Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 13-Тра-2024, 13:48

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління у справах сім'ї та молоді міської ради

Захист прав дітей, профілактики негативних явищ в підлітковому середовищі – спільна турбота органів місцевого самоврядування

Одним з пріоритетних напрямків в роботі Котовської міської ради, виконкому, управлінь та відділів, закладів освіти  є  захист прав дітей у всіх сферах їх життєдіяльності.

Відповідно до вимог конвенції ООН «Про права дитини» та з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, належних умов для збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей, формування здорового способу життя, були розроблені та прийняті - міські програми «Котовські діти» на 2012-2015 роки, «Молодь Котовська» на 2012 -2015 роки, профілактики алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції /СНІДу, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на період 2009 -2014 роки. Розпорядженням міського голови від 19.06.2012 року № 128 «Про затвердження заходів щодо подолання дитячої бездоглядності та безпритульності» були затверджені відповідні заходи щодо подолання дитячої бездоглядності та безпритульності тощо.

З метою скоординованої роботи управлінь та відділів міської ради,  територіальних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, організацій та установ міста, громадських об’єднань щодо профілактики негативних явищ, попередження безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх при виконкомі створені та діють наступні міжвідомчі комісії  та ради:

   - міська координаційна рада з питань дітей, сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми;

   -   міська комісія  з питань захисту прав дитини;

   -  міська міжвідомча комісія з питань координації взаємодії суб’єктів соціальної роботи з  сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах;

   - міська координаційна рада з питань взаємодії міської адміністрації з правоохоронними органами;

   - міська координаційна рада з питань запобігання поширенню ВІЛ-їнфекції/ СНІДу, туберкульозу,  наркоманії та подолання дитячої безпритульності.

Засідання вищевказаних рад та комісій проводяться щоквартально, за виключенням комісії з питань захисту прав дитини та міської міжвідомчої комісії з питань координації взаємодії суб’єктів соціальної роботи з  сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, засідання яких проводяться щомісячно. На засіданнях зазначених комісій та рад розглядаються  питання,  спрямовані на вирішення нагальних проблем різних категорій дітей, профілактики правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності серед дітей, зокрема:

  • Про стан роботи з сім’ями міста, які опинились в складних життєвих обставинах;
  • Аналіз стану злочинності та правопорушень серед  дітей та підлітків;
  • Про стан виховної роботи в закладах освіти;
  • Про роботу позашкільних закладів освіти;
  • Про роботу відділу у справах дітей щодо попередження злочинності та правопорушень серед  дітей та підлітків;
  • Аналіз стану роботи навчальних закладів міста щодо виконання заходів з питань профілактики наркоманії, туберкульозу, ВІЛ-інфекції / СНІДу та подолання дитячої безпритульності;
  • Про роботу закладів охорони здоров’я щодо виконання заходів з питань         профілактики наркоманії, туберкульозу, ВІЛ-інфекції / СНІДу та подолання             дитячої безпритульності;
  • Аналіз стану роботи МВ ГУМВС України в Одеській області  щодо виконання                заходів з питань профілактики наркоманії, туберкульозу,  ВІЛ-інфекції / СНІДу та                подолання дитячої безпритульності.

 

            Координація дій щодо попередження безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх покладено управління у справах сім’ї та молоді, безпосередньо - на відділ у справах дітей. Відповідно до вимог чинного законодавства в ЄІАС «Діти» відділом у справах дітей ведеться   облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

           Станом на 01.01.2012 р. – перебувало 40 дітей, станом на 01.10.2012 р. –  перебуває 69 дітей.

  Під час ведення зазначеного обліку відділом у справах дітей в обов’язковому порядку проводяться взаємозвірки з відділом освіти, кримінальною міліцією у справах дітей,  міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, закладами охорони здоров’я. 

  З метою виявлення дітей,  схильних до бродяжництва та жебракування, до правопорушень та злочинів протягом 2011 / 2012  років  спільно з КМСД було проведено – у 2011 році 12 рейдів, станом на 01.10.2012 року - 9  рейдів. Проводяться операції «Діти вулиці», «Вокзал» та інші.

  З метою виявлення дітей, які не приступили до занять у школі щороку спільно з КМСД та відділом освіти у місті  проводиться Всеукраїнський рейд «Урок».

            У своїй роботі щодо профілактики правопорушень, злочинів серед учнів педагоги шкіл міста керуються Законами України: «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про попередження насильства в сім’ї», Конвенцію ООН про права дитини, Державною програмою подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2012 роки, міськими програмами: «Молодь Котовська», «Діти Котовська» та багатьма іншими нормативними документами.

            Наказами по кожному закладу щорічно призначається громадський інспектор з охорони дитинства, який очолює комісію щодо захисту прав дітей. Громадські інспектори ЗНЗ на чолі  комісії двічі на рік, а за необхідності й більше, обстежують житлово-побутові умови дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться під опікою, дітей  із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також слідкують за вчасним наданням звітів опікунами про успішність, стан здоров’я, умови проживання підопічних.

            У закладах освіти міста створено шкільні Ради з профілактики правопорушень, які приймають рішення щодо постановки на внутришкільний облік учнів, які схильних до скоєння правопорушень, контролюють відвідування учнями школи, організовують співробітництво шкіл із правоохоронними органами, органами юстиції, УССМ, проводять загальношкільні рейди щодо виявлення порушень школярами санітарних і режимних норм,  дисципліни та порядку в закладі.            Крім вказаної вище Рад, в ЗОШ № 9 створена та діє ще й Рада у справах неповнолітніх у мікрорайоні, в обов’язки якої входить розв’язання проблем профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей мікрорайону. У гімназії,  при Раді з профілактики правопорушень працює дисциплінарний комітет.

            Адміністрацією шкіл, класними керівниками постійно ведеться контроль за відвідуванням дітьми навчального закладу, підтримується зв’язок із батьками. Щоп’ятниці адміністрація всіх шкіл вчасно надає до відділу освіти інформацію про пропуски школярами занять.  У кожній школі оформлено журнал щоденного відвідування учнями занять у ЗНЗ, в якому зазначено не лише прізвище учня, відсутнього в школі, а й причина відсутності й проведена класним керівником робота щодо залучення дитини до занять.

            Одним із важливих шляхів подолання дитячих правопорушень і злочинів є виховна робота в школі. Всіма заступниками директорів із виховної роботи та педагогами-організаторами шкіл розроблено заходи щодо профілактики серед учнів правопорушень. У плані виховної роботи ЗНЗ заплановано проведення тижнів (декад) морального виховання (2 рази на рік) й правового виховання (три рази на рік).  У ході вищевказаних тижнів (декад) відбулося ряд заходів щодо профілактики правопорушень та злочинів серед школярів, наприклад: «Злочинність у підлітковому середовищі» (ЗОШ №1), «Закон обов’язковий для всіх» (ЗОШ №2), «Проблема насильства неповнолітніх» (ЗОШ №3), «Злочинність, профілактика правопорушень» (ЗОШ №4), «Профілактика правопорушень» (ЗОШ №5), «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» (ЗОШ №6), «Чи схильні ви до правопорушень?» (гімназія), «Злочин і покарання» (ЗОШ №8), «Кримінальна відповідальність підлітків перед законом за скоєні злочини» (ЗОШ №9) та інші.

            Адміністрацією всіх шкіл організовуються зустрічі учнів із представниками правоохоронних органів, органів юстиції, управління у справах сім’ї та молоді.

           Заступниками директорів із виховної роботи, педагогами-організаторами всіх загальноосвітніх навчальних закладів упорядковані матеріали з правового, морального, превентивного виховання  щодо здорового способу життя.

            Класні керівники шкіл спрямовують свою роботу на виправлення недоліків у поведінці школярів. Важливою є робота класних керівників з учнями, поведінка яких не відповідає вимогам дисципліни та нормам моралі. Всього в закладах освіти  міста в загальношкільному банку даних дітей із групи «ризику» знаходиться 35 школярів. У всіх 9-ти школах створено та постійно оновлюється шкільний банк даних дітей соціально незахищених категорій, дітей із девіантною поведінкою. Класними керівниками на кожного учня групи «ризику» оформлено картки: особистісного обліку учня, вивчення психологічних особливостей школяра, складено психолого-педагогічну характеристику. З метою встановлення довірливих стосунків із дітьми групи «ризику», сформованості у них позитивної оцінки, підвищення рівня пізнавального інтересу класні керівники відвідують таких дітей вдома, залучають до участі в різноманітних виховних заходах, до участі в роботі шкільних гуртків та секцій, гуртків позашкільних закладів міста, виконання громадських доручень.

Наприклад, класний керівник 11 класу ЗОШ № 4 призначила відповідальним за сектор дисципліни та правопорядку учнівського активу класу учня, який стоїть на обліку у відділенні кримінальної міліції у справах дітей, простежується, що протягом року він не порушував правила поведінки. Учениця 7-Б класу ЗОШ № 5, яка перебуває на внутрішкільному контролі, займається в шкільному гуртку образотворчого мистецтва. На обласному конкурсі малюнків на екологічну тематику вона посіла призове місце. Хист до малювання є і в учня  10-Б класу  групи «ризику» Котовської гімназії, який став одним із переможців міського конкурсу учнівської творчості «Дружать діти на планеті». Його роботу направлено на обласний конкурс.

            Вчителями систематично проводяться індивідуальні бесіди з дітьми із відхиленням у поведінці та їхніми батьками. Чотири рази на рік класні керівники всіх шкіл проводять батьківські збори, в ході яких обговорюють важливі питання виховання дітей, а саме: «Конфлікт з дитиною та шляхи їх вирішення», «Типові помилки в сімейному вихованні», «Профілактика правопорушень», «Особливості виховання підлітків», «Агресивність дітей. Як її подолати?», «Роль батьків у запобіганні шкідливих звичок» та багато інших. Класні керівники всіх шкіл ведуть зошит обліку роботи з батьками важковиховуваних учнів, з учнями групи «ризику», з батьками учнів із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. У кожному класі ЗНЗ створено батьківський комітет, який допомагає класному керівникові в роботі з сім´ями, які перебувають в складних життєвих обставинах.

            У Котовській гімназії в кінці кожної чверті проходить тиждень контролю за відвідуванням учнями навчального закладу та дотримуванням вимог зовнішнього вигляду. В рамках тижня, в грудні місяці, проведено батьківські збори в усіх класах на тему «Профілактика правопорушень серед підлітків». Класні керівники шкіл входять до складу методичного об´єднання класних керівників, яке працює у кожному ЗНЗ. У 2011, 2012 роках вищевказане питання заслуховувалося та обговорювалося на засіданнях методичного об´єднання  класних керівників у всіх школах.

            Одним із важливих шляхів реалізації зусиль щодо профілактики дитячих правопорушень та злочинів є співпраця педагогічного колективу й батьківського комітету школи. Протягом 2011-2012 н.р. на засіданнях шкільних батьківських комітетів розглядалися такі питання: «Насильство в сім’ї», «Попередження насильства в сім´ї», «Робота батьківських комітетів класів з профілактики правопорушень», «Профілактика насильства в сім´ї», «Про роботу з важковиховуваними учнями» і т.д.

            Крім того, питання профілактики учнівських правопорушень обговорювалося на загальношкільних батьківських зборах, під час засідань педагогічних рад, нарад при директорові, засідань творчої групи класних керівників «Вчитися жити в сучасному світі».

28 березня 2012 року на колегії відділу освіти Котовської міської ради було заслухано та обговорено питання «Організація виховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах щодо профілактики правопорушень серед учнів».

            Керівники шкіл тримають на контролі питання профілактики правопорушень і злочинів серед школярів. Про це свідчить ряд наказів, виданих по закладах: «Про затвердження заходів з профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їхніх прав на освіту», «Про роботу загальноосвітніх навчальних закладів міста з питань профілактики правопорушень серед учнівської молоді», «Про проведення тижня правового виховання» та інші.

            З метою попередження правопорушень серед дітей відділ освіти співпрацює з відділенням кримінальної міліції у справах дітей м. Котовська, Котовського міськрайонного управління юстиції.

            У ЗНЗ № 3,5, 9 та гімназії працюють практичні психологи, які надають консультації батькам (опікунам) щодо виховання дітей у сім´ї, ведуть роботу з учнями із девіантною поведінкою, розробляють рекомендації щодо даного питання, а також щодо вирішення конфліктів та попередження дитячих суїцидів. Педагоги ЗНЗ №1,2,4,6,8 співпрацюють із психологами шкіл № 3, 5, гімназії, 9,  провідним психологом міського центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді.

            Для учнів і їхніх батьків у коридорах шкіл оформлено стенди, куточки на правову тематику: «Дитинство без насилля», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Конвенція ООН про права дитини», «Батьківський телетайп», «Правовий орієнтир», «Права та обов’язки учнів», «Права та обов’язки батьків», «Кодекс честі учня», «Захисти себе». В усіх ЗНЗ у класних кімнатах є класні куточки з зазначеним активом класу, з правилами та обов’язками для учнів, створено інформаційні куточки «Телефон довіри» з переліком організацій, куди дітям можна звернутися з приводу насильства в сім’ї, з боку однолітків чи дорослих.

           Питання профілактики правопорушень є одним із важливих напрямків роботи  закладів освіти, що розміщені на території міста. З цією метою у кожному загальосвітньому закладі ведеться свій банк даних на сімї, що перебувають у складних життєвих обставинах, на дітей  з девіантною поведінкою. Відповідно до цих даних кожен загальноосвітній заклад  проводить свою профілаактичну роботу  як з батьками та  і дітьми. У разі неефективності зазначеної профілактичної роботи віділ освіти інформує  відділ у справах дітей, ЦСССДМ та КМСД.

            З метою відриву дітей від злочинного середовища та  всебічного розвитку їх  здібностей у місті створені  та діють 16  дитячо-юнацьких громадських організацій різного спрямування, музична школа, збережена вся мережа позашкільних закладів освіти, зокрема: 4 заклади – станція юних техніків, станція юних натуралістів, центр дитячої творчості та дитячо-юнацька спортивна школа, в яких організована робота 129 гуртків, якими охоплено 2025 учнів, із них: ДЮСШ , ЦТД  ,  СЮН , СЮТ -

             Станцією юних техніків організовано гуртки за місцем проживання Заняття у всіх позашкільних закладах  безкоштовні.

Спортивно-масова робота також поширена у місті за рахунок спортивних клубів за місцем проживання.

Під час проведення спортивних заходів залучаються діти різних категорій, в тому числі діти, схильні до правопорушень. В спортивних закладах освіти, спортивних клубах займається 11 підлітків,  схильних до правопорушень.

З метою профілактики негативних явищ у дитячому середовищі проведено щорічний  фестиваль – конкурс  «Молодь обирає здоров’я».

З метою пропаганди серед учнів здорового способу життя, збереження дітей від ВІЛ/СНІДу у школах міста пройшли тижні (декади) здорового способу «Ми за здоровий спосіб життя», «Молодь проти СНІДу», в рамках яких проведено відповідні виховні заходи:

- години спілкування: «Наркоманія та особистість», «Наркотичні речовини та шляхи профілактики наркоманії», «Збереження від ВІЛ/СНІДу», «Не опиніться на гачку!», «Алкогольну, наркотичну, нікотинову залежності подолати дуже важко» (6-11кл.), «Шкідливий вплив нікотину та алкоголю на організм підлітків» (8кл.);

- анкетування»Що ви знаєте про наркоманію та СНІД?», «Що необхідно знати, щоб захистити себе?», «Чи схильний ти до наркотиків?», диктанти на тему «Туберкульоз та його профілактика» для учнів 8-11 класів;

- тренінги: «Прояви людяність, турботу, обачливість» (7кл.), «Вмійте правильно обрати дорогу» (10кл.);

-  бесіди з учнями: «Я обираю, я хочу, я прагну…» (9 кл.), «Алкоголізм: попередження та лікування» (9-10 кл.), «Вплив фізичних вправ на ріст, розвиток і здоров´я людини» (5-6кл.);

 - зустрічі учнів 5-11 класів з медпрацівниками Котовської міської лікарні, шкільними медсестрами, в ході яких обговорювалися питання: «Що ти маєш знати про туберкульоз?», «Туберкульоз – соціальне захворювання», «Шкідливі звички та їх наслідки»;

  -  інформаційні вісники: «Епідемічна ситуація в Україні», «Характеристика збудника вірусу імунодефіциту людини»;

                    -  лекції на теми:  «Історія ВІЛ-інфекції у світі СНД» (8кл.), «Україна та ВІЛ/СНІД»;

                    -  конференції: «Разом за життя» (8-9кл.); «Поговоримо  про справжні та хибні цінності»

       (6-7кл.);

                       -  дні здоров’я (1-11кл.);

                       -  захист учнівських проектів «Здоровими – в доросле життя» (11кл.);

                       -  усний журнал «Що таке здоровий спосіб життя?» (10кл.).

                  Протягом травня 2012 року у ЗНЗ проведено батьківські збори, в ході яких обговорено

        питання «Здорова дитина – щасливі батьки».

                  Перед початком літніх канікул проведено бесіди, інструктажі зі школярами щодо

        профілактики травматизму, дотримання правил безпеки.

                  Адміністрацією закладів освіти, класними керівниками постійно ведеться ретельне           спостереження за поведінкою та колом спілкування школярів групи «ризику», дітей із сімей які перебувають в складних життєвих обставинах.

·   спеціалістами управління у справах сім’ї та молоді, відділу у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в школах міста, професійно-технічному ліцеї, медичному училищі проводяться лекції, бесіди, тренінги на зазначену тематику;

·   систематично в закладах освіти міста проводиться робота щодо вивчення основних прав та обов’язків дітей;

·   адміністраціями шкіл міста ведеться постійний контроль за відвідуванням учнями шкіл. Систематично проводяться рейди – перевірки по виявленню дітей, які відсутні в школі, з’ясовуються причини відсутності, ведеться постійна профілактична робота з учнями та їх батьками;

·      з метою попередження дитячої безпритульності та бездоглядності учні групи «ризику» залучаються до роботи у гуртках, позакласних заходах. Плануються та проводяться зустрічі із спеціалістами відділу у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та правоохоронними органами.

·     продовжує своє функціонування міський соціальний гуртожиток, в якому станом на 1.09.2012 року проживають 21 дитина з числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

·   забезпечено функціонування дитячого будинку сімейного типу «Лелека» та 4 прийомних сімей, в яких виховуються 16 дітей; заборгованості  щодо виплат з державного бюджету допомоги на утримання дитячого будинку сімейного типу та прийомних сімей  немає.

·     під час літніх канікул при управлінні у справах сім’ї та молоді було створено профільний тренінг – табір відпочинку  для учнівської молоді «Молодь обирає здоров’я» в кількості 15 осіб;

·      протягом 2012 року - 5  вуличних акцій на профілактичну тематику, видано 2000 буклетів

Проводилися  профілактичні, інформаційно-просвітницькі  акції щодо запобігання розповсюдження наркоманії, СНІДу, ХПСШ та інших негативних явищ в молодіжному середовищі, зокрема:

- лекції «Профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу»: у 2011 році - 2 заходи, охоплено 30 осіб; у 2012 році -  4 заходи  - 42 дитини;

- лекції «Профілактика тютюнопаління» - у 2011 році -  4 заходи, охоплено 76 осіб; у 2012 році - 3 заходи - 27 дітей;

- лекції «Профілактика алкоголізму» - у 2011 році - 2 заходи, охоплено 31 особа; у 2012 році - 2 заходи -15 дітей;

- лекції «Профілактика наркоманії» - у 2011 році - 3 заходи, охоплено 43 особи; у 2012 році - 4 заходи - 44 дитини;

- лекції «Залежність та шляхи її подолання» - у 2011році - 2 заходи, охоплено 30 осіб; у 2012 році -1 захід - 15 дітей;

- лекції «Репродуктивне та сексуальне здоровя» - у 2011 році - 1 захід, охоплено 24 особи;

                 - лекції «Діти і правопорушення » - у 2012 році - 4 заходи - 38 дітей;

                 - лекції «Профілактика туберкульозу» - у 2012 році - 1 захід 8 дітей;

                 - лекції «Профілактика негативних явищ» - у 2011 році -  2 заходи, охоплено 22 особи; у

         2012 році  - 1 захід - 8 дітей. 

                    Проведено конкурс інформаційно-просвітницьких матеріалів серед учнівської молоді щодо пропаганди здорового способу життя та профілактики негативних явищ.

Уберегти майбутнє нації від лиха, що насувається, - обов’язок найближчого оточення дітей та підлітків, школи, сім’ї. Ключова роль у пропаганді здорового способу  життя та профілактиці ВІЛ-інфекції та інших негативних проявів серед дітей та підлітків належить соціальним службам та системі шкільної освіти, які забезпечують наймасовіше охоплення молоді. Батьки, соціальні працівники, педагоги зможуть поставити бар’єр на шляху цих проявів, сформувавши в дітей моральні цінності власним прикладом. Сприятлива атмосфера в родині, у школі – там, де дитина проводить більшу частину свого часу, - є необхідною умовою для відвертого та довірливого спілкування. Створення такої атмосфери сприятиме тому, що у складних життєвих обставинах дитина шукатиме захисту там, де її зрозуміють і допоможуть. Засвоєння нового відбувається за рахунок наслідування. Наслідування – це те, що дитина не може  здійснити самостійно, але  чого може навчитись або, що може виконати під керівництвом або у співпраці. Те, що сьогодні дитина може зробити у співпраці. Завтра вона здатна зробити самостійно.

    Основним прикладом наслідування в кожної дитини в  першу чергу виступають батьки. Саме під впливом батьків у дитини формується стереотипом, модель поведінки у суспільстві. Всі інші суспільні інститути можуть лише допомагати та коригувати процес. Таким чином формування позитивної моделі поведінки у дітей та підлітків можливе лише при тісній співпраці батьків дитини з соціальними працівниками, педагогами та іншими структурними підрозділами міської  ради , покликаними на вирішення зазначених питань.   

 

     Начальник управління у

     Справах сім’ї та молоді                                                                                         В.І.Гоян

Категорія: Управління у справах сім'ї та молоді міської ради | Додав: Leo (15-Лис-2012)
Переглядів: 3659 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz