Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 20-Кві-2024, 18:17

Головна » Статті » Матеріали Форпосту

ПРО МІСТО. Історіографічна довідка

ПРО  МІСТО.  Історіографічна  довідка

 

Місто Котовськ (до 1935 р. Бирза, Бірзулове, Бірзула) - найбільше місто півночі Одеської області, місто обласного значення, центр Котовського району; значний залізничний вузол з розвинутою інфраструктурою залізничних підприємств; має промислові підприємства, розвинуту мережу підприємств торгівельного та побутового обслуговування; в останнє десятиліття місто зайняло позицію головного торгівельного центру Півночі Одещини та флагмана з успішного проведення житлово-комунальної реформи серед малих міст України.

Місто розміщене в північно-західній частині Одеської області на південних відрогах Подільської височини, на водорозділі річок Ягорлик і Тилігул, на відстані близько 188 км від м. Одеси. Місто займає площу  2,5 тис. гектар. Населення міста - близько 41 тис. чоловік.

Розташуванням міста на південно-західному порубіжжі України, у вузлі залізничних та шосейних шляхів направленням Київ-Одеса, з виходом на країни Північно-східної Європи та Причорномор'я визначено його важливе положення на мапі України. 

На територія міста знаходяться командування Котовського прикордонного загону та управління митного посту.

 Котовськ та територія його району унікальний історичний та культурний центр, який поєднав культури трьох народів - українців, молдован та руських.

Історія Котовського краю пов’язана з стародавнім минулим територій нашої країни, етногенезом українського та молдавського народів, тісно переплетена з історичними подіями часів національно-визвольної боротьби східнослов'янських та молдавського народів проти кримськотатарського, турецько-османського поневолення, становлення та розвитку Північно-західного Причорномор’я (півдня Подолії) у ХVІІІ-ХХ століттях, в тому числі, з історією появлення та розвитку залізничного транспорту на території України.

Вчені-історики припускають, що поселення Бирза з’явилася в середині ХVІІІ століття. У 1865 р. станція Бірзула становиться одним з перших залізних вузлів на Україні, який розпочав забезпечувати рух та ремонт локомотивів на Північно-Західній (Одесько-Київській) залізниці.

З історією міста пов’язані яскраві події, легендарні та культові особистості періоду громадянської війни (одні з них, "бессарабський Робін Гуд” та легендарний "червоний маршал” Котовський Г.І, маршал Якир І.А.). У 1924 р. за участю Котовського в Бирзулі проголошується створення Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки (з статусом автономії у складі Української Радянської Соціалістичної Республіки), що стало немаловажною основою для подальшої відбудови державності Молдови, яка в той час знаходилась під окупацією королівської Румунії.

З 1923 р. селище Бірзула - районний центр. 1935 р. - селище та станція Бірзула були перейменовані на Котовськ. 1938 р. - Котовськ набуває статусу міста.

На початок 1941 року місто займає важливе місце в оборонній системі південно-західного кордону України (Півдні Радянського Союзу), тут дислокуються частини 2-го механізованого корпусу, стрілецькі та авіаційні частини Робітничо-Селянської Червоної Армії. 

В історичний літопис міста увійшли героїчні події початку Великої Вітчизняної війни в полосі дій Південного фронту та знамениті військові льотчики-аси - маршали Покришкин О.І., Пстига І.І.

Післявоєнна історія міста поєднана з історією становлення та розвитку ракетних військ стратегічного призначення та одного з крупних військово-учбових автомобільних центрів Збройних Сил СРСР та України, з історією становлення Державної прикордонної та митної служб Незалежної України.

До 1991 року місто здобуло свого максимального розвитку в промисловій сфері та розбудові житлового фонду.

90-і роки ХХ століття ознаменувалися в історії міста як складний, але досить успішний процес переходу до нового суспільно-економічного укладу, нового способу господарювання, ринкових відносин, становлення та розвитку місцевого самоврядування та посилення його ролі та впливу на внутрішнє життя міста. На кінець 90-х років ХХ століття завдяки діям мерії розпочалася житлово-комунальна реформа, газифікація міста, розвинулась потужна система малого та середнього бізнесу.

У 2003 році м. Котовськ стає членом Асоціації міст та громад України.

У 2006 році затверджуються символи міста - герб та прапор, у 2007 - гімн міста.

У жовтня 2006 в м. Котовськ проходить Всеукраїнський семінар з реформування житлово-комунального господарства за участю керівництва держави та мерів малих міст України. На семінарі досвід місцевого самоврядування Котовська з реформи житлово-комунальної сфери відзначено як передовий, новаційний та необхідний для впровадження в інших населених пунктах країни.

На початок 2012 року в місті стабільно функціонують соціальна та житлово-комунальна сфери, розвивається підприємництво.

О. Шалашний

 

Категорія: Матеріали Форпосту | Додав: Leo (13-Лип-2012)
Переглядів: 713 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
1 Jack  
0
All of these articles have saved me a lot of hescadhea.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz