Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Творчі об'єднання міста [7]
Літературна творчість котовчан [20]
Творчі люди міста [15]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 486

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 26-Тра-2019, 09:13

Головна » Статті » Котовськ літературний » Творчі люди міста

21 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

Всесвітній день поезії

Всесвітній день поезії був встановлений делегатами 30-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Перший Всесвітній день поезії пройшов в Парижі (Франція) 21 березня 2000 року, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

«Поезія, — йдеться в рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини — але для цього необхідно привернути до неї якомога бiльше суспільної уваги. Крім того, Всесвітній День поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова».


Котовськ літературний


Сьогодні місто наше відоме не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Свою популярність воно набуло ще й завдяки талановитим, обдарованим людям, що мешкають у ньому. Котовськ, по праву, може пишатися чималою кількістю майстрів слова, які народились, або мешкають тут.
В нашому місті діє декілька літературних об’єднань, серед яких найбільш відомими є об’єднання "Промінь” ( кер. Ковальський А.Д.) та "Ліра” ( кер. Казначеєва К.О.). Саме вони гуртують навколо себе численних авторів.
Літоб’єднання "Промінь” при газеті "Котовські вісті” – "Котовские известия” відкрило шлях у літературу більшості місцевих поетів. Щомісячно в газеті виходить літературна сторінка, її редактор Анатолій Дмитрович Ковальський, надає шпальта газети для талановитих авторів. "Промінці” є ініціаторами численних фестивалів, творчих вечорів, авторами колективних та індивідуальних збірок поезій.
Літоб’єднання "Ліра”, займаючись пошуком і відкриттям нових талантів, популяризує місцеву поезію на теренах Одещини і за її межами. Добрі стосунки та плідна співпраця з творчою інтелігенцією Балтського та Кодимського районів виливається у спільні проекти, фестивалі, культурні обміни, тощо.
За участю членів зазначених об’єднань в нашому місті проходили літературні вечори, присвячені видатним поетам та літераторам О.Пушкіну, Т.Шевченку, С.Єсеніну, А.Ахматовій, В.Висоцькому.... Завжди бажаними гостями нашого міста були чимало відомих митців слова, серед яких Б.Сушинський, І.Дзюба, В. Гранін, М. Палієнко, Д.Шупта….
Слід віддати належне міській владі, яка завжди підтримує обдарованих та талановитих авторів. За її підтримки було видано колективні збірки поезій котовчан, регулярно проводяться фестивалі, нагороджуються кращі з кращих …

Анатолій КОВАЛЬСЬКИЙ:
«Ах, Украина, как тебя мне не любить,
Днепро, ланы твои, дибровы и серпанки,
Садки вишневые, сорочки-вышиванки.
Ах, Украина, как тебя мне не любить!…»


Народився у м. Котовську. Колишній головний редактор газети "Котовські вісті”, керівник літературного об’єднання "Промінь”, автор багатьох книг поезії та прози. Досліджує історію рідного краю. Серед доробок А.Д.Ковальського найбільш відомими є книги: "Батьківщина наша мала – Котовськ”, " …И взойдет солнце”, "Цветок папоротника”, ін. Твори поета увійшли до багатьох колективних поетичних збірок та друкувались у різноманітних альманахах. Саме завдяки йому в нашому місті вперше почали виходити поетичні збірки котовчан.

Катерина КАЗНАЧЕЄВА:

Раскаленной толпе на потеху,
Я не стану к пощаде взывать
Пусть к потомкам докатится эхо,
Что сумеет меня передать".


Лікар-лаборант Котовської залізничної лікарні. Керівник літературного об’єднання "Ліра”, активістка російської національної культурно-просвітницької спілки "Собор” . Авторка книги віршів «Абрикосовое солнце» ( Київ-2003 р.) Вірші поетеси завжди сповнені філософських міркувань. Як керівник літоб’єднання проводить велику просвітницьку роботу, організовує різноманітні поетичні заходи. Лауреат та дипломант поетичних фестивалів. Творчість поетеси відома далеко за межами нашого регіону.

Олександр КОРЕМБЛІТ:
« Щедрым солнцем согрет, теплым ветром обласкан,
Весь в цветущих садах мой родной городок.
Ты мне дорог, как в детстве любимая сказка,
От которой никак оторваться не мог…»


Народився в 1932 році в м. Луцьку. Виховувався в дитячому будинку. Педагог. Понад 50 років працює з дітьми-сиротами в Котовський школі-інтернаті. Вірші почав писати ще в роки війни. Автор численних поетичних збірок, серед яких: " Откровение”, «Мы все одна семья», «Орбиты памяти», «Вечерняя мелодия», «Сміх крізь призму часу». Його вірші друкувались в колективних поетичних збірках як на рівні Котовська так і далеко за його межами. Творчість поета високо оцінювалась на різноманітних фестивалях поезії.

Ірина ЛЬВОВА:
" Во мне живут ребенок и мудрец...
Во мне живет задумчивое эхо,
Немножко от Христа и, наконец,
Еще одна частичка – от поэта”


Народилась в м. Вичуга (Росія). З 1984 року мешкає в м. Котовську, працює на залізниці. Авторка двох збірок поезій "Прощальный дым осенних снов” ( 1998 р.) та "Палитра бытия” ( 2005 р.), які побачили світ у видавництвах м. Одеса. Вірші поетеси увійшли до колективних поетичних збірок котовчан "Замріяний степ” , "Степове проміння”, "Поетична ліра котовчан” та ін.

Людмила ІСАЄВА:

"Не підкорити правду, не здолати –
Її у серці кожен має мати.
Вона й на ґрунті кам’янистім визріває,
Де сім’я прорости не може – сил немає...”


Народилась на Львівщині в 1958 році. Працює вчителем-філологом в Липецькій школі Котовського району. Автор книги віршів "Журавка” ( 2005 р.) Вірші увійшли до колективних збірок "Степові мрії”, "Степове проміння”. Дипломант фестивалів "Котовська весна” та "Бірзульська осінь”.

Віктор ВІТЮК:

«Как много звезд в окне повисло,
Не нужен им ни час, ни числа.
Там мир нетленный, во Вселенной…
Жизнь за межой земного смысла».


Народився у 1953 році в м. Котовську. 20 років прослужив у збройних силах. Брав участь у Афганській війні. Священнослужитель. Автор книги віршованих творів «Летопись души» ( вид. Одеса 2005 р.). Вірші поета увійшли до багатьох колективних поетичних збірок. Друкувався в газетах "Правда”, "Известия”, "Красная звезда” та ін. Володіє технікою написання рубаі, також пише прозу. Отримував численні відзнаки за участь в літературних фестивалях. На вірші поета написано декілька пісень. Відійшов у Вічність

Михайло НІЗОВЦОВ :
" Нам жити, люди, на одній Землі.
Ми ж бо брати, нам нічого ділити.
На різних мовах розмовляєм ми –
На українській будем розумітись!”

Народився 1951 р. на Житомирщині. Перші публікації автора вийшли в 1978 році. Поезія М.Нізовцова самобутня і по суті своїй народна. Він є автором декілька власних книг поезії серед яких "Душа свечи горящей” ( м. Котовськ – 2001 р.), "Моя вишнева Україна” ( м. Запоріжжя – 2005 рік), «Признание» та "Магия улыбки” ( м. Одеса – 2005 рік). Вірші також увійшли до численних поетичних збірок, як то "Замріяний степ”, "Степові мрії” ( м. Котовськ), «От сердца к сердцу – с любовью» (м. Черкаси - 2002 р.), альманаху "Провинция” « …к нему не зарастет народная тропа… Пушкинский альбом» ( м. Київ – 1999 р.) та цілого ряду інших. Отримував відзнаки на різноманітних поетичних фестивалях. Як прозаїк, друкувався в альманахах «Экумена» ( м. Хабаровськ 2006 р.), «Южный город» ( м. Одесса – 2006-2007 р.).

Валентина ПРИСЯЖНА:

«Пусть я – не святая, но чувствую силу святую,
Которая сильному только подстать.
Мне кажется, будто в минуту иную
Спускается Божья ко мне благодать…»


Народилась в Удмуртії (Росія). За фахом – лікар. На Україні з 1978 року. Вірші друкувались в усіх місцевих збірках поезії а також в «20 век, запомни нас такими», "Південна ліра” в альманасі "Провинция”, та ін. Авторка власної збірки «Земное притяжение» ( м. Одеса – 2004 р.) На вірші В.Присяжної написано чимало пісень. Деякі з них вона виконує як автор-виконавець. Бере участь у різноманітних поетичних заходах як організатор та учасник, серед яких поетичні вітальні на День міста в кафе "Порт САиД”. Переможець та дипломант поетичних фестивалів.

Володимир РАССКАЗОВ:
"...Від душі я мрію, щоб Вкраїну,
Ми любили вічно – не на мить,
Й пам’ятали всі ми до загину,
Що не можна інакше любить”


Народився 1938 року на Донеччині. Трудовий шлях пройшов на залізниці. Автор понад 200 віршованих творів, частина з яких увійшла до колективних збірок поезій котовчан, виданих у різні роки. Вірші також друкувались в газетах "Комсомольская правда”, "Гудок” та ін. Твори поета сповнені любов’ю до України та до її народу. Однією з останніх робіт В.Рассказова є поема "Лиха суть”, присвячена трагічній сторінці в історії України – голодомору. Відійшов у Вічність.

Тамара ВОЛКОВСЬКА:
«…А мысли, как цветенье орхидеи,
Хоть как ты аромат их не глуши.
Но что ни день, то новые идеи,
И новые вибрации души!»


Народилась 1928 року на Вінниччині. Майже весь час працювала у військовому шпиталі. Вірші поетеси друкувались в місцевих ЗМІ та увійшли до поетичної збірки "Степові мрії”. Учасниця багатьох поетичних фестивалів, серед яких "Котовська весна”, "Бірзульська осінь” та ін. У 2006 році Т.Волковська видала власну збірку поезій "Вопреки неизбежности” ( м. Котовськ). Поетеса завжди створює навколо себе атмосферу свята, на власні вірші вигадує пісні, які сама й виконувала.Відійшла у Вічність.

Азій ІЛЬТЄЄВ:
«Россия, тебе я, как матери, верю.
Народы твои – твои гордость и сила,
Для счастья, я знаю, ты все их взрастила.
Бездумья спадет пелена с твоих глаз,
И вновь расцветут и Валдай, и Кавказ…»


Народився в Росії. Автор книг «Сказание о сибирском соболе», «Кедр – дерево жизни», «Воспоминание о кедре». Кожна з цих книг сповнена любові до природи, закликає нас дбайливо ставитись до навколишнього середовища, оберігати та примножувати його. А.Ільтєєв завжди бажаний гість у школах міста.

Не менш відомою та популярною у місті є поезія О.Ярошенка О. Суботіної, Г. Якушева, В. Федорова, О. Лапердіна, М. Криворотька, Т. Бакул, Т. Адельфіної, Г. Ликова, Н. Птахи, Н.Кулик, І. Подпоріної, Л. Шиманської, та ще, чималої кількості авторів римованого слова. Кожен, по своєму, знаходить вдячних слухачів та прихильників власної творчості. Це не тільки розміщення поетичних творів на сторінках місцевих ЗМІ, але ще й постійні виступи серед учнівської молоді, участь в різноманітних фестивалях та конкурсах, тощо.

Далі буде...

Інші дописи про Котовськ літературний
Петро ЛЮТЕНКО
заступник керівника л\о "ПРОМІНЬ"

Категорія: Творчі люди міста | Додав: Leo (21-Бер-2012)
Переглядів: 1918 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2019 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz