
Інстинкт самозбереження, чи відсутність прагматизму?
На робочій нараді, яка відбулась у середу, міський голова Анатолій Іванов поінформував присутніх про те, чому так і не відбулось об’єднання міської територіальної громади та громад сільських рад району.
За словами Анатолія Іванова, міська влада зробила усе можливе, аби таке об’єднання сталося, втім, у сільських рад не вистачило прагматизму та доброї волі на такий крок.
Міський голова нагадав, що ініціатором майбутнього об’єднання виступив саме голова районної ради Володимир Синько, який переконав його в тому, що сільські ради готові до такого процесу, і розуміють важливість подібного кроку.
Але, на думку міського голови, не всі в районній раді усвідомили, що унікальний шанс, який дала сьогодні держава в плані реформування місцевого самоврядування та територіальної реформи, здатний значно покращити економічну ситуацію на місцях і, врешті решт, стати поштовхом для подальшого розвитку громад. Тільки додаткове фінансування з держбюджету можна було б витратити на ремонт доріг та розвиток інфраструктури, не кажучи вже про інші преференції, які б мала об’єднана спроможна та самодостатня територіальна громада. І більше переваг отримали б саме мешканці сільської місцевості, аніж містяни.
Але, в той час, як місто готувало підґрунтя для об’єднання (міськрада ухвалила кілька рішень з цього питання, комунальні служби вивчали можливість надання послуг сільському населенню тощо), в сільських радах проходила відкрита агітація проти нього. Людей переконували в тому, що після об’єднання вони втратять пільги з оподаткування, виникнуть проблеми з земельними ділянками, оформленням документів, інші ризики. Розповсюджувалась нічим необґрунтована інформація про те, що всі кошти, які дасть держава після злиття громад, відбиратиме місто, а селяни й далі залишатимуться обділеними.
Не подіяли навіть запевняння голови облради Михайла Шмушковича, який в ході свого візиту до Котовщини дуже чітко дав зрозуміти, що у разі об’єднання всі тільки виграють, а тим більше, що в подальшому, все одно об’єднання громад відбуватимуться, адже адміністративно-територіальна реформа вже запущена в дію. Для більшої наочності облрадою були підготовлені Паспорт Котовської міської громади та Перспективний план об’єднання спроможної територіальної громади (переглянути ТУТ)
Міський голова наголосив, що дезінформація мешканців сіл і голів сільських рад в питанні об’єднання громад була, або цілеспрямованою, або спрацював інстинкт самозбереження у голів сільських рад, які добре розуміють, що втратять свої повноваження, адже реформа не передбачає збереження таких рад. Натомість в населених пунктах має бути запроваджено інститут старост. Втім, це лише відтягування часу, бо реформування все одно не уникнути, як би, і хто б цього не хотів.
Разом з тим, за словами Анатолія Іванова, наші сусіди з Балтського району, виявились більш прагматичними та далекоглядними, і об’єдналися з Балтою. А нам, поки що, залишається спостерігати за тим, які зміни стануться в об’єднаній Балтській громаді.
На даний час, як відомо, голови сільських рад мають намір об’єднати свої населенні пункти в межах Котовського району в одну територіальну громаду без нашого міста. Але, наскільки таке об’єднання здатне радикально щось змінити, коли район й так є єдиним цілим і має єдиний бюджет?
На разі керівництво міста не полишає сподівань на те, що об’єднання з міською громадою можливе в майбутньому, бо здоровий глузд має взяти гору над власними амбіціями окремих прихильників самостійного розвитку району. Сьогодні вже очевидно кожному, що тільки разом об’єднавшись район і місто здатні не тільки вижити в умовах що складаються, а й мають величезний потенціал та перспективу для майбутнього сталого розвитку як Котовщини, так і усієї півночі нашої області. Хочеться сподіватися, що й голови та депутати сільських рад, яким населення довірило представляти свої інтереси, це теж усвідомлять.
Власна інформація
Актуальне інтерв’ю з міським головою А. П. Івановим
|