Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 05-Тра-2024, 06:45

Головна » Статті » Статті котовських авторів

Роз'яснює фахівець: чи небезпечний мобільний зв’язок

   - Сьогодні, вже неможливо уявити життя без мобільного  зв’язку. Він надійний помічник в роботі і на відпочинку, надійний інструмент для швидкої передачі і отримання інформації, безмежного спілкування між людьми, а то і просто центр дозвілля. Але з розвитком цього виду  зв’язку не стихає  дискусія про негативний вплив його на  здоров’я людей. Частіш за все  наше відношення до проблеми диктується  непоінформованістю, скудністю знань. А де бракує знань там вдосталь видумок. Тож небезпека від побілок -реалія чи видумки?

На основі аналізу різних наукових публікацій відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення пропонує інформацію, володіння якою дозволить читачу об’єктивно оцінити ситуацію і зробити необхідні висновки.

Включений телефон, навіть в режимі очікування-це джерело надвисокочастотного опромінення. Радіочастотний діапазон сучасного щільникового зв’язку від 450 МГц до 1,9 ГГц. Слід замітити, що такі радіочастотні електромагнітні поля, на відміну від іонізуючого випромінювання (гамма-, рентгенівське випромінювання, короткохвильовий ультрафіолет), незалежно від потужності не можуть викликати іонізацію або вторинну радіоактивність в організмі.

Доведено що хвилі радіочастотного діапазону частотою більше 1 МГц викликають нагрівання тканин організму внаслідок поглинання ними енергії електромагнітного поля. Поля великої інтенсивності здібні місцево підвищити температуру живих тканин на 10*С.Це може привести до порушень розвитку плоду, порушень фізіологічного  здоров’я чоловіків, порушень зору, тощо. за даними Всесвітньої організації здоров’я, нагрівання, викликане електромагнітними полями мобільного  зв’язку нівелюється за рахунок нормальної терморегуляції організму і не викликає будь-яких патологічних змін в клітинах.

 Достовірно підтверджено вплив антен щільникового зв’язку на роботу кардіостимуляторів (крім телефонів стандарту GSM 1800).

 Безпечність щільникових телефонів визначається спеціальним параметром-питомим коефіцієнтом поглинання. Він вимірюється в ватах на кілограм. Це величина енергії електромагнітного поля, поглинутої за 1 секунду живими тканинами.

   В Європі допустиме значення випромінювання складає 2 Вт/кг, в США – 1,6 Вт/кг. Рівень електромагнітних випромінювань сучасних мобілок находиться в межах від 0,45 до  1,12 Вт/кг.

 Дев'ять років тому, Всесвітня організація охорони здоров’я відкрила міжнародний проект по вивченню електромагнітних полів і їх впливу  на здоров’я людей. В рамках цього проекту проводяться наукові дослідження більш ніж 40 країн світу. Які результати?

В Великобританії дослідження встановили, що електромагнітні хвилі не можуть викликати хворобу Альцгеймера, порушення пам’яті, головну біль і рак.

Італійські вчені дійшли висновку, що випромінювання мобілок стимулює кору головного мозку, але наскільки це небезпечно пока неясно. Всі ці дослідження не дають достатніх наукових доказів що мобільний зв’язок являє собою загрозу здоров’ю людини. Але з кожним днем появляється все більше і більше доказів того, що все таки небезпека існує. Та саме важливе заключається мабуть в тому, що оскільки ці пристрої зв’язку необхідні, то користувачі віддадуть перевагу реальним перевагам, а не невідчутній загрозі. Ну і ще одне: ніхто не замірює випромінювання комп’ютерів, мікрохвильовок, телевізорів хтозна, можливо побілка - це лиш невелика частина того електромагнітного бруду, який доводиться нам носити на собі.

  Загальновизнаними вважаються всього три вида небезпеки, пов’язаної з мобільними телефонами:

1.Зниження уваги при розмові по телефону під керування автомобілем.

2.Напад грабіжників з метою заволодіння телефоном.

3.Створення завад в роботі кардостимуляторів.

Доведено, що на здоров’я людини більше впливає сам телефон, чим базова станція.Телефон при розмові прижимаємо до вуха, а станція находиться на відстанні. Телефон найбільше випромінювання здійснює при з’єднанні (яке буває по декілька разів на хвилину). Крім того телефон посилає максимальний сигнал тоді, коли базова станція далеко. Тому в місті, де стації стоять досить густо, потужність випромінювання значно нижча чим в сільській місцевості.

Звідси рекомендації:

1.Не слід говорити більше 2-3 хвилин за один виклик і 10-15 хвилин в день.

2.Менше користуватись телефоном в позаміській зоні.

3.Відключати(класти в сумку телефон в місцях де він «не бере» (наприклад, в метро).

4.Обмежити користування мобільним телефоном дітям до 16 років.


Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Каменецький Володимир Панасович

спеціально для інформаційного проекту forpost-kotovsk.at.ua

Категорія: Статті котовських авторів | Додав: hunter (24-Вер-2011)
Переглядів: 585 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz