Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 484

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 21-Лют-2018, 22:48

Головна » Статті » Статті котовських авторів

Профорієнтація мешканців Подільського міського соціального гуртожитку – орієнтація на життєвий успіх.

Профорієнтація мешканців Подільського міського соціального гуртожитку – орієнтація на життєвий успіх.

 

Основним завданням Подільського міського соціального гуртожитку є забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з їх числа віком від 18 до 23 років тимчасовим житлом та надання їм безкоштовних юридичних, психологічних соціально-педагогічних, соціально-економічних та інформаційних послуг.

Однією з послуг, що надаються спеціалістами соціального гуртожитку є допомога в навчанні та працевлаштуванні.

Даний вид допомоги передбачає надання мешканцям гуртожитку інформації про основні професії, про можливості здобуття освіти, перекваліфікації та працевлаштування в громаді, підтримку отримувача послуг під час вступу його до вищого навчального закладу та пошуку роботи, при працевлаштуванні з метою утримання на робочому місці.

З метою надання допомоги в організації навчання та працевлаштування отримувачів послуг працівники закладу:

  • визначають коло зацікавлень отримувача послуг та надають допомогу щодо вибору професії, вибору навчального закладу, місця роботи. Інформують про призначення та функції центрів зайнятості, молодіжних бірж праці, кадрових агенцій, обговорюють з ним можливості самостійного пошуку роботи шляхом аналізу вакансій та розміщення резюме;

  • допомагають в організації підготовки до вступних іспитів, обговорюють труднощі, які можуть виникнути в ході підготовки. За необхідності, залучають викладачів до організації індивідуальних занять з різних предметів або волонтерів, допомагають у влаштуванні на підготовчі курси;

  • організовують навчання мешканців гуртожитку зі складання резюме, особливостей проходження співбесіди з роботодавцем; 

  • організовують індивідуальні та групові екскурсії, візити на підприємства, в установи, організації, зустрічі з представниками різних видів професій;

  • організовують стажування отримувачів послуг на підприємствах, в установах, організаціях;

  • допомагають у постановці на облік в центр зайнятості;

  • сприяють влаштуванню мешканців гуртожитку на навчальні курси з оволодіння професією;

  • забезпечують підтримку під час навчання та/або працевлаштування з метою уникнення втрати місця навчання та/або робочого місця.

За рекомендованою Міністерством соціальної політики програмою тематичних модулів робота з мешканцями гуртожитку ведеться в наступних напрямках: набуття навичок міжособистісного спілкування, набуття навичок підтримки здоров’я; правова культура особистості; набуття навичок попередження конфліктів; особистісний розвиток; постановка життєвих цілей; набуття навичок формування особистого бюджету; гендерні аспекти поведінки молоді; попередження насильства; попередження торгівлі людьми, сімейні цінності, організація дозвілля, профорієнтація,.

Питання вибору професії надзвичайно важливе і виникає в житі кожної людини.

На тренінгових заняттях з даного модуля створюється можливість для усвідомлення мешканцями гуртожитку алгоритму вибору професії, проектування вибору професії, проектування вибору професійної кар’єри як складової життєвого успіху. На заняттях підлітки отримують інформацію про світ професій, різні фактори, які потрібно враховувати при виборі професії; дізнаються про вимоги, які пред’являються до різних професій. Отримувачі послуг ознайомлюються зі шляхами працевлаштування в Україні, основними правилами прийому на роботу, навчаються складати резюме.

Крім того, на протязі всього періоду проживання отримувачів послуг у гуртожитку одним із основних завдань працівників гуртожитку є виховання молодих людей як особистостей, а не просто передача їм довільних знань. Ми розвиваємо в них впевненість, самоповагу, особисті сильні сторони, і, що дуже важливо, збалансоване почуття мети і самодостатності.

За результатами роботи спеціалістів Подільського міського соціального гуртожитку на протязі декількох років наші випускники вступили до ВНЗ, технікумів, ліцеїв, отримали перекваліфікацію в центрах перепідготовки спеціалістів; наші випускники є конкурентоспроможними на ринку праці та офіційно працевлаштовані за отриманою спеціальністю.

Наразі, в цьому році результативним прикладом може слугувати проведена робота спеціалістів гуртожитку з Соколовським Олександром. Який щойно закінчив                     ДНЗ  «Котовський професійний ліцей» та здобув спеціальність  «муляр-штукатур», отримавши четвертий розряд за спеціальністю. Олександр став одним з кращих випускників ліцею. Його талант, наполегливість та працелюбність гідно оцінили,  вручивши на урочистому святі вручення дипломів грошову премію та грамоту міського голови за особисті досягнення у навчанні. Під час проживання у гуртожитку Сашко розкрився як талановитий, чуйний, вихований, добрий, надійний та працелюбний хлопець.

Але перспективний хлопець має мрію перепрофілюватися з урахуванням потреб ринку праці.

З цією метою, вже за три місяці до виходу хлопця з гуртожитку, молодій сформованій особистості надається допомога у постановці нових життєвих цілей та орієнтування на життєвий успіх після виходу з гуртожитку.

Провівши колосальну роботу з профорієнтування Сашка, вивчення ринку праці, підбору навчальних закладів та пошуку спонсорів, ми на даний момент вже можемо говорити про те, що Олександр зарахований до Академії новітніх технологій «Хеврон».

Академія новітніх технологій "Хеврон" є соціальним проектом, який створений групою мотивованих людей, що живуть ідеєю надати якісне навчання у сфері новітніх технологій для дітей-сиріт та дітей з неблагополучних сімей. Їх ціль - це збільшити кількість успішних людей, які б мали високооплачувану професію, а саме з цього кола суспільства. Працівники Академії «Хеврон» вибирають найбільш мотивованих, працьовитих і тих, хто готовий віддатися цій справі. 

Великою мотивацією для майбутніх працівників сфери новітніх технологій буде стабільна, цікава і добре оплачувана робота, а також зажди розвиваюча сфера і гарна кар'єра.

 Під час навчання в академії Олександр зможе гідно проявити здібності та реалізувати свій потенціал, що стане основою його життєвого успіху.

Гарними напутніми словами для нашого випускника можуть стати наступні:

«Будь собою! Якщо ти справжній, тебе завжди помітять!

 Перемога це не тільки диплом і грошова винагорода,

це - щаслива сім'я, вірні друзі, гармонія в душі.»

 

 

Цобенко В.В. 5-57-79 

Категорія: Статті котовських авторів | Додав: Leo (27-Лип-2016)
Переглядів: 134 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2018 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на http://forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz