Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 485

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 25-Кві-2018, 12:53

Головна » Статті » Статті котовських авторів

3-го грудня відзначається Міжнародний день інвалідів
Йдучи по ниві життя кожен прагне власного благополуччя, добробуту рідним та близьким. В наш час відчуваємо на власному досвіді та чуємо звідусіль, що такі прості бажання досягти стає все важче і важче. На жаль, існує особлива група людей, котрим долею призначені ще й додаткові іспити.

Кожного року 3-го грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день інвалідів. Не випадково такий день започатковано в кінці двадцятого сторіччя Генеральною Асамблеєю ООН. Важко уявити цивілізовані світи без милосердя та уважного ставлення до тих членів суспільства, котрі потребують додаткової уваги та піклування: дітей, людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями. Такі проблеми мають глобальні масштаби та вирішуються в ході реалізації загальнодержавних соціальних програм.
Одним з головних напрямів роботи відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Котовському районі є турбота про людей, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві стали інвалідами.
Станом на 01.11.2015 р. на обліку у відділенні перебувають 97 осіб, які мають право на компенсації у зв’язку з нещасними випадками на виробництві, в тому числі інваліди:
• І групи – 2;
• ІІ групи – 12;
• ІІІ групи – 52.
Відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві - найголовніша мета нашої роботи. Взагалі ж, ось уже протягом 15 років відділення Фонду успішно реалізує соціальні програми за напрямками:
- відшкодування допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
- виплата щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку;
- надання в разі стійкої втрати професійної працездатності, встановленою спеціальною медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), одноразової допомоги потерпілому, а в разі його смерті – сім’ї, з відшкодуванням ритуальних послуг;
- медична, професійна та соціальна реабілітація потерпілих на виробництві.
На жаль, нещасні випадки трапляються з певною регулярністю. Зокрема, за 11 місяців 2015 року двом потерпілим на виробництві надана допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Цим потерпілим МСЕК встановила стійку утрату працездатності, тому відділення провело нарахування та виплату одноразової допомоги. Крім того, дві інші сім’ї отримали відповідні одноразові допомоги у зв’язку з нещасними випадками зі смертельними наслідками.
Зазначимо, що усі належні виплати потерпілі чи утриманці завжди отримують без затримок та в повному обсязі. Своєчасно та у відповідності до законодавства здійснюються відповідні індексації.
Особливу увагу спеціалісти відділення надають питанням санаторно-курортного лікування, медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров’я та працездатності інвалідів. До послуг, які надаються інвалідам, входить:
• лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах;
• санаторно-курортне лікування;
• забезпечення виробами медичного призначення;
• протезно-ортопедичними виробами;
• спеціальними засобами пересування (колясками), автомобілями тощо.
Так, згідно висновків МСЕК у цьому році 9 інвалідів отримали безкоштовно санаторно-курортні путівки до санаторіїв «Авангард», «Сартус», «Орізонт» та «Східницькі Карпати». При цьому здійснювалось відшкодування інвалідам вартості проїзду до санаторіїв і в зворотному напрямку.
З початку діяльності Фонду відділення забезпечило 4 інвалідів спеціалізованими автомобілями та здійснювало передбачені законом компенсації витрат на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів.
З початку року четверо потерпілих на виробництві безкоштовно отримали протезно-ортопедичні вироби, шестеро - пройшли курс медичного лікування за рахунок фонду, а двоє інвалідів першої групи отримають кошти на постійний сторонній догляд та побутове обслуговування.

Спеціалісти відділення відповідально ставляться до роботи, намагаються завжди підтримувати позитивну психологічну атмосферу, завжди вислухати відвідувачів та за будь-яких обставин забезпечити доброзичливий розгляд клопотань. Стало традицією і неформальне спілкування: привітання потерпілих вітальними листівками до свят, виїздні прийоми та відвідування на дому і навіть залучення до активного громадського життя.
Прикладом цього є те, що вже другий рік поспіль команда потерпілих на виробництві нашого відділення приймає активну участь у спортивних змаганнях в рамках спартакіади «Сила духу». Загальний настрій та атмосфера на таких заходах виправдали сподівання на те, що участь у спортивному русі та інших формах залучення людей з обмеженими можливостями до активного громадського життя можуть стати дієвими інструментами соціальної реабілітації.
З погляду дотримання гарантій на соціальне забезпечення - важко оминути питання профілактики виробничого травматизму, легалізації трудових відносин та необхідності широкого поширення у всі сфери суспільного життя принципу соціального партнерства.
По-перше, державні інститути, роботодавці, працівники (включаючи профспілкові організації, що представляють інтереси найманих працівників) повинні спільно здійснювати державну стратегію з питань охорони праці задля суттєвого зниження випадків травматизму на виробництві. Адже саме недоліки в цій роботі і є джерелом поповнення рядів інвалідів праці.
По-друге, реалії життя такі, що наймаючись на роботу без належного оформлення та погоджуючись на умови роботодавця, працівнику слід пам’ятати, що заробітна плата у «конвертах» може мати негативні наслідки, та про ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг і виплат, гарантованих державою. Адже людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.
На останок бажаю всім людям з особливими потребами міцного здоров’я, добра та злагоди, щастя й успіхів в усіх справах. Соціальним працівникам і всім, хто опікується такими людьми бажаю стати для них надійними захисниками, опорою та вірними партнерами у подоланні життєвих негараздів.

Відділення ВД Фонду Соціального страхування у Котовському районі
Категорія: Статті котовських авторів | Додав: newkot (02-Гру-2015)
Переглядів: 160 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2018 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на http://forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz