Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 20-Кві-2024, 05:46

Головна » Статті » Статті котовських авторів

ПЕРЕДОСТАННЯ СЕСІЯ КОТОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ПЕРЕДОСТАННЯ СЕСІЯ КОТОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Відбулась передостання сесія Котовської міської Ради, на якій було розглянуто ряд питань життя міської громади. Зокрема, заступник міського голови В. Гоян доповів про роботу управління соціального захисту населення з наданням пільг ветеранам війни та праці, інвалідам, пенсіонерам та іншим категоріям населення.

З метою покращання та розширення соціального захисту малозабезпечених котовчан депутати прийняли запропоновані міськвиконкомом зміни до цільових програми підтримки малозабезпечених котовчан з міського бюджету. По розрахункам на пільги на теплопостачання, електроенергію, скраплений та природний газ, водопостачання, водовідведення, квартплату, тверде паливо та зв'язок інші пільги для котовчан за звітний період профінансовано з міського бюджету 4 мільйони 695 тисяч гривень. Всього ж у міста на персоніфікованому обліку станом на 01.09.2015 року знаходиться 10.967 котовчан. З них 149 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 278 учасників бойових дій, 489 учасників війни (у тому числі 89 учасників АТО), 256 сімей загиблих та померлих ветеранів війни, 814 ветеранів військової служби, ветеранів та пенсіонерів МВС, 248 постраждалих від аварії на ЧАЕС, 3699 ветеранів праці, 3519 дітей війни, 4 жертви нацистських переслідувань, 2 реабілітованих, 199 багатодітних сімей в яких виховується 667 дітей, 2225 інвалідів загального захворювання та з дитинства, 118 дітей-інвалідів віком до 18 років. Як відомо, в місті працюють два маршрутних автобуси для безоплатного перевезення пільгової категорії котовчан. За пропозицією міського осередку партії «Відродження» до безоплатного перевезення цими маршрутними автобусами включено всіх школярів загальноосвітніх шкіл міста та переселенців з зони АТО.У зв'язку з введенням в цьому році нового Порядку надання пільг окремим категоріям громадян станом на 01.09. 2015 року 599 котовчан втратили ті чи інші пільги, якими вони користувалися раніше. Тому при розгляді питань про соціальний захист населення депутати міськради шостого скликання на своїх сесіях завжди уважно слідкували за змінами в законодавстві та намагалися якомога більше в цих умовах подбати про соцзахист малозабезпечених жителів міста. На сесії було оголошено відповідь Національного інституту пам'яті на запит міської влади про перейменування нашого міста, яке наводиться нижче.

Український інститут національної пам'яті у межах своєї компетенції розглянув Ваше звернення (про перейменування міста Котовськ - ред.) щодо надання роз'яснення та повідомляє наступне: у травні 1935 року селище міського типу і залізничну станцію Бірзула вході 10-ї річниці смерті Котовського Г.1. було перейменовано на його честь у Котовськ. Повідомляємо, що Котовський Григорій Іванович (1881-1925) є особою, яка пов'язана з Жовтневім переворотом 1917 року, встановленням радянської влади (командир червоноармійських загонів та з'єднань у ході війни більшовицької Росії проти УНР) та участю у керівних органах радянської держави (член Всеросійської ЦВК, член Реввійськради СРСР, у 1925 році - голова ревізійної комісії Центрального управління прорадгоспами).

Згідно пп.є п.4 ч.1 ст.1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки, що включає назви населених пунктів, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республіках, працювали в радянських органах державної безпеки, назви пов'язані з діяльністю комуністичної партії, включаючи партійні з'їзди, річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада), встановлення радянської влади на Україні або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у 20-у столітті.

Отже, назва міста Котовськ містить у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму та має бути змінена згідно процедури та у термін, визначений п.7 ст.7 згаданого Закону. Повідомляємо також, що вказаний Закон передбачає проведення громадських обговорень лише щодо того, якою має бути нова назва, а не щодо питання, чи підлягає зміні існуюча назва населеного пункту (Котовськ) що містить символіку комуністичного режиму. За результатами громадських слухань міською Радою приймається відповідне рішення щодо пропозиції нової назви міста та подається на розгляд Верховної Ради України. Викладена у зверненні пропозиція окремих представників територіальної громади міста «перейменувати Котовськ в Котовськ на честь священнослужителя Котовича або комдива Котова» фактично не є перейменуванням, а намаганням шляхом підміни різними «версіями» та інтерпретаціями походження назви міста Котовськ зберегти існуючу назву є ігноруванням вимог вказаного Закону, яким заборонено пропаганду комуністичного тоталітарного режиму та його символіки.

Таким чином, після перейменування назви місто не може називатися Котовськом, оскільки ця назва містить у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму та суперечить згаданому Закону. У відповідності зі ст.68 Конституції України, будь-який Закон є обов'язковим для виконання на всій території України усіма громадянами, органами державної влади та місцевого самоврядування.

Інформуємо, що відповідно до ст. 436-прім Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої... Ті ж самі дії, вчинені особою, яка є представником влади «карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої».

Підписав це роз'яснення виконуючий обов'язки Голови Українського інституту національної пам'яті А. Шпак.

І що ж виходить з цього роз'яснення? Передусім те, що вся котовська громада повинна думати над новою назвою нашого міста. Якщо ж ми будемо неспроможні придумати нову назву, то обласна, а потім Верховна Рада автоматично затвердять історичну назву - Бірзула. Так що всі інсинуації стосовно перейменування міста Законом не просто заборонені, а за них передбачена кримінальна відповідальність. Так що агітація за збереження назви нашого міста «Котовськ» загрожує її ініціаторам не просто неприємностями, а тюремними нарами та конфіскаціями майна. Так говорить Закон про декомунізацію. А незнання Закону, як відомо, не звільняє від відповідальності. Цікаво, що ініціатором збереження назви нашого міста «Котовськ» є ніхто інший, як місцевий міський осередок партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Виходить, що місцеві «порошенківці» протистоять своєму голові партії?

Розглянути питання про перейменування нашого міста на передостанній сесії запропонували депутати Квятковський, Сухіна, Гнатюк та Новохатський. Але ж у зв'язку з отриманим роз'ясненням Українського інституту національної пам'яті відмовилися від своєї пропозиції. Та й що було обговорювати? Закон про декомунізацію все чітко розставив на свої місця. І розставив це з дня його прийняття та підпису Президентом П. Порошенком 15 травня 2015 року. В силу Закон вступив з 20 травня 2015 року, коли був опублікований в газеті Верховної Ради «Голос України». Тому ініціаторам з міського осередку БПП «Солідарність» стосовно збереження старої назви нашого міста можна порадити лише одне - вивчайте матчасть, тобто іноді співвідносьте свою діяльність з тими, чи іншими статтями та параграфами відповідного Закону. А інакше, в погоні за популярністю, можна попасти у таку халепу, що й подумати страшно. Та й дійсно, 5 років ув'язнення та конфіскація майна - як було не подумати про наслідки. А час тепер такий, що все може бути...

То ж краще думати та агітувати за нову назву. А заодно і вносити пропозиції стосовно того, що ж робити з пам'ятниками Г.І. Котовському, бо ж у міському бюджеті до цього часу залишаються передбачуваними витрати з міського бюджету на ремонт одного з них, у міському парку, на суму близько 200 тисяч гривень. До речі, на встановлення пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, першого пам'ятника духовного батька всіх українців у нашому місті, пішло в рази менше...

Михайло Вихованець,

депутат Котовської міської ради

Категорія: Статті котовських авторів | Додав: Leo (01-Жов-2015)
Переглядів: 674 | Рейтинг: 3.7/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz