Вітаю Вас, Гість · RSS 30-Кві-2024, 01:06

Головна » Статті » Новини

Шахи-шашки

Шахи-шашки

25-27  листопада на спорткомплексі «Локомотив» м. Котовськ  у шахово-шашковому клубі пройшли змагання на першість міста  серед учнів ЗОШ з шахів та  шашок.  Були присутні начальник відділу з питань фізичної культури та спорту  Ясинський В.М. та директор Котовського центру « Спорт для всіх»  Мельниченко Ю.В. Головним суддею був суддя І категорії Гуменюк В.С.

Змагання проходили за коловою системою. У змаганнях з шашок-64, які відбулися 25.11.2014 р, взяло участь сім шкіл. Згідно положення від кожної школи виставлялася команда: 2 хлопчики і 1 дівчинка.

Крім боротьби в командних змаганнях кожен учасник боровся за особисту першість на своїй дошці. Після наполегливих ігор з шашок-64 відразу три команди, це ЗОШ № 2, ЗОШ № 5 та ЗОШ № 3 набрали однакову кількість перемог і очок, набраних всіма учасниками команди по 11 очок і по 30 очок учасниками.

Перше місце посіла команда ЗОШ № 2, яка перемогла ЗОШ № 5 і зіграла внічию з ЗОШ № 3; команда ЗОШ № 5 програла команді ЗОШ № 2 і зіграла внічию з командою ЗОШ № 3 і посіла 2 місце; команда ЗОШ № 3 програла команді ЗОШ № 5 і зіграла внічию з командою ЗОШ № 2 і посіла 3 місце. Далі місця з шашок-64 розподілилися наступним чином: ЗОШ № 8 - четверте місце, ЗОШ № 9 - п'яте місце, ЗОШ № 4 - шосте місце, ЗОШ № 6 - сьоме місце. Команди гімназії та ЗОШ № 1 - у змаганнях з шашок-64 не приймали участь. По дошках місця розподілилися наступним чином:

На 1-й дошці

1 місце завоював Соколов Дмитро (ЗОШ № 2, 12 з 14),

2-е місце зайняв Меланич Максим (ЗОШ № 5, 12 з 14)

3-е місце у Сіятовского Анатолія (ЗОШ № 9, 12 з 14).

Більш високе місце присуджувалося участіков, команда якого посіла більш високе місце в командних змаганнях.

2 місце у Штанько Діани (13 з 14);

3 місце у Хорапавцевой Ольги (10 з 14, ЗОШ № 8)

26 і 27.11.2014 р відбулися аналогічні змагання з шахів, в яких взяли участь шахісти і шахістки 8 шкіл міста. З технічних причин не змогла взяти участь у змаганнях команда ЗОШ № 6. Поза конкуренцією виявилася команда ЗОШ № 2 у складі: 1-а дошка - Соколов Дмитро, 2-а дошка - Кващук Іван і дівоче дошка - Гвоздіевская Анастасія. Команда перемогла всі школи і набрала 14 очок і 21 очко всіма учасниками команди. На кожній з дощок всі учасники набрали максимальну кількість очок 7 з 7 і гідно зайняли 1 місце як команда і 1 місце на кожній з дощок. На другій дошці 2-е місце у Дідура Андрія (6 з 7, ЗОШ № 5; 3 місце у Самотея Костянтина (4,5 з 7, гімназія). На дівочій дошці: 2- е місце у Козак Каріни (5 з 7, ЗОШ № 4) за особистій зустрічі випередила Мокрянський Анастасію (5 з 7), яка зайняла 3 місце.

Місця з шахів серед команд розподілилися наступним чином:

1 місце - ЗОШ № 2,                5 місце - ЗОШ № 3,

2 місце - гімназія,                   6 місце - ЗОШ № 1,

3 місце - ЗОШ № 5,                7 місце - ЗОШ № 4,

4 місце - ЗОШ № 9,                8 місце - ЗОШ № 8.

Змагання були добре організовані і викликали інтерес у дітей. Слід зазначити, що більш високі місця займали діти, які регулярно відвідують шахово-шашковий клуб міста.

Усі переможці, як з шашок-64 так і з шахів, були нагороджені грамотами Котовського центру « Спорт для всіх» як по дошках , так і команди .  Нагородження провели завідуючий спортивно масовим відділом Котовського центру «Спорт для всіх» Конюхов В.В. та головний суддя Гуменюк В.С.