Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ статистики у Котовському районі [1]
Лінійний відділ міліції на станції Котовськ [221]
Міський відділ ГУ МВС України в Одеській області [451]
Об'єднана державна податкова інспекція [20]
Управління пенсійного фонду в м.Котовськ [0]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 19-Тра-2024, 00:16

Головна » Статті » Офіційні матеріали - державні органи влади в місті » Міський відділ ГУ МВС України в Одеській області

Іскру туши до пожежі, біду відводь до удару

Іскру туши до пожежі, біду відводь до удару

Пожежі на Русі завжди були страшним лихом. У вогні щорічно гинули тисячі людей, заподіювався незмірний матеріальний збиток державі. Особливо страждали сільські жителі, які були абсолютно беззахисні перед вогняною стихією. Історичні літописи відмічають, що багато міст не раз піддавалися спустошливим пожежам. По кілька разів вигорали міста: Юрьев, Володимир, Суздаль, Новгород. Москва згоріла повністю в 1238 році, а пожежа 1356 р. за дві години знищила практично усе місто, включаючи Кремль і посади.

Нині пожеж не стало менше, а кількість жертв вогняної стихії збільшується з кожним роком.

Усім відома ситуація: канікули, відпочинок на природі, шашлики. Довгождані літні походи, риболовля, збір ягід і грибів. Що може бути прекрасніше? Але пам'ятаєте: в лісі вісім з десяти пожеж виникають з вини людини. Гине беззахисний ліс, а разом з ним - звірі, птахи і навіть люди; як правило, не ті, які викликали пожежу.

Вогнище в лісі у безсніжний період потрібно гасити у будь-якому разі, навіть в сиру погоду і в дощ, щоб бути упевненим, що вогонь не зачаївся в підстилці, в якому-небудь шматочку деревини або в сухій гнилиці. Такі дії повинні перетворитися на звичку - треба точно знати, що вами зроблено все, щоб виключити загоряння. Пам'ятайте, ніколи не можна залишати вогнище без нагляду, навіть невеликий вітерець здатний викликати швидке поширення вогню.

Завжди майте під рукою воду і тримаєте напоготові лопату, щоб можна було негайно закидати землею полум'я, що вирвалося.

Якщо ви палите, обов'язково пам'ятаєте, що, знаходячись в лісі, особливо в суху, вітряну, жарку погоду, ви є джерелом підвищеної пожежної небезпеки. Під час паління будь-який неумисний необережний рух, не загашений сірник, упущена частинка тліючого тютюну або кинутий недопалок можуть викликати загоряння.

Пожежі роблять істотний вплив на довкілля, забруднюючи її продуктами горіння. Не можна не враховувати і шкоду, що наноситься засобами, які використовуються при ліквідації пожеж. Але якщо заподіювані пожежами матеріальний збиток і соціальні втрати(загиблі і постраждалі люди), як правило, відомі відразу після пожежі, то екологічний збиток має не лише поточні, але і віддалені наслідки для людства і екосистеми.

На ліквідацію однієї середньостатистичної пожежі витрачається близько 50 м3 води. При гасінні вода, стикаючись з розжареними речовинами, перетворюється на пару. І пара, і вода насичуються токсичними речовинами. Пара потрапляє в атмосферу і додатково бере участь в кругообігу речовин між сушею і океаном, випадаючи у вигляді кислотних дощів і снігу. Зрештою ця вода потрапляє в озера, моря, проникає в грунт і довгий час зберігається у біосфері.

Процес горіння будь-якої речовини супроводжується не лише викидом в атмосферу розжарених продуктів горіння і тепловим випромінюванням, але і споживанням значних об'ємів повітря. Якщо концентрація кисню в повітрі знижується до 16% і менше - це створюється небезпека для життя людей. На превеликий жаль, люди цей чинник просто не враховують. Зверніть увагу, скільки навесні і осінню в містах і селах нашої країни палахкотить вогнищ,  круглий рік горять звалища побутових відходів, і скрізь при горінні споживається кисень повітря, так необхідний для нормального існування усього живого на планеті. Вода потрапляє в озера, моря, проникає в грунт і довгий час зберігається у біосфері.

     Кожен  громадянин повинен пам'ятати, що вогонь, що вийшов з-під контролю, переростає у вогняну стихію, що несе з собою смерть і руйнування. Людина виявляється безпорадною перед такою стихією, і навіть професійні приборкувачі вогню - пожежники занадто часто ризикують своїми життями!        

 

 Олена Хаустова

Котовський МВ ГУМВС України в Одеській області

 

Категорія: Міський відділ ГУ МВС України в Одеській області | Додав: Leo (23-Лип-2012)
Переглядів: 545 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz