Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 484

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 18-Лют-2018, 12:59

Головна » Статті » Статті котовських авторів

ТЕРИТОРІЯ БЕЗПЕКИ

Людина та її здоров'я - найбільша цінність Української держави. Держава докладає великих зусиль, створюючи умови безпечної життєдіяльності людини як в навколишньому середовищі, так і в середовищі праці. Основними завданнями охорони праці є - забезпечення безпечних, нешкідливих і сприятливих умов праці через вирішення багатьох складних завдань. Вирішальне значення в розв'язанні цих завдань має науково-технічний прогрес. Використання досягнень науки та техніки сприяє підвищенню рівня безпеки праці, культури та організації виробництва, дозволяє полегшити працю, підсилити її привабливість.
Управління охороною праці - це прийняття і реалізація організаційних та технічних рішень, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини у процесі роботи.
У вагонному депо Котовськ робота з охорони праці спрямована на виконання вимог Закону України “Про охорону праці”, створення безпечних умов праці, попередження виробничого та невиробничого травматизму і професійних захворювань, безумовне додержання законодавства про працю.
Система управління охороною праці у вагонному депо загальна в усіх підрозділах депо. Вона направлена не тільки на безпечну організацію роботи в самому депо, але й охоплює усі підрозділи які входять до його складу:
• пункту технічного обслуговування вагонів станції Котовськ
• пункт контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Роздільна-Сортувальна;
• пункт міждержавної передачі вагонів станції Кучурган
• пункт міждержавної передачі вагонів станції Слобідка
• пункт контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Вапнярка
• пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Первомайськ-на-Бузі;
• пункт технічного обслуговування вагонів з відчепленням станції Роздільна-Сортувальна
• пункт технічного обслуговування вагонів з відчепленням станції Котовськ
Особлива увага у вагонному депо приділяється ступеневому контроль за станом умов праці, безпеки праці на робочих місцях.
Метою ступеневого контролю є своєчасне виявлення недоліків і вжиття оперативних заходів по їх усуненню та попередження виробничого травматизму. Контроль здійснюється від робочого місця до структурного підрозділу в цілому.
Об`єктами контролю на кожному ступені, як правило, повинні бути:
- на першому ступені: робочі місця, обладнання, засоби захисту, виконавці робіт;
- на другому ступені: бригада, пост, група чи інші аналогічні підрозділи у складі виробничої дільниці, цеху тощо;
- на третьому ступені: виробнича дільниця, цех та інші підрозділи у складі вагонного депо.
Також у депо активно використовується нещодавно впроваджена автоматизована система моніторингу та аналізу ступеневого контролю і виявлених порушень з охорони праці у регіональній філії «Одеська залізниця» (далі - АСМАОП).
Основними функціями системи є:
- аналіз виявлених недоліків та порушень вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці;
- виявлення «вузьких місць» в організації роботи з охорони праці та здійснення заходів превентивного характеру, направлених на їх усунення.
- аналіз та контроль усунення порушень згідно встановлених термінів.

Основні функції управління охороною праці
До основних функцій управління охороною праці належать:
а) організація та координація робіт;
б) планування робіт з охорони праці;
в) контроль за станом охорони праці;
г) облік, аналіз та оцінка стану охорони праці;
д) стимулювання.
Організацію та забезпечення роботи з охорони праці у депо здійснює начальник вагонного депо Котовськ.
Для цього у вагонному депо створюються служби охорони праці в якості інженера з охорони праці, що підпорядковується безпосередньо начальнику депо.
Метою планування роботи з охорони праці служить організація безпечних виробничих процесів, попередження виробничого травматизму, вивільнення із шкідливих та важких умов праці робітників.
Планування роботи з охорони праці повинно здійснюватись по таким напрямкам на основі розроблених планів:
o перспективних – комплексних планів поліпшення умов, охорони праці і санітарно-гігієнічних заходів;
o річних, квартальних, щомісячних планів заходів з охорони праці, які включаються в угоду з охорони праці при укладенні колективних договорів;
o оперативних планів.
Основою планування є річна програма - “Комплексні заходи з підвищення існуючого рівня охорони праці, гігієни праці та виробничого середовища, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань та аварій у структурних підрозділах Одеської залізниці”.

Планування роботи з охорони праці
Планування роботи з охорони праці в депоздійснюється по таким напрямкам на основі розроблених планів:
o перспективних – комплексних планів поліпшення умов, охорони праці і санітарно-гігієнічних заходів;
o річних, квартальних, щомісячних планів заходів з охорони праці, які включаються в угоду з охорони праці при укладенні колективних договорів;
o оперативних планів.
Річна програма розробляється на основі атестації та паспортизації стану умов праці на робочих місцях, матеріалів обстеження санепідстанцій та аналізів нещасних випадків на виробництві. У програму, насамперед, включаються першочергові номенклатурні заходи з охорони праці згідно з діючим переліком. У річні програми включаються також заходи з охорони праці, передбачені колективними договорами (угодами).
Контроль за виконанням річних та оперативних планів роботи з охорони праці покладається на інженера з охорони праці.
Організація навчання працівників з питань охорони праці.
Навчання у вагонному депо проводиться відповідно до діючого в Україні «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», затвердженого наказом Держгірпромнагляду №15 від 26.01.05 року, наказу начальника залізниці від 26.05.2009 № 159/Н «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників Одеської залізниці», наказу начальника вагонного депо Котовськ № 283 від 18.07.2008р. « Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці по вагонному депо Котовськ».
Відповідальність за організацію і здійснення навчання та перевірки знань працівників з питань охорони праці покладається на інженера з охорони праці депо.
Для організації та методичної роботи навчання працівників з питань охорони праці, пропаганди безпечних і нешкідливих її умов та позитивного досвіду з профілактики виробничого травматизму і професійних захворювань використовується кабінет (кутки) з охорони праці в підрозділах депо.

Функціональні обов’язки.

Основними обов’язками працівників вагонного депо є задоволення потреб щодо перевезення вантажів при безумовному забезпеченні безпеки руху та збереженні вантажів, що перевозяться, ефективне використання технічних засобів, дотримання вимог охорони праці, виробничої санітарії та охорони довкілля.
Кожний працівник в межах своїх обов’язків несе особисту відповідальність за виконання Правил технічної експлуатації залізниць України, вимог охорони праці та безпеки руху.

Порушення вимог безпеки праці працівниками залізниці тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.
До положення про систему управління вагонного депо до посадових інструкцій працівників внесені конкретні обов’язки, права та відповідальність щодо забезпечення безпеки праці.

Пропаганда безпеки праці і розповсюдження позитивного досвіду роботи з охорони праці.
Розповсюдження позитивного досвіду роботи з охорони праці має за мету полегшити пошуки найбільш раціональних заходів і способів, сприяючих ліквідації випадків виробничого травматизму, професійних захворювань та отруєнь і здійснюється у вивченні і в розповсюдженні по подібним підрозділам найбільш раціональних інженерно-технічних, медико-профілактичних та організаційних заходів, які полегшують працю та виключають можливість порушень стану здоров’я працівників в процесі виконання ними роботи на виробництві.
Також у депо широко використовується пропаганда безпеки праці що є важливим інструментом формування правильного сприймання як самих питань охорони праці і попередження нещасних випадків, так і доведення інформації в цій сфері до виконавців.
Використовуються такі види пропаганди :
- конференції, семінари, школи передового досвіду, які проводяться на залізниці за окремими програмами по всіх структурних підрозділах, згідно з чинними нормативами та розпорядчими документами.
- альбоми, плакати, відеофільми з питань безпеки руху поїздів;
- спеціальні розгляди у трудових колективах причин та обставин нещасних випадків;
- проведення “ Днів ”, “ Місячників ”, “ Тижнів ” з питань охорони праці;
- проведення дорожніх конкурсів на кращу організацію навчання з питань охорони праці, на кращий підрозділ з охорони праці;
- проведення весняних та осінніх оглядів стану охорони праці та виробничої санітарії.
Система управління охороною праці у вагонному депо Котовськ направлена насамперед на забезпечення здорових та безпечних умов праці під час виконання будь яких робіт, та поліпшення виробничого побуту, попередження травматизму і профзахворювання.
Категорія: Статті котовських авторів | Додав: newkot (21-Чер-2016)
Переглядів: 155 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2018 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на http://forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz