Як в Котовську дбають про колишніх ув’язнених
Днями під головуванням заступника міського голови Віктора Гояна відбулось засідання Спостережної комісії при міськвиконкомі.
Основними питаннями порядку денного були питання щодо надання безоплатної правової допомоги особам, які звільнились з місць позбавлення волі, та налагодження співпраці правоохоронних органів, місцевої лікарні, управління юстиції та органів самоорганізації населення задля скорішої соціальної та побутової адаптації звільнених з ув’язнення осіб.
Також було заслухано інформацію про результати обстеження матеріально-побутових умов проживання зазначеної категорії містян.
Виступаючи перед присутніми начальник Котовського міжрайонного управління юстиції в Одеській області Олег Торгованов зазначив, що сьогодні управління надає правову допомогу тим, хто її потребує, в тому числі й особам, які звільнились з місць позбавлення волі. Така допомога є безоплатною і надається за рахунок Державного бюджету. Якщо особу затримано за підозрою у скоєнні злочину, вона має право отримати допомогу незалежно від рівня доходів.
Управлінням юстиції за кошти спонсорів та міжнародних фундацій видаються спеціальні буклети, в яких у доступній формі викладається правова інформація, а також містяться роз’яснення щодо того, які саме права мають затримані, як залучити захисника, як довго особа може отримувати безоплатну правову допомогу, куди можна поскаржитись на захисника тощо. Такі буклети розповсюджуються безкоштовно.
Також Олег Торгованов повідомив, що в Котовську незабаром буде створений міжрайонний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який має охопити близько десятка районів. Саме через нього затримані зможуть скористатися послугами захисників не пізніше, аніж протягом двох годин після затримання. Правоохоронці ж зобов’язані невідкладно повідомляти Центр про факт затримання особи.
З питань надання правової допомоги можна звернутися і за безкоштовним телефоном:0800213103, або на електронну адресу: info@legalaid.gov.ua.
За інформацією міліції сьогодні в Котовську зареєстрована 41 особа, яка звільнилась з місць позбавлення волі з початку року. Станом на 01.09.2014 року на обліку в Спостережній комісії перебуває 15 осіб. Двом особам надається допомога у відновленні документів, 6 осіб отримали грошову допомогу з місцевого бюджету для відновлення документів та придбання предметів першої необхідності, 1 особа отримала натуральну допомогу у вигляді речей, трьом особам видано направлення до центру зайнятості.
Заступник голови Спостережної комісії Оксана Вихованець докладно висвітлила питання співпраці правоохоронців, лікарів, юстиції та квартальних комітетів з метою пришвидшення адаптації звільнених осіб до сучасних умов життя.
За її словами така співпраця налагоджена, хоча і виникають певні труднощі через затримку передачі інформації від правоохоронців про громадян, які звільнились з місць позбавлення волі. Та й самі колишні ув’язнені не завжди зацікавлені в такому «патронаті».
Міська лікарня, за інформацією Віктора Голіченка, займається обстеженням зазначених осіб на предмет виявлення туберкульозу та інших небезпечних захворювань.
Підводячи підсумки роботи Спостережної комісії заступник міського голови Віктор Гоян зазначив, що всі служби, від яких сьогодні залежить процес адаптації колишніх ув’язнених, достатньо добре працюють. На його думку слід ширше популяризувати роботу Спостережної комісії, аби ті, хто потребують допомоги, могли її отримати в повному обсязі.
Насамкінець члени Спостережної комісії ухвалили план роботи на найближчий час.
Власна інформація
|