Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 27-Кві-2024, 18:14

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління у справах сім'ї та молоді міської ради

Природне право дитини – жити в родині

Розвиток сімейних форм виховання - головний напрямок соціальної політики Котовської міської ради

Сімейним  кодексом  України, Законами  України  «Про  охорону  дитинства», «Про  забезпечення  організаційно-правових  умов  соціального  захисту  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування»  пріоритетом  влаштування  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених  батьківського  піклування, визначено  саме  сімейне  виховання, а  основними  його  формами – усиновлення, оформлення  опіки  чи  піклування, влаштування  у  прийомну  сім’ю, до  дитячого  будинку  сімейного  типу.

  Усиновлення — це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною, і який полягає у передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої. Це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих, так і з боку дитини.

Опіка і піклування відрізняються за своїм змістом.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітньою особою) і має часткову цивільну дієздатність, тобто має право самостійно вчиняти лише дрібні побутові правочини, здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом, і не несе відповідальності за завдану нею шкоду. Виходячи з цього, опікун замінює її у здійсненні всіх інших прав і обов'язків, являючись її законним представником. Між тим, він не має права без дозволу органу опіки та піклування відмовитися від майнових прав підопічного; видавати письмові зобов'язання від імені підопічного; укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну жилого будинку, квартири; укладати договори щодо іншого цінного майна (частина 1 статті 71 ЦК).

Піклування встановлюється над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітньою особою), яка має неповну цивільну дієздатність, тобто має право самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами, самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом, бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи, самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку). Така дитина особисто несе відповідальність за порушення договору, укладеного нею самостійно відповідно до закону і самостійно на загальних підставах відповідає за завдану нею шкоду. Виходячи з цього, піклувальник дає згоду на вчинення інших правочинів неповнолітньою дитиною, за винятком випадків, передбачених законом. Так, відповідно до статті 70 ЦК піклувальник не може давати згоду на укладення договорів між підопічним та своєю дружиною (своїм чоловіком) або своїми близькими родичами, крім передання майна підопічному у власність за договором дарування або у безоплатне користування на підставі договору позички, а також може давати згоду на укладення певних договорів тільки з дозволу органу опіки та піклування (частина 2 статті 71 ЦК). Піклувальник захищає дитину від зловживань з боку інших осіб.

Прийомна сім'я  є однією з форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, що втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов'язки, потребують родинного тепла і виховання.

Прийомна сім'я — це сім'я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.


            Батьки-вихователі - особи, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну та соціальну підтримку.

Діти, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу, не втрачають статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає залишення пільг, які гарантуються державою таким дітям: при отриманні житлової площі, влаштуванні на навчання, матеріальної підтримки тощо. У випадку, якщо за дитиною закріплено майно та житло, воно зберігається до досягнення вихованцем повноліття, відповідальність за його збереження покладається на органи опіки та піклування за місцем знаходження майна.

За вихованцями зберігаються раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати. Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців.

За дітьми залишаються пільги, встановлені законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Передусім це стосується питання оздоровлення, коли діти-сироти у першочерговому порядку забезпечуються безкоштовними путівками в табори та санаторії. Враховуючи стан здоров’я дітей, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, це питання є дуже актуальним.

При влаштуванні дітей до дитячого будинку сімейного типу сімейних правовідносин не виникає – вихованці мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. Форму такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з батьками-вихователями та за участю соціального працівника, який здійснює соціальний супровід, на підставі аналізу родинних взаємин і причин через які дитина втратила батьківське піклування.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу від моменту їх утворення. Така форма соціальної роботи виступає, з одного боку, як контроль за умовами виховання та утримання, з другого боку – як система дієвої допомоги у вирішенні життєвих проблем сімей, які виховують дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Не можуть бути прийомними батьками або батьками-вихователями наступні особи:

-                Особи, визнані у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;

-                Особи позбавлені батьківських прав;

-                Особи, звільнені від обов’язків опікунів (піклувальників, усиновителів) за неналежне виконання покладених на них обов’язків;

-                Особи, які за станом здоров’я не можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І і ІІ групи, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу,психотичні розлади та особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства).

Пакет документів, необхідних для оформлення статусу прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу:

1.             Заява кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі про бажання утворити вказані сім’ї.

2.             Копії паспортів, ідентифікаційних номерів батьків.

3.             Довідка про склад сім’ї (форма 3).

4.             Копія свідоцтва про шлюб для подружжя.

5.             Довідка про стан здоров’я всіх членів родини (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра).

6.             Довідка про доходи (доходи повинні бути не нижче прожиткового мінімуму на одну особу).

7.             Письмова згода всіх повнолітніх членів родини, які проживають разом з кандидатами на утворення прийомної сім’або ДБСТ, засвідчена нотаріально.

8.             Довідка про відсутність кримінальної  судимості.

9.             Довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі.

КМЦСССДМ проводить роботу по підбору кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі, які після подачі заяви направляються до Одеського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де для них проводяться безкоштовні  навчальні семінари, після чого видається довідка, необхідна для оформлення документів.

Бажаючих стати батьками-вихователями та прийомними батьками просимо звертатися до нашого центру та до відділу у справах дітей управління у справах дітей та молоді за адресою: вул. Заслонова, 6 або за телефонами: 2-24-06;  2-22-01.

 

                    Директор   КМЦСССДМ                                                                 П.В.Бондаренко

Категорія: Управління у справах сім'ї та молоді міської ради | Додав: Leo (08-Кві-2013)
Переглядів: 663 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz