад взяло участь 831 учень, з них 50 - взяли участь в обласному етапі. Найбільшу кількість переможців міських та обласних олімпіад  підготували вчителі гімназії, ЗОШ №№ 5,9. Це: Євстіфєєв Микита, учень 9 класу гімназії, який посів перші місця на обласних олімпіадах з правознавства, англійської мови,  Ш місце – з української мови; Дідик Роман, учень 10 класу ЗОШ № 5 – 1 місце на обласній олімпіаді з інформаційних технологій; Шолошенко Ірина, учениця 11 класу ЗОШ № 9- треті місця на обласних олімпіадах з української та англійської мов; Капустяник Надія, учениця 9 класу гімназії, Шевчук Богдан, учень 9 класу ЗОШ № 8 – треті  місця на обласній олімпіаді з біології; Лунгул Вікторія, учениця 9 класу гімназії - Ш місце на обласній олімпіаді з історії. У порівнянні з минулим роком кількість призерів обласних олімпіад  збільшилась з 3 до 8, що свідчить про системність у роботі щодо підготовки обдарованих учнів в більшості загальноосвітніх шкіл.

             Показником рівня інтелектуального розвитку дітей є результативне функціонування філіалів Малої Академії наук.  У 2011 р. в роботі 28 секцій міського відділення МАН узяло участь 139 учнів шкіл та вихованців позашкільних закладів (у 2010 р. в роботі 27 секцій узяло участь 128 учнів шкіл та вихованців ЦДТ, СЮН, СЮТ).  Найкращі творчі роботи 34 учнів 8-11 класів взяли участь в заочному та очному етапах даного конкурсу. Учениця 11 класу ЗОШ № 3 Олійник Анастасія  посіла П місце в обласній секції з Історії України.

           

            З метою проведення літнього повноцінного відпочинку учнів на базі 9-ти шкіл міста працювало 9 пришкільних таборів відпочинку з денним  перебуванням дітей і 8  таборів праці та відпочинку, в яких відпочило 1895 учнів, з них: 59 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 9 – дітей – інвалідів,  385 дітей пільгових категорій, з них  199 з багатодітних дітей, 166 з малозабезпечених сімей, 20 – чорнобильці. До літнього відпочинку були залучені 288 талановитих та обдарованих учнів міста.  У ЗНЗ № 2,3,8,9 відпочинок учнів у пришкільних таборах було організовано у дві зміни, в ЗОШ № 1,4,5,6, Котовській гімназії – в одну зміну.  Для дітей, які відвідували пришкільні табори, в шкільних їдальнях було організовано харчування з розрахунку: табір відпочинку – 6 грн. на одну дитину в день (дворазове харчування – сніданок, обід); табір праці та відпочинку – 3 грн. на одну дитину в день (одноразове харчування – обід). 

Загальноосвітні навчальні заклади забезпечені програмами на 100%, безкоштовними підручниками на 97%.

Позашкільна освіта

           З метою розвитку та підтримки обдарованих і талановитих гуртках, спортивних секціях за напрямками: науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, художньо-естетичний, гуманітарний, спортивний здобуває позашкільну освіту 1659 гуртківців,дітей, організації їхнього дозвілля в місті працюють 4-и позашкільні навчальні заклади: Станція юних техніків, Станція юних натуралістів, Центр дитячої творчості, Котовська дитячо-юнацька спортивна школа, де в 112 що становить 43% всіх учнів ЗНЗ міста. Педколективи позашкільних навчальних закладів організовують навчально-виховну роботу, яка розвиває індивідуальні здібності і таланти дітей, впроваджують різноманітні методи та прийоми на всіх етапах навчання й виховання, які сприяють формуванню життєвої компетентності вихованців.

Протягом 2011-2012 н.р. вихованці гуртків СЮТ стали активними учасниками обласних і Всеукраїнських масових заходів із науково-технічної творчості. Так, вихованці гуртка радіоелектронного конструювання: Плохенко Станіслав та Жекало Назар отримали дипломи ІІІ ступеня у Всеукраїнській виставці науково-технічної творчості молоді.  Гуртківці СЮТ: Голімбовський Дмитро, Щербакова Любов, Нікітюк Максим, Купченко Марія, Кінашева Яна, Козаченко Юлія здобули призові місця в обласних конкурсах: «Енергія середовища», «Космічні фантазії», конкурсі відеофільмів, фотоконкурсі, змаганнях молодших школярів із початкового технічного моделювання. Вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» Пінчевська Лариса в обласному конкурсі на здобуття стипендії голови обласної адміністрації Е.Матвійчука для обдарованих дітей Одещини перемогла в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

            Робота  Центру дитячої творчості спрямована на відродження національної системи освіти, створення умов для розвитку особистості гуртківця. З метою залучення обдарованої учнівської молоді до наукової роботи щороку на базі ЦДТ проходить конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

            Для виявлення талановитих дітей у галузі музичної, літературної творчості, образотворчого мистецтва традиційним стало проведення фестивалю-конкурсу «Чисті роси». У 2012 році 25 вихованців ЦДТ взяли участь в обласному фестивалі-конкурсі «Чисті роси», який проходив у м.Котовську.  Всі 25 гуртківців стали лауреатами ІІ ступеню. 

            За підсумками участі у конкурсах:  «Збережемо кротів», «Крокуємо в Європу», «Податки очима дітей», «Охорона праці», «Чисті роси», «Черноморская жемчужина», «Дружать діти на планеті»  гуртківці  ЦДТ завоювали 12 призових місць (1 - у Всеукраїнському конкурсі, 11 – в обласних конкурсах). Протягом навчального року Центром дитячої творчості підготовлено та проведено 8 міських масових заходів, у яких узяли участь 631 учень ЗНЗ та гуртківці ЦДТ.

          Робота тренерсько-викладацького складу Котовської дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти спрямована на забезпечення високої якості навчально-тренувального процесу в групах відділень із видів спорту, підготовку до змагань різного рангу, виховання школярів-спортсменів високого класу. Силами тренерів та учнів ДЮСШ проводяться міські спортивно-масові заходи.

Робота з педагогічними кадрами

            У закладах освіти міста протягом навчального року працювало  532 педагогічних працівника.  Середнє навантаження на одного працівника становило  1,03 ст. Навчально – виховні заклади укомплектовані кваліфікованими педагогічними кадрами повністю.

Організація  роботи з педагогічними працівниками у місті базується на щорічних моніторингах рівня освіти, досвіду  педагогічних кадрів. За останні 3 роки спостерігається  позитивна динаміка росту професійної компетентності педагогічних працівників міста, що надають якісні освітні послуги. Аналіз кадрового складу педагогічних працівників міста свідчить про наявність потужного потенціалу за професійною ознакою.

В закладах освіти  працює 1 Заслужений працівник освіти України, 13 вчителів-методистів, 48 старших вчителів та 2 вихователя –методиста


       У 2011/2012 навчальному році особливу увагу  приділено впровадженню проектів інноваційних навчальних закладів міста. Так, проект ЗОШ № 8 «Школа сприяння здоров’ю» щодо впровадження у навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій  був відзначений на обласному конкурсі та отримав диплом на обласному ярмарку педідей і технологій. Відзначено також  проекти  ЗОШ № 3  «Школа зростання особистості» авторським свідоцтвом за програму «Вчитися жити у сучасному світі» (автор Фокіна Т.В.), грамотою - проект ЗОШ № 5 «Школа успіху». Активізували свою діяльність опорні навчальні заклади, на базі яких було проведено різноманітні форми інструктивно-методичної роботи. У 2011-2012 навчальному році працювало: 36 міських методичних об’єднань вчителів, 5 авторських семінарів передового педагогічного досвіду, проведено 17 семінарів-практикумів,  епізодичних семінарів, 4 засідання школи резерву керівних кадрів, 6 засідань школи молодого вчителя, постійно-діючі семінари для директорів і заступників директорів шкіл. Забезпечення супроводу впровадження державної Базової програми  розвитку дитини  дошкільного віку «Я у Світі», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» є пріоритетним напрямом діяльності всіх методичних форм роботи. Підвищенню їх ефективності сприяли діагностичні методики, інтерактивні техніки навчання, інноваційні технології.

Начальник відділу освіти                                        М.І.НИКИФОРУК

                             повний текст доповіді викачати з сервера



Категорія: Відділ освіти міської ради | Додав: Leo (03-Вер-2012)
Переглядів: 848 | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz