Ремонт доріг в Котовську, облаштування дорожньої інфраструктури.
На початку року згідно актів весняного обстеження міських вулиць та доріг було встановлено, що в місті Котовську необхідно провести роботи по будівництву і ремонту доріг з щебеневим покриттям на 44 вулицях та 17 провулках, загальною площею 77878 кв.м. Провести ремонт асфальтобетонного покриття на 77 вулицях та 24 провулках, загальною площею 256946 кв.м. в т.ч. всього дорожнього покриття вулиць по яких організовано рух громадського транспорту, виконати роботи по будівництво та ремонту між квартальних проїздів, загальною площею 37000 кв.м. та тротуарів, загальною площею 33634 кв.м.
На виконання всіх робіт у 2014 році виділено:
- з державного бюджету – 1541,8тис. грн..
- з обласного бюджету – 1264,0тис. грн..
- з міського бюджету – 2106,0тис. грн..
Із всього необхідного для виконання обсягу були визначені першочергові роботи з влаштування щебеневого покриття на вулицях Ватутіна, Гоголя, І.Франка, Кошового, Куйбишева, Піщана, Пролетарська, Серова, Сімонова, Цюрупи, провулках Добровольського, Молодіжний, Одеський загальною площею 12900 кв.м. на суму 1484 тис. грн… з капітального ремонту асфальтобетонного покриття вул.. Чапаєва, Ворошилова, Калініна, К.Цеткін, Самборського, Радянської Армії, Тельмана, Осипенка, провулків Будівельного та Кутузова загальною площею 8272 кв.м на 2889 тис.грн. з поточного ремонту вул.. 50 років Жовтня, Котовського, Луначарського, Колгоспної, В.Козака, Довженка, Р.Люксембург, Шевченко, Ткаченка, Вокзальної, 40 років Перемоги, Комсомольської, Калініна, К.Цеткін, Дзержинського, Горького, проспектів Перемоги та Котовського, пров. Куяльницького, Спортивного, бульвару Заслонова, шляхопроводу та контейнерних майданчиків по вул.. 50 років Жовтня, загальною площею 1343кв.м. на 335 тис. грн.. Із виділених коштів на даний час освоєно на капітальний ремонт доріг міста підрядною організацією «Березівкашляхагробуд» - 2889 тис. грн., на поточний ремонт підрядною організацією Котовський асфальтний завод – 335 тис. грн.. Роботи по ремонту дорожнього покриття продовжуються. Найближчим часом буде проведено влаштування щебеневого покриття вищезазначених вулиць та провулків, капітальний ремонт дорожнього покриття вул.. Осипенко, Пархоменко, провулка Кутузова, поточний ремонт вул..Калініна, В.Козака, К.Цеткін, пров. Куяльницького, капітальний ремонт асфальтобетонного покриття території Котовської міської лікарні, будівництво та ремонт асфальтобетонного покриття між квартальних проїздів, тротуару по вул.. Пархоменко та поточний ремонт 5-ти контейнерних майданчиків по вул.. Комсомольській.
З метою забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху, балансоутримувач міських доріг КО «Котовськ-благоустрій», постійно в належному технічному стані утримує встановлені на них 324 дорожніх знаки, у відповідності до вимог нормативних актів, в поточному році виконав роботи з нанесення дорожньої розмітки, загальною площею 560 кв.м., провів фарбування турнікетів та фарбування і вапнування бордюрів загальною площею понад 1496 кв.м. Згідно встановленого графіка щоденно проводить роботи з прибирання вулиць та доріг міста.
Сьогодні на обслуговувані КО «Котовськ-благоустрій» 26 мереж зливової та дренажної каналізації, загальною довжиною 7838 погонних метрів. Вже сьогодні із 26 мереж, потребують ремонту більше 10 загальною довжиною понад 560 погонних метрів. Крім цього при наявності на території міста 8 офіційно визначених територій з надто високим рівнем ґрунтових вод та несприятливих погодних умов останніх років, які приводять до підтоплення все нових територій в т.ч вулиць та доріг є необхідність вирішення питань стосовно будівництва в перспективі, нових мереж лоткової зливової та дренажної каналізацій і насамперед в районах вулиць Вокзальної, Воровського, Водопровідної, провулків Водопровідного, Куяльницького, Нафтового та інших, загальною протяжністю 2408 погонних метрів. Початок є. У цьому році закуплено 10 лотків з яких плануємо влаштувати ливневу каналізацію по провулку Кутузова, довжиною 30 метрів.
Із запланованих на 2014 рік заходів по проведенню експертизи шляхопроводу, влаштування огорожі з бар’єрного бруса на шляхопроводі, по вул. 50 років Жовтня та Сільськогосподарській, встановлення дорожніх знаків на вулицях міста, влаштування автобусних зупинок на вул. Чапаєва і Луначарського, влаштування «лежачого поліцейського» для обмеження швидкості руху автомобільного транспорту по вул. 50 років Жовтня, бульвару Заслонова біля ЗОШ № 4 і ЗОШ № 6, вул. Севастопольській та Дзержинського, влаштування пішохідного переходу в районі ДНЗ №11, оснащення пішохідних переходів спеціальними звуковими світлофорами та проведення капітального ремонту шляхопроводу виконано:
КО «Котовськ-благоустрій» закуплено 31 дорожній знак із необхідних згідно затвердженої схеми організації дорожнього руху в місті Котовськ 292 знаків, для подальшого їх встановлення в місцях обмеження швидкості руху транспортних засобів в районі Свято-Миколаївського собору по вул.. 50 років Жовтня, в районі парку ім. Котовського та вул.. Ткаченко і Водопровідній. Влаштовано автобусну зупинку на вул. Луначарського. В найближчий час будуть виконані роботи по влаштуванню «лежачих поліцейських» для обмеження швидкості руху автомобільного транспорту по вул. 50 років Жовтня, вул. Севастопольській та проспекту Котовського. По бульвару Заслонова біля ЗОШ № 4 і ЗОШ № 6, та вул. Дзержинського «лежачі поліцейські» будуть влаштовані після отримання дозволів на виконання робіт з ВДАІ у Котовському районі, а всі інші заходи після виділення додаткового фінансування.
Утримання об’єктів соціальної інфраструктури міста.
Для будівництва, ремонту і утримання 20 об’єктів соціальної інфраструктури передбачалось виділити з міського бюджету 4562629 грн. На даний час освоєно 205,7 тис. грн.. на реконструкцію системи опалення Котовської музичної школи-школи естетичного виховання, реконструкцію системи опалення пральні ДНЗ №4, реконструкцію системи опалення Котовської ДЮСШ та капітальний ремонт приміщення топочної Котовської ДЮСШ. Розпочинаємо роботи по капітальному ремонту покрівлі ДЮСШ, капітальному ремонту пам’ятника склепу Г.І.Котовського, капітальному ремонту теплової мережі ЗОШ №1, капітальному ремонту системи опалення будівель ДНЗ №1, капітального ремонту ДНЗ №1(заміна вікон).
Котовською міською радою затверджено виділення коштів на придбання спецавтомобіля для збору побутових відходів з контейнерів 0,75 куб.м., реконструкції станції для знезараження питної води, придбання обладнання для котелень КВЕП «Котовськтеплокомуненерго» та закупівлю дорожніх контролерів управління світлофорними об’єктами міста.
Залишаються нереалізованими заходи з реконструкції спортивно-оздоровчого комплексу в м.Котовськ, встановлення засобів обліку споживання теплової енергії на об’єктах інфраструктури міста, придбання спецавтомобіля для збору побутових відходів з контейнерів 1,1 куб.м., капітальний ремонт центру первинної медико санітарної допомоги, придбання обладнання для ВНС,КНС та очисних споруд КВЕП «Котовськводоканал» та капітальний ремонт ДНЗ № 2 і ЗОШ №4 (заміна вікон).
Благоустрій місць масового відпочинку мешканців та гостей нашого міста.
До місць масового відпочинку віднесено території парку ім. Г. І. Котовського, парку "Черемушки", скверу „Вічний вогонь ” та "Слава праці", вул. Ст. Борисова, проспект Перемоги та Котовського.
Визначені для масового відпочинку котовчан місця займають площу 48268 кв.м. Їх впорядкуванням та благоустроєм опікується в основному структурний підрозділ КВЕП «Котовськводоканалу» Зелене господарство, яке в своїй роботі чітко дотримується виконання передбачених програмою планів та вимог до озеленення міста. Працівники цього підрозділу на всіх об’єктах благоустрою проводять обов'язкове естетичне формування крон дерев, щоденно виконують роботи по належному санітарному утриманню 39000 кв.м територій та формують 9200 кв.м. квіткових клумб за килимово-рельєфною тематикою. Силами підрозділу в поточному році проведено ремонт та фарбування всіх лавок в парках та скверах, відремонтовано вази для квітів, виконано вапнування 657 дерев та більше 700 погонних метрів бордюрів, висаджено на клумби міста 81400 одиниць насіння і 13300 одиниць розсади однорічних та багаторічних квітів.
Розвиток та модернізація мереж зовнішнього освітлення міста.
Невід’ємною складовою програми благоустрою були і залишаться заходи по забезпеченню якісного зовнішнього освітлення та ілюмінації проспектів, доріг, вулиць та прибудинкових територій нашого міста. Належне функціонування майже 168,983 км мереж зовнішнього освітлення, роботу 3258 світильників та всієї мережі ілюмінації забезпечує комунальна організація «Компанія-Горсвет», яка у поточному році відновила роботу 855м. пошкоджених ліній зовнішнього освітлення, провела заміну 9 світильників і 64 гірлянд на деревах, встановила додатково на території міста 25 світильників, замінила 44 лампи на світлофорних об’єктах, 6445м пошкодженого проводу, провела ремонт ілюмінацій та гірлянд, загальною довжиною 508м. Проведена заміна 620м неізольованого проводу на ізольований. Також силами організації виконано значний обсяг робіт по фарбуванню ліхтарів та світлофорних стойок.
Утримання кладовищ, братських могил, пам’ятників та прилеглих до них територій.
В цьому році практично повністю виконано заходи програми з благоустрою та належного утримання кладовищ, братських могил, пам’ятників та прилеглих до них територій.
Ритуальна служба міста з настанням весни при активній участі працівників ПП «Ритуал» та ПП «Спектр» привела в належний санітарний стан території 8-ми міських кладовищ, виконала роботи по викосу трави, бур’янів та видаленню порослі дерев, вивезла на міське звалище ТПВ більше 168 куб. м. негабаритного сміття, впорядкувала 25 пам’ятників, братських могил та прилеглих до них територій та завезла на території кладовищ для виконання робіт з благоустрою поховань більше 200 куб. м. піску.
На даний час невирішеним у цій сфері залишаються питання капітального ремонту братської могили у сквері «Вічний вогонь», капітального ремонту Склепа-могили герою громадянської війни Г.І.Котовському в парку ім. Г.І.Котовського та влаштування огорож навколо кладовищ і будівництво на їх територіях громадських вбиралень.
Вивезення з територій міста твердих побутових та великогабаритних відходів.
Незважаючи на певні труднощі організаційного, фінансового і технічного характеру на даний час ТПВ вивозяться зі всіх територій міста контейнерним та без контейнерним методами по 5-ти маршрутах руху спецтранспорту за графіковим методом без суттєвих нарікань зі сторони мешканців та керівників практично усіх підприємств, організацій і установ незалежно від форм власності, шляхом використання 160 контейнерів євро зразка ємністю 1,1м³ та 206 контейнерів ємністю 0,75м³. Загальна довжина маршрутів по вивезенню ТПВ з території міста складає більш, як 511км. Для належного виконання заходів програми силами організації відремонтовано 54 контейнери для збору ТПВ. З початку виконання робіт на міський полігон ТПВ організацією вивезено більше 63 тис куб метрів побутового сміття та 166 тон змету. Трудовим колективом цієї організації у відповідності до затверджених графіків систематично проводиться прибирання 168 тис. кв.м. центральних вулиць, проспектів та площ міста. Силами організації виконано значний обсяг робіт по вивезенню в березні та квітні місяці негабаритних відходів в т.ч. опалого листя і обрізаного гілля дерев практично з усіх вулиць і територій міста. Всього вивезено на міський полігон близько 160 куб. м. опалого листя, минулорічної трави та обрізаного гілля дерев і кущів.
На належному рівні організацією утримується і сам міський полігон ТПВ площею 5,0 га. що дає змогу завжди своєчасно вивезти відходи з території міста. Як недолік у сфері поводження з ТПВ необхідно визнати, що не зважаючи на весь комплекс проведених заходів спрямованих на належну організацію по збору і вивезенню відходів, всю профілактично-попереджувальну роботу серед населення міста щодо недопущення викидання відходів у невстановлених місцях - періодично на міських територіях продовжують виникати стихійні сміттєзвалища. Лише з початку цього року та території міста було виявлено 19 стихійних місць безладного накопичення побутового та іншого сміття. З яких 12 повністю зачищено КО «Котовськ-благоустрій» Для їх ліквідацію ми вимушені систематично витрачати додаткові кошти з місцевого бюджету, та залучати для виконання робіт додаткову спецтехніку з підприємств та організацій міста. До речі вже сьогодні ми приступили до виконання робіт по плановій зачистці місць безладного накопичення сміття силами КО «Котовськ-благоустрій» та ДНЗ Котовський професійний ліцей.
|