Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 01-Лип-2025, 14:12

Головна » Статті » Новини

Ми різні – ми рівні

«Ми різні – ми рівні»

 

       Відповідно до Указу Президента України, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості, створення у державі соціально-справедливого суспільства, 20 лютого в Україні відзначається День соціальної справедливості.

      Усвідомлюючи важливість питань, які піднімає перед нами цей день, Котовський міськрайонний центр зайнятості, в рамках Дня соціальної справедливості, організував низку заходів для всіх верств населення, які покликані максимально наблизити до кожного громадянина соціальні послуги та забезпечити його соціальний захист.

       Одним з таких заходів, що провели спеціалісти центру зайнятості цього дня, був профорієнтаційний урок для учнів дев’ятих класів загально-освітньої школи №6 міста Котовська.

      Справедливість – це невід'ємне природне право людини. Сприйняття і оцінка справедливості у суспільній думці носить абстрактний характер, тим більш у дітей. На початку уроку учням було запропоновано висловитися про своє бачення справедливості. Були різні думки. Це – рівність соціальних прав, законність для всіх, захист прав громадян, чесність, благополуччя народу, високі зарплати і пенсії у простих людей, соціальні блага по заслугах, по праці, оцінка людини по її особистих якостях. 

       Боротьба за соціальну справедливість –  доленосне завдання незалежної України, а діти – її майбутнє, то цей захід з учнівською молоддю є своєчасним.

     Вибір професії – це певною мірою вибір долі. Кажуть, що "професія може ощасливити того, хто має до неї покликання, але вона прирікає до невдачі того, хто взявся за неї поспішливо, необдумано, піддавшись моменту”. Правильний вибір професії підвищує продуктивність праці, зменшує плинність кадрів, знижує аварійність, травматизм. Це доводить актуальність планомірної, цілеспрямованої профорієнтаційної роботи серед старшокласників.

     Підготовка учнів до свідомого вибору професії – одна із найважливіших задач  профорієнтаційної роботи центру зайнятості, тож нею охоплюються не тільки учні старших класів, але й молодших. Ось і цього разу крім дев’ятикласників на урок запросили і учнів шостого класу.

      Під час профорієнтаційного уроку, який пройшов під девізом «Усі професії важливі, вибирай на власний розсуд», профінформатор Наталя Мамулат провела тестування професійної спрямованості, за результатами якого старшокласники отримали індивідуальні консультації, а молодші  школярі мали час і взяли участь у конкурсі малюнка «Моя майбутня професія».

      Спілкуючись з учнівською аудиторією спеціаліст центру зайнятості наголосила, що обираючи професію чи спеціальність, треба враховувати як бажання, індивідуальні особливості, здібності людини, так і потребу сучасного ринку праці в кадрах.

     У ході уроку діти розповіли, що нового і цікавого вони знайшли, подорожуючи віртуальними сторінками електронного порадника, бо цей урок вже не перший і діти вправно користуються мотиваційним терміналом розвитку зацікавленості до професійного самовизначення.

      Сподіваємось, що на цьому уроці учні здійснили ще один маленький крок у доросле життя – зробили свідому спробу розібратися у собі, у власних здібностях, інтересах і особистісних рисах,   спробували дати відповіді на питання - Як вибрати професію? Що впливає на вибір професії? Які головні помилки при виборі професії? Що потрібно зробити, щоб прийняти зважене рішення?

     У молодших школярів ще є час до остаточного професійного самовизначення. Вони дали волю фантазії:  з малюнків поглядали вчителі, лікарі у білих халатах, програмісти, міліціанти, економісти та інші спеціалісти і … жодного робітника, тож спеціалістам центру зайнятості є ще над чим працювати - поступово розширювати світогляд школярів, акцентувати увагу на актуальності робітничих професій, розкрити можливості їх здобуття у відповідних навчальних закладах України.

                                                          Начальник відділу активної підтримки безробітних

                                                                                              Бондаренко А.С.

Категорія: Новини | Додав: Leo (01-Бер-2013)
Переглядів: 604 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2025 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz