І за кожним словом дзвенить мідяк
Останнім часом у Котовську дуже багато уваги приділяється питанню питної води. Мабуть, кожен котовчанин вже чув про суперечку між комунальним підприємством «Котовськ - Водоканал» та залізничним підприємством БМЕУ-2. І перше, і друге підприємство займаються однією справою – постачають населенню та підприємствам воду. Донедавна між ними не виникало конфліктів, оскільки кожен мав свого споживача. Донедавна.
На днях виконавчий комітет Котовської міської ради отримав від Міністерства інфраструктури листа в якому зазначалося, що передача частини мереж водопостачання та насосної станції БМЕУ-2 у комунальну власність міста є недоцільною. Чому? Далі наводиться відповідь Державної адміністрації залізничного транспорту, яка показує, чому саме залізниця не бажає передавати мережі водопостачання. Цитуємо: «Залізничний тариф для централізованого водопостачання, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетичних та комунальних послуг від 4 липня 2014 року становить 13 грн. 16 коп. за куб.м. води без ПДВ, оскільки розрахунки між структурними підрозділами залізниці здійснюються без урахування ПДВ. У разі передачі залізничних мереж водопостачання у комунальну власність, підприємства Котовського залізничного вузла будуть вимушені купувати воду за тарифом 17 грн. 4 коп. за куб. м. води. Окрім того, залізниця втратить доходи від реалізації води стороннім споживачам, які становлять 230 тис. грн. щомісячно. Враховуючи вищевказане, передача залізничних мереж водопостачання у комунальну власність м. Котовська є недоцільною».
Повторю ще раз – залізниця відкрито вказала, що не бажає передавати своїх абонентів на обслуговування до «Котовськ-Водоканалу» саме через те, що втратить доходи від населення і доведеться підвищувати тариф для, власне, підприємств залізниці. Нагадаємо, що зараз ті люди, які досі отримують воду від БМЕУ-2 платять по майже 17 грн. за куб.м. В той же час Котовськ-Водоканал постачає воду своїм абонентам за ціною трохи більше 5 грн. за куб.м. 17 і 5 грн. – відчуваєте різницю? 12 грн. за куб.м. води – це і є та ціна, яку переплачують абоненти БМЕУ-2 заради того, щоб підприємства залізниці могли економити на воді. Ось і вся суть тих виступів та істерик, які були організовані під час сесій міської ради - «Укрзалізниця» просто перекладає частину витрат на водопостачання на населення міста. І змушує людей платити потрійну ціну заради того, щоб підприємства витрачали менше грошей на оплату води. Я думаю, тепер кожному зрозуміла ціна того бруду, що виливали на «Котовськ-Водоканал». І ця ціна – 230 тис. грн. на місяць від населення.
Добре, що центральне керівництво «Укрзалізниці» є чесними людьми і може відкрито заявити про причини непередачі водогону до власності міста. А не ховається за надуманими лозунгами про неякісну воду «Котовськводоканалу».
Олександр Рудий
|