Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 04-Тра-2024, 06:22

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління праці та соціального захисту міської ради

Час оформляти житлові субсидії!


Час оформляти житлові субсидії


1. Що таке субсидія?

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім’ям, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Одержання державної житлової субсидії не тягне за собою втрати житла і не може бути підставою для виселення з нього.

2. Скільки повинна сплачувати сім’я за житлово - комунальні послуги?
За умови призначення житлової субсидії розмір обов’язкової плати складає:

* 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі якщо:
- у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери, діти, інваліди);
- серед зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні осіб є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 жовтня 2011 року – 467грн., з 1 грудня 2011 року – 476,50 грн.

* 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу:
- для інших категорій сімей.

Розмір обов’язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг (за наявності лічильників) при нарахуванні субсидії на наступний період.

3. Які необхідно надати документи для отримання субсидії?
При пред’явленні паспорта або іншого документу, що посвідчує особу, громадянин подає:
1. Заяву (бланк заяви надається у приймальні управління).
2. Декларацію про доходи та майновий стан всіх зареєстрованих та членів їх сімей, які зареєстровані за іншою адресою (бланк декларації надається у приймальні управління).
3. Довідки про доходи всіх працюючих осіб.
Для оперативного вирішення питання призначення та розрахунку субсидії рекомендуємо мати при собі розрахункові квитанції (книжки) по сплаті за житлово-комунальні послуги за попередні шість (дванадцять) місяців.

Субсидія призначається власнику (співвласнику) житла, наймачу житла у громадському державному житловому фонді, члену житлового кооперативу, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Саме цією особою має заповнюватися заява на призначення субсидії.

4. Оформлення субсидії, якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають і не в змозі надати довідку про доходи.
Порядком призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги.
У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, за наявності документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. До зазначених документів належать, зокрема, довідки, що підтверджують перебування особи в іншому місці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання.
Приклад 1. У житловому приміщенні зареєстровані мати - пенсіонерка та повнолітня дочка, яка вже кілька років проживає і працює в іншому місті, що підтверджується довідкою з місця роботи.
Склад житлово-комунальних послуг: квартирна плата, центральне опалення, електроенергія, холодне водопостачання, природний газ на плиту та газовий водонагрівач. Споживання води, газу та електроенергії обчислюється
У такому випадку субсидія може бути призначена без урахування доходів дочки. При цьому субсидія розраховується виходячи з норм споживання послуг на одну особу.
Приклад 2. У житловому приміщенні зареєстровано три особи: подружжя пенсіонерів та повнолітній син, який перебуває в слідчому ізоляторі, що підтверджується відповідною довідкою.
Склад житлово-комунальних послуг: квартирна плата, центральне опалення, електроенергія, холодне водопостачання, природний газ на плиту та газовий водонагрівач. Споживання води та електроенергії обчислюється лічильниками. Газовий лічильник не встановлено.
За повідомленням газопостачального підприємства плата за газ нараховується на трьох осіб.
У такому випадку орган праці та соціального захисту населення не визначає самостійно кількість фактично проживаючих осіб.
Приклад 3. У житловому будинку зареєстровано три особи: мати -пенсіонерка, її повнолітня дочка та онука. Дочка з онукою проживають в іншому місті у найманій квартирі, їх відсутність підтверджується довідками з місця роботи та навчання.
Будинок опалюється вугіллям, використовується скраплений газ для приготування їжі та електроенергія (з лічильником).
Субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу та оплату електроенергії може бути призначена виходячи з доходів матері - пенсіонерки та норми споживання електроенергії та скрапленого газу на одну особу.
Приклад 4. У житловому будинку зареєстровано дві особи: мати -пенсіонерка та її повнолітній син, місце перебування якого невідомо (виїхав рік тому, не підтримує стосунків з матір 'ю). Відсутність сина за місцем реєстрації підтверджується довідкою квартального комітету та актом обстеження матеріально-побутових умов проживання.
Будинок опалюється природним газом, є холодна вода та електроенергія. Споживання води, газу та електроенергії обчислюється лічильниками.
У такому випадку субсидія розраховується виходячи з доходів однієї особи (матері - пенсіонерки) та норм споживання послуг на одну особу.
5. Відповідальність громадян, що користуються субсидією.
Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що впливають на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо надав невірні дані. У такому разі сума надміру виплаченої йому повертається органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повертає цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.
У разі передання права власності на житло іншій особі одержувач субсидії зобов’язаний у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
Якщо власність на житло передано особі, яка не була зареєстрована у житловому приміщенні на час призначення субсидії, надання субсидії припиняється.
Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок неповідомлення громадянином про передання права власності на житло іншій особі, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

6. Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії?
- норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 м2 на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 м2 на всіх зареєстрованих;
- споживання електричної енергії на комунально-побутові потреби в будинках, обладнаними газовими плитами: 75 кВт. год. на сім'ю з однієї-двох осіб та додатково 15 кВт. год. на кожного іншого члена сім'ї, але не більш як 150 кВт. год. на місяць;
- у будинках, які обладнано стаціонарними електричними плитами: 100 кВт. год. на сім'ю з однієї-двох осіб на місяць і додатково 25 кВт. год. на кожного іншого члена сім'ї, але не більш як 200 кВт. год. на місяць.

7. Як бути тим, у кого виникла заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги?
Кабінетом Міністрів України у липні 2011 року затверджено Постанову, якою знято обмеження на призначення житлових субсидій сім’ям, у яких була не реструктуризована заборгованість, що утворилась станом на 1 грудня 2010 року.
Тобто, наявність поточної заборгованості та заборгованості , що утворилась станом на 1 грудня 2010 року – не перешкода для отримання субсидії.

8. Що необхідно знати громадянам, які отримують субсидію?
Субсидія призначається з місяця подачі заяви та документів. Якщо громадяни, з незалежних від них причин (відрядження, хвороба, смерть близької людини тощо), що підтверджується вiдповiдними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидія може бути призначена з дня виникнення права, але не більше ніж за три мiсяцi до звернення за призначенням субсидії.
Громадяни зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг.
У разі коли вартість фактично використаної послуги (при наявності лічильників) менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
У разі несплати громадянином обов'язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.

9. Як проводиться прийом громадян?

Для запобігання черг громадян та зручності у поданні документів управління працює за попереднім записом на прийом до спеціалістів.

Прийом документів з питань надання соціальної допомоги, в т.ч. житлових субсидій, проводиться спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Котовської міської ради за попереднім записом в понеділок - четвер з 8-00 до 17-15 та у п’ятницю з 8-00 до 16-00 (без перерви на обід).

ЗАПИС НА ПРИЙОМ проводиться інформатором за телефоном 2-35-01 та при зверненні до управління в понеділок - четвер з 8-00 до 17-00 та у п’ятницю з 8-00 до 16-00.

Заступник начальника управління
праці та соціального захисту населення
Котовської міської ради О.А. Клюшкіна
Категорія: Управління праці та соціального захисту міської ради | Додав: УПСЗН (27-Вер-2011) | Автор: УПСЗН
Переглядів: 657 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz