Учасники АТО та переселенці - проблеми та шляхи їх вирішення
20 березня у приміщенні виконкому Котовської міської ради пройшла прес-конференція на тему «Допомога переселенцям та учасникам АТО у Котовську: проблеми та шляхи їх вирішення». Участь у ній взяли представники служб та організацій, які відповідальні за соціальну підтримку вояків-учасників АТО та переселенців зі сходу України. Це Гоян В.І. – заступник міського голови, Бондар І.В. – начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Коломейчук І.К. – начальник управління соціального захисту населення, Никифорук М.І. – начальник відділу освіти, Швець О.А. – начальник управління Пенсійного фонду України в м. Котовськ та Котовському районі та Порфіров О.О. – головний спеціаліст Котовського міськрайонного центру зайнятості.
Скільки у Котовську учасників АТО?
Точна цифра розголошуватись не повинна, оскільки АТО досі триває. Але можна однозначно сказати, що це більше 100 осіб. Тих бійців, що вже звернулися у соціальні служби міста - 45 чоловік. З них 11 осіб вже отримали статус учасника бойових дій.
Чи були випадки, коли не підтверджувалась участь людини в АТО?
Відповідно до порядку надання статусу учасника бойових дій, рішення про надання статусу приймається міжвідомчою комісією при Кабінеті Міністрів України. Тобто це не компетенція міської влади і ми не маємо інформації, кому відмовили і на якій підставі.
Скільки у Котовську вимушених переселенців?
Як вказала Ірина Костянтинівна Коломейчук, у нас в місті 148 переселенців, з них 45 працездатних громадян, 46 пенсіонерів, 13 інвалідів та 44 дитини. Кількість переселенців, нажаль, постійно збільшується, оскільки бойові дії продовжуються.
Яку допомогу надають у Котовську переселенцям?
Це допомога і Пенсійного фонду в організації виплати пенсій, допомога соціальних служб, влаштування на роботу дорослих та дітей у школи та дитячі садки. Зараз гостро постало питання вже допомоги житлом. Обладміністрація ставить питання щодо вільного житла, для того, щоб розміщувати там переселенців. І ми неодноразово зверталися до котовчан, щоб здавали в оренду те житло, яке пустує. Також треба сказати про такий вид допомоги, як соціально-психологічна, яку надає наш Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Треба відмітити, що переселенці зі сходу та учасники АТО отримали серйозний психологічний стрес і ті, кому потрібна психологічна допомога, можуть звернутися до нашого Центру соціальних служб де працюють кваліфіковані психологи, який розташований на вулиці Заслонова, 6, у будинку колишнього клубу залізничників.
Чи виділяються кошти для забезпечення переселенців житлом, їжею, одягом?
Допомогу одягом та харчуванням для переселенців ми надаємо у формі гуманітарної допомоги. Оскільки офіційно ми не можемо виділити гроші переселенцям, ми організували збір гуманітарної допомоги. Окрім того, уряд виплачує переселенцям щомісячну адресну допомогу. Так у період з 1 січня 2015 року було нараховано 166 тис. грн. Також 37 переселенців отримали матеріальну допомогу з місцевого бюджету. Також бійці-учасники АТО можуть отримати з місцевого бюджету щоквартальну допомогу на сплату комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до виконкому Котовської міської ради.
Яка допомога надається дітям, що переселилися зі сходу України та дітям бійців-учасників АТО?
По-перше, це влаштування дітей у дошкільні заклади. Не дивлячись на те, що сьогодні у місті є черга у дитячі садки, при зверненні переселенців та учасників АТО ми знаходимо можливість і влаштовуємо їх дітей у дошкільні заклади. На сьогодні у дошкільних закладах виховуються 11 таких дітей, які, до речі, безкоштовно харчуються. Також у школах у нас знаходяться 14 дітей переселенців та учасників АТО, 11 з яких також отримують безкоштовне харчування. По-друге, в Котовську є школа-інтернат, куди були переведені діти з інтернатів Луганської та Донецької областей. На сьогоднішній день це 35 чоловік. І зараз нами проводиться велика робота по відновленню документів, оскільки діти до нас потрапили одразу з літніх таборів відпочинку і ніяких документів при собі не мали. Зараз ця робота пріоритетна, ми плануємо відновити всі документи до квітня-травня, щоб діти змогли поступити до навчальних закладів. Окрім того, перед нами облдержадміністрація поставила задачу забезпечити літнім відпочинком та оздоровленням 100% дітей-переселенців.
Підготував О. Рудий
|