На минулому тижні делегація виконкому Котовської міської ради на чолі з міським головою Анатолієм Івановим представила перед представниками обласної державної адміністрації проект об’єднання м. Котовськ та сіл Котовського району у єдину територіальну громаду. Раніше з тим самим проектом до облдержадміністрації приїжджали представники Котовської РДА. Забігаючи наперед, можна сказати, що обласне керівництво повністю підтримало ідею об’єднання міста та району.
Як відомо, урядом України було поставлено завдання удосконалити систему місцевого самоврядування. Одним із важливих кроків у цьому напрямку є об’єднання громад у більші та багатші територіальні одиниці. На виконання Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження методики формування спроможних територіальних громад» виконавчий комітет Котовської міської ради розробив перспективний план добровільного об'єднання територіальних громад та паспорт спроможної Котовської територіальної громади, яка планує об'єднати м. Котовськ та 61 громаду Котовського району.
Таке об'єднання спрямоване на вдосконалення системи органів місцевого самоврядування, формування дієздатної територіальної громади, поліпшення забезпечення потреб громадян, оперативне та якісне надання їм базових соціальних та адміністративних послуг, поліпшення умов сталого розвитку відповідних територій, ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів.
Об’єднана громада матиме декілька вагомих переваг - єдиний орган місцевого самоврядування (проти існуючих 18 сільських рад, 1 міської ради, 1 районної ради і 1 райдержадміністрації) та єдиний бюджет, що передбачатиме скорочення адміністративного апарату, більш ефективне використання бюджетних коштів та розвиток сільської місцевості; покращить якість та доступність адміністративних послуг населенню об`єднаної територіальної громади, адже на території міста здійснюють діяльність: Пенсійний фонд, Центр зайнятості, Центр надання адміністративних послуг, Центр первинної санітарної допомоги, Центральна міська лікарня, станція швидкої медичної допомоги, Податкова інспекція, Управління юстиції, Державне казначейство, Служба безпеки України, органи внутрішніх справ, митниця, відділ цивільного захисту, відділ земельних ресурсів, ветеринарно-санітарна служба та інші; наявність значного земельного ресурсу сприятиме активізації інвестиційної діяльності.
Як бачимо, від об’єднання Котовська та навколишніх сіл виграють всі. По-перше, значно скоротиться кількість чиновників, як вже писалося вище. По-друге, буде об’єднаний бюджет міста та сіл, що дозволить направляти кошти на проблемні ділянки та вирівняти якість життя. По-третє, наявність великої кількості незабудованої землі дозволить залучати інвесторів для реалізації економічних та інфраструктурних проектів.
Далі нас чекає обговорення цього проекту у громадах, на сесіях міської, районної та сільських рад. Та, сподіваємось, в результаті ми реалізуємо спільними зусиллями цей дійсно прогресивний проект, який дозволить Котовській об’єднаній громаді покращити своє життя.
Олександр Рудий
|