Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 26-Кві-2024, 01:53

Головна » Статті » Статті котовських авторів

Додаткові заходи безпеки при організації робіт в спеку не завадять!

Аналіз наявних страхових ризиків свідчить про зв'язок сезонних високих температур повітря робочих зон з причинами конкретних нещасних випадків на виробництві. Тому нагальною стає необхідність проведення ефективних заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря.

З метою профілактики травматизму Котовський відділ нагляду за промисловою безпекою та охороною праці спільно з відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань у Котовському районі звертаються до керівників підприємств та установ ( на яких організовано виконання робіт на відкритому повітрі в умовах сезонних підвищенних температур) із закликом взяти під особистий контроль питання стану безпеки під час проведення робіт на відкритому повітрі в спеку, мобілізувати колективи на виконання важливих заходів безпеки.

Керівникам різних рівнів і особливо керівникам робіт, в умовах підвищення температури повітря необхідно більш ретельно планувати виробничі завдання для кожного робочого місця саме з урахуванням можливого негативного впливу на організм працівників підвищених температур, інших небезпечних чи шкідливих факторів, що можуть посилюватись в спеку.

Щоб компенсувати можливий негативний вплив високих температур необхідно:
• забезпечити працівників питною водою;
• провести позапланові інструктажі щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення;
• доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;
• проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки ;
• збільшити тривалість технологічних перерв будівельним бригадам та обмежити роботу в «температурні часи пік» працівників, які виконують фасадні та покрівельні роботи ;

В особливо несприятливих умовах:
- запроваджувати спеціальні графіки з урахуванням оптимальних режимів роботи та відпочинку,
- проводити суворий контроль за використанням відповідного спеціального одягу, спеціального взуття і особливо за наявністю головних уборів.

При необхідності внести тимчасові зміни до правил внутрішнього розпорядку задля організації роботи на повітрі в більш сприятливий час доби.

Посилити контроль за виконавською та технологічною дисципліною на водопровідно-каналізаційних об’єктах так як ризики небезпечного впливу шкідливих речовин,особливо в замкнутих просторах (колодязях, камерах,лазах, відстійниках тощо), в умовах підвищеної температури навколишнього середовища,- зростають в рази!

Особливу увагу рекомендується звернути на фактичний стан каналізаційних та очисних споруд та забезпечення проведення робіт в колодязях з оформленням відповідних нарядів допусків і під особистим контролем керівників робіт та безумовним виконанням основних правил:

- роботи в колодязях, камерах, відстійниках дозволяється проводити тільки спеціалізованим підприємствам, що мають відповідний дозвіл і кваліфікованих працівників, забезпечених усіма необхідними засобами індивідуального захисту та контрольно-вимірювальними приладами, сигналізаторами шкідливих і небезпечних чинників середовища;

- перш ніж починати роботи в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих і небезпечних речовин і при необхідності забезпечити їх вентиляцію;

- перед спуском в колодязь необхідно упевнитися у відсутності шкідливих газів за допомогою переносного газоаналізатора або опусканням засвіченого шахтарського ліхтаря;

- спуск людей у загазовані колодязі дозволяється тільки в шланговому або ізолюючому протигазі;

- виконувати роботи в замкнутих просторах повинна бригада в складі не менше чим з трьох працівників;

- відкриті каналізаційні колодязі мають бути огородженні з метою не допущення падіння в них людей, тварин або наїзду транспортних засобів;

- працівники під час спуску в колодязь, камеру або робочий канал, повинні надіти запобіжний пояс із страховочную мотузкою;

- у випадку якщо газ неможливо повністю видалити з колодязя, тоді працівник повинен кожні 10 хвилин підніматися на поверхню і відпочивати 20 хвили;

- під час робіт усередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти наявність газу підпаленими ганчірками чи папером!

Завантажити матеріал у вигляді листівки пам'ятки

Частина друга:

МЕДИКИ РАДЯТЬ

Правила поведінки в умовах аномальної спеки

Загальний вплив високих температур і сонячного випромінювання

При перебуванні під прямими сонячними променями, людина за 30 хвилин отримує тепла достатню, щоб закип'ятити 3 літри води - це більше половини всієї крові дорослої людини. Щоб хоч трохи охолодитися організм випаровує воду, в результаті кров згущується, і прокачати її по судинах стає непосильним завданням для серця.
Сонце, не єдине джерело тепла, тому тепловий удар можна отримати не тільки на пляжі, але і перегрівшись в лазні (тим, кому лазня протипоказана, достатньо 10-ти хвилин, щоб впасти в переднепритомний стан), фізично працюючи в жаркому приміщенні (під пекучим сонцем).

Перша допомога при тепловому ударі повинна бути спрямована на припинення теплового впливу і охолодження організму:

· Допоможіть хворому перейти в затінене, добре провітрюване приміщення;
· Зніміть одяг, що заважає охолодженню організму й утрудняє подих одяг;
· Допоможіть прийняти горизонтальне положення, якщо це неможливо посадіть хворого на стілець зі спинкою;
· Дайте хворому валідол (під язик), м'ятних крапель або м'ятний льодяник - це полегшить дихання і загальний стан;
· Видаліть зубні протези, так як можлива блювота;
· Дайте випити потерпілому підсоленої води не менше 1 літра, за кілька прийомів;
· Охолоджувати тіло, змочуючи його водою, кращий варіант - загорнутися в мокре простирадло, якщо це не можливо намочіть рушник і оберніть їм голову, зволожте одяг і відкриті ділянки тіла, це дозволить вам знизити температуру тіла до оптимальної;
· При важких формах захворювання може знадобитися закритий масаж серця, штучне дихання, ін'єкції дантролену;
· Навіть якщо все йде відносно благополучно, не ризикуйте, викличте "швидку допомогу". У результаті теплового удару, можуть розвинутися важкі ускладнення В обов'язковому порядку викликати "швидку допомогу" слід за наявності хронічних захворювань (може відірватися тромб, статися інсульт і т.д.).

Правила поведінки в умовах аномальної спеки:

Підтримуйте прохолодну температуру повітря в приміщенні
• Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижче, ніж у приміщенні.
• Якщо ваше житло обладнане кондиціонером, закривайте вікна та двері.
• Деяке полегшення можуть принести електричні вентилятори, але вони можуть не врятувати від теплових захворювань, коли температура повітря вище 35 ° С.
• Намагайтеся не перебувати на спеці.
• Не виходьте на вулицю в найспекотніший час доби.
• Намагайтеся знаходитися в тіні.
• Переходьте в саму прохолодну кімнату в будинку / квартирі, особливо на ніч.
• Не залишайте дітей і тварин у припаркованих транспортних засобах.
• Не допускайте перегріву тіла, пийте достатню кількість рідини.
• Робіть холодні компреси, ванночки для ніг або обгортання, використовуйте мокрі холодні рушники, обтирайте тіло прохолодною водою.
• Приймайте прохолодний душ або ванну.
• Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин.
• Виходячи на вулицю, надягайте капелюх або кепку, сонцезахисні окуляри.
• Дотримуйтесь питного режиму, уникаючи солодких і алкогольних напоїв.
• Допомагайте оточуючим
• Якщо хтось із ваших знайомих піддається ризику для здоров'я у зв'язку з аномальною спекою, допоможіть їм отримати необхідну допомогу і рекомендації. Літніх і хворих одиноко проживаючих людей необхідно відвідувати не рідше 1 разу на добу.
• Якщо пацієнт приймає будь-які ліки, порадьтеся з його лікарем і уточніть, як ці ліки впливають на терморегуляцію і водний баланс організму.

Тепловий удар - хворобливий стан, що виникає внаслідок загального перегріву організму.

Сонячний удар - окремий випадок теплового удару, виникає під впливом сонячних променів і впливає в першу чергу на мозок. Від теплового удару страждає весь організм.

Уникнути важких наслідків, викликаних гіпертермією організму, дозволить дотримання простих рекомендацій:

· Не слід проводити багато часу на відкритому сонці в денні години, коли воно особливо активно (з 12 до 17 годин), якщо довелося вийти вдень - намагайтеся перебувати в тіні;
· При виході на вулицю не забувайте надіти головний убір - панаму, а краще крислатий капелюх;
· Літній одяг має бути легким і тільки з натуральних тканин (бавовна, льон);
· Пийте достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів на день), додайте у воду 1-2 щіпки солі - це сприятиме затримці її в організмі;
· Відмовтеся від алкоголю і газованих напоїв;
· Намагайтеся уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час).</span>
Категорія: Статті котовських авторів | Додав: newkot (27-Лип-2015)
Переглядів: 901 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz