Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 01-Лип-2025, 13:49

Головна » Статті » Новини

Живе спілкування – шлях до розуміння

Живе спілкування – шлях до розуміння.

15 січня відбулась прес-конференція, яка була присвячена обговоренню соціальної сфери міста. На захід були запрошені начальники всіх соціальних служб міста: начальник управління у справах сім’ї та молоді Гоян В.І., начальник комітету з фізкультури та спорту Мельниченко Ю.В., начальник міського відділу освіти Нікіфорук М.І., начальник Пенсійного Фонду в м. Котовськ Швець О.А., начальник міського центру соціальних служб Бондаренко П.В., директор територіального центру соціального обслуговування Вихованець О.С., начальник управління праці та соціального захисту Коломейчук І.К., головний спеціаліст управління культур Олейнікова Л.Т., начальник служби у справах дітей Кузнєцова С.Г. Звичайно, були і представники Котовської громади, і працівники ЗМІ: Котовської телекомпанії «КЕТ», Балтської телекомпанії «Примор’я», Одеської газети «Ізбірком». Власне, прес-конференція і була організована для прямого спілкування посадових осіб та пересічних громадян відділом забезпечення доступу до публічної інформації Котовської міської ради. Це своєрідна форма доступу до інформації про роботу міської влади. Найголовніше в кожній прес-конференції – це ті питання, які цікавлять жителів міста та журналістів. Їх було багато і найцікавіші ми друкуємо в цій статті.

 

1.Коли буде закінчено ремонт дитячого садка №13 і коли він почне працювати?

Нікіфорук М.І.:

Там будується додаткова окрема будівля, нульовий цикл вже завершено. Але гарантії по термінам ніхто не дасть. Як нам обіцяє область, приблизно два роки. Це питання на постійному контролі міського голови Анатолія Павловича та його заступника Марії Василівни. Будівництво та ремонт фінансується з обласного бюджету, тому все залежить від того, як область профінансує. Нова будівля буде побудована за новими стандартами, новими нормами, які діють зараз.

 

2.Чи планується створити чи перенести на територію військового містечка заклади освіти та спорткомітету?

Нікіфорук М.І:

Створення школи, дошкільного чи позашкільного закладу на території військового містечка зараз не розглядається. Тому, що в тому мікрорайоні дуже мало тих, хто буде ходити в ці заклади. І якщо ми вкладемо кошти, то ніякого ефекту не буде. Батьки відмовляються влаштовувати своїх дітей в дитсадки, які далеко від дому, возити дитину ніхто не хоче.

Мельничук Ю.В.:

Нам передали підписані акти про прийняття 3 приміщень. Ми готові вже і сьогодні переїхати туди працювати, але приміщення ті знаходяться в такому стані, що треба вкладати багато грошей, щоб можна було привести туди людей. Тому все залежить від того, як нас профінансують.

ШвецьО.А.:

В цьому році гроші в міському бюджеті заплановані на збереження будівель, доки не почнуться ремонтні роботи. Також планується в цьому році скласти кошторисну документацію. Але, як ми розуміємо, це не один мільйон гривень. І міський бюджет цього не витримає. Тому потрібна цільова програма з державного бюджету. А зараз треба зберегти те, що отримали.

3.Чи торкнулась оптимізація освітніх закладів Котовська? На якому рівні ви оцінюєте професійно-технічну освіту в Котовську? Чи задовольняє кадрове забезпечення вимогам відділу освіту?

НікіфорукМ.І.:

Почну з кадрового питання. Зараз у нас немає проблем з педагогічними кадрами. І для того, щоб краще орієнтуватися, підібрати кращого працівники, ми створили резерв педпрацівників. Людина пише заяву і, якщо є потреба в тому чи іншому спеціалісті, ми звертаємось до цієї людини. В минулому році на роботу прийшло 14 молодих вчителів і вихователів. Але поки є 15% викладачів пенсійного віку. Щодо оптимізації, то в плані обєднання, скорочення у нас немає процесів і не планується. Всі школи у нас працюють з нормальним навантаженням. Якщо взяти найменшу школу в Котовську, школу №8, то в ній навчається 151 дитина. І я не знаю, чи є в районі середня школа, яка має таку наповнюваність. Мало того, ми чекаємо в майбутні роки збільшення кількості учнів. Я це беру з того, що в 2006 році у нас народилося 426 дітей, у 2007 – 539, у 2010 – 555, в 2011 – 561 дитина. В цьому році в школу підуть діти 2007 року народження, і різниця з 2006 роком – більше 100 дітей. Тому в Котовську є школи, де навчання йде у дві зміни. Ось чому питання про обєднання та скорочення в Котовську не стоїть.

4.Чи забезпечені школи міста автобусами?

НікіфорукМ.І.:

У нас в місті немає жодного шкільного автобусу. Є державна програма «Шкільний автобус», є державна програма компютерізації шкіл, але ці програми призначені лише для сільських шкіл. І нам, наприклад, щоб купити компютерний клас, доводиться самім по крихтам збирати кошти. В цьому я бачу дейку несправедливість, наче в містах живуть лише багатії.

 

5.Який соціальний статус багатодітних сімей?

Гоян В.І.:

Збільшується кількість багатодітних сімей в яких немає батька, лише мати-одиначка. Зараз стало вигідно бути саме в цій категорії тому, що збільшується державна допомога. Навіть якщо люди живуть в громадянському шлюбі, мати реєструється, як одиначка.

 

6. Яка робота проводиться по вихованню толерантного ставлення до інвалідів?

Планувалося також встановлення звукових світлофорів та обладнання маршруток засобами для перевезення інвалідних візків. Чи буде це реалізоване?

Коломейчук І.К:

Звукові світлофори були встановлені у 2009 році, але вони протримались лише один день. Всі такі світлофори були розташовані у спальних районах і  дуже заважали людям. Тому вони були вимкнені за проханнями самих жителів міста. Якщо буде реалізований варіант, що світлофори будуть вмикатися, коли підходить людина, то вони знову запрацюють. А в роботі по програмі «Безбарєрне місто» приймають участь всі служби та установи міста. Проводяться різноманітні заходи, щоб діти, які мають відмінності, почували себе такими, як всі.

Бондаренко: У нас в місті є унікальний реабілітаційний центр для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. В ньому зараз виховується 20 дітей та молодих людей. Для них організовано триразове харчування у відповідності до медичних вимог кожного вихованця. Також організоване транспортне сполучення вранці та увечері для доставки дітей до Центру та назад, додому. Для кожної дитини розроблені індивідуальні плани реабілітації, які дають свої результати.

 

7.Яка доля чекає Котовський інтернат? Чи правда, що його будуть закривати?

Нікіфорук М.І:

Котовський інтернат закривати не будуть. Навпаки, в Одеській області закривають інший інтернат і його вихованців переведуть до Котовська.

 

 

Підготував Олександр Рудий оглядач ТРК «КЕТ»

Категорія: Новини | Додав: Leo (21-Лют-2013)
Переглядів: 660 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2025 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz