Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 13-Тра-2024, 19:21

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління у справах сім'ї та молоді міської ради

ПРАЦЮЮТЬ СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ

З метою здійснення соціальної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю та надання різноманітних соціальних послуг, соціально-медичної, психолого-педагогічної, правової, інформаційної та інших видів соціальної допомоги, консультування сімей, дітей та молоді, розроблення та здійснення системи заходів по створенню умов, достатніх для життєдіяльності різних категорій населення, здійснення соціально-профілактичної роботи серед дітей та молоді, проведення системи заходів щодо запобігання негативним явищам та їх подолання; розроблення та здійснення реабілітаційних заходів щодо відновлення соціальних функцій, морального, психічного та фізичного стану дітей та молоді, пристосування їх до безпечних соціальних та інших умов життєдіяльності, а також надання допомоги дітям, які зазнали жорстокості та насильства, потрапили в екстремальні ситуації; здійснення інших повноважень у сфері соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю у 2001 році рішенням міської ради від  06.06.2001  №121 - ХХІІІ був створений міський центр соціальних служб для молоді, який у 2005 р. перейменований на центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На даний час для проведення цілеспрямованої роботи при центрі створені та діяли протягом 2012 року 4 спеціалізованих формування: служба соціальної підтримки сімей, консультаційний пункт у жіночій консультації, служба роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків та „ Школа волонтерів”.

Спеціалізоване формування «Служба соціальної підтримки сімей»

Головною метою діяльності формування служба соціальної підтримки сімей є здійснення соціальної підтримки сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Служба надає послуги:

сім’ям з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх за допомогою власних засобів та можливостей, у зв’язку з інвалідністю батьків або дітей, вимушеною міграцією, наркотичною або алкогольною залежністю одного із членів сім’ї, його перебуванням у місцях позбавлення волі, ВІЛ-інфекцією, насильством у сім’ї, безпритульністю, сирітством, зневажливим ставленням і негативними стосунками в сім’ї, безробіттям одного з членів сім’ї та інше.

1. Робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Облік сімей.

На обліку станом на 01.01.2013 р. перебуває 118 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах,  в яких виховуються 218 дітей.

Протягом 2012 року на облік сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах взято 52 сім’ї, в яких виховуються 90 дітей. 

Знято з обліку 35 сімей (57 дітей), з них: у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин – 13 сімей (20 дітей), інше (в т.ч. переїзд) –  22 сім’ї (37 дітей).     

Здійснення соціального інспектування.

Протягом 2012 року спеціалістами центру було здійснено 210 соціальних інспектувань сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Надання соціальних послуг

Протягом 2012 року членам сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (без здійснення соціального супроводу) було надано 1673 індивідуальні соціальні послуги, з них: соціально-педагогічних – 520,  психологічних – 376, соціально-економічних – 177, соціально-медичних - 201, юридичних – 104,  інформаційних -  295.  

Здійснення соціального супроводу

 Протягом 2012 року під соціальним супроводом перебувало 55 сімей (104 дитини).

Знято з супроводу 19 сімей  (30 дітей), з них -14 сімей (23 дитини) - з позитивним результатом, 1 сім’я (1 дитина) – без досягнення позитивного результату, 4 сім’ї  (6 дітей) – у зв’язку зі зміною місця проживання.

Під час здійснення соціального супроводу за  2012 рік спеціалістами центру було надано 2029 соціальних індивідуальних послуг, з них: соціально-педагогічних - 548,  психологічних – 412, соціально-економічних – 561; соціально-медичних - 217, юридичних – 185, інформаційних - 106.

2. Здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, та соціальної роботи з сім’ями опікунів та піклувальників.

Протягом 2012 року здійснювалось соціальне супроводження 4  прийомних сімей, в яких виховуються 10 дітей та 1 дитячого будинку сімейного типу, в якому виховуються 9 дітей. Протягом 2012 року в  1 прийомну сім’ю довлаштовано 3 дітей, в дитячий будинок сімейного типу довлаштовано 5 дітей. Протягом 2012 року членам прийомних сімей та ДБСТ надано 189  індивідуальних соціальних послуг.

Протягом 2012  року здійснювалася соціальна робота з сім’ями опікунів, піклувальників: 71 опікуну було надано 369 індивідуальних соціальних послуг, 80 дітям, які знаходяться під опікою надано 379 індивідуальних соціальних послуг. Крім того, під соціальним супроводом знаходилося 8 опікунських сімей, в яких виховуються 11 дітей, під час здійснення якого було надано 111 індивідуальних послуг.

3. Здійснення соціальної роботи щодо розвитку сімейних форм виховання дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, підготовки та направлення на навчання сімей та осіб – кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі.

Спеціалістами центру постійно проводиться робота щодо розвитку сімейних форм виховання дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою пошуку та підбору кандидатів в прийомні батьки та батьки вихователі протягом 2012 року були організовані виступи на загально шкільних батьківських зборах та на зборах голів квартальних та при будинкових комітетів, постійно по місцевому телебаченні транслювалися відео ролики зазначеної тематики та розміщені статі в друкованих ЗМІ. Протягом 2012 року до центру звернулося 3 сім'ї та 1 особа, з яких 2 сім'ї пройшли курси – навчання на базі Одеського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, для кандидатів в прийомні батьки та батьки – вихователі.

4. Надання соціальних послуг дітям та молоді, які повернулися з місць позбавлення волі або засуджені до покарань без позбавлення волі.

Протягом 2012 року 2 молодим особам, які повернулися з місць позбавлення волі, спеціалістами центру надано 8 індивідуальних соціальних послуг. 35 молодим особам, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, надано 95 індивідуальних соціальних послуг. 8 дітям, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавлення волі, надано 62 індивідуальні соціальні послуги.

5.  Виконання заходів протоколу №20 від 8 березня 2012 року позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації „Про заходи щодо недопущення загибелі дітей на пожежах у населених пунктах області”

На виконання протоколу №20 від 8 березня 2012 року позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації „Про заходи щодо недопущення загибелі дітей на пожежах у населених пунктах області” спеціалістами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із спеціалістами відділу у справах дітей управління у справах сім’ї та молоді Котовської міської ради, кримінальної міліції у справах дітей  07 квітня 2012 року проведений подвірний обхід опікунських сімей, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі багатодітних сімей.

За ініціативою міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділу у справах дітей 09 квітня 2012 року на базі управління у справах сім’ї та молоді проведені збори для членів опікунських сімей, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі багатодітних сімей із залученням представників служби цивільного захисту населення, санітарно-епідеміологічної станції, кримінальної міліції у справах дітей з метою навчання населення правилам безпеки життєдіяльності, попередження травмування та загибелі людей на пожежах, попередження гострих кишкових інфекцій, безпечної експлуатації вело – мото – транспорту. Під час проведення зборів демонструвалися фото- та відеоматеріали щодо наслідків пожеж із загибеллю дітей із супроводом текстової інформації про причини виникнення пожеж з трагічними наслідками.

Здійснення соціальної роботи щодо попередження насильства в сім’ї.

Спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи центру постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми в сім’ях та захист дітей від насильства та жорстокого поводження в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах. Протягом 2012 року проведено групові заходи (лекції, тренінги) по попередженню насильства в сім’ї. Під соціальним супроводом знаходилося 4 сім’ї, в яких виховуються 7 дітей, 4 з яких постраждали від насильства в сім’ї. Протягом 2012 року їм надано 136 індивідуальних соціальних послуг.

Відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації від 21.11.2012 р. №1247/А-2012 «Про проведення акції «16 днів проти насильства» та  розпорядження Котовського міського голови від 14.11.2012 р. № 223 Котовським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено:

-  консультації з питань попередження насильства в сім’ї з членами сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- семінари «Попередження насильства» та «Попередження торгівлі людьми» з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа – мешканцями Котовського міського соціального гуртожитку, охоплено 19 осіб;

- 4 бесіди з членами сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах по попередженню насильства в сім’ї, охоплено 30 осіб, 1 бесіда по попередженню торгівлі людьми, охоплено 6 осіб;

- проведені спільні профілактичні рейди по 4 сім’ям, що перебувають на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах за вчинення насильства в сім’ї;

- розповсюджені інформаційно-просвітницькі тематичні матеріали (листівки, буклети тощо).

Спеціалізоване формування «Консультаційний пункт у жіночій консультації Котовської міської лікарні»

Основними завданнями діяльності консультаційного пункту в жіночій консультації Котовської міської лікарні є запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей; забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх матерів; забезпечення соціально-психологічної підтримки батьків, у яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти; реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовились батьки, та дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (батькам, у прийомні сім’ї, поширення засад відповідального, усвідомленого батьківства.

Протягом 2012 року 34 жінкам в рамках діяльності консультаційного пункту у жіночій  консультації Котовської міської лікарні надано 236 соціальних індивідуальних послуг, з них: соціально-педагогічних - 107,  психологічних – 51, соціально-економічних – 41; соціально-медичних - 18, юридичних – 15, інформаційних – 4, з них 11 жінок з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, яким надано 119 індивідуальних послуг (соціально-педагогічних - 44, психологічних – 21, соціально-економічних – 25; соціально-медичних - 13, юридичних – 13, інформаційних – 3). Проведено бесіди з питань відповідального батьківства, охоплено 14 осіб.

Спеціалізоване формування «Служба соціально-профілактичної роботи»

Головною метою діяльності формування - є вторинна профілактика наркоманії, ВІЛ – інфекції/СНІДу серед вживачів психоактивних речовин,  зменшення кількості ВІЛ- інфікованих та хворих на СНІД серед молодих осіб, зазначеної категорії, надання їм та членам їх родин соціально-медичних, психолого-педагогічних, правових, інформаційних консультацій, а також надання засобів безпеки: стерильного ін’єкційного інструменту, матеріалів для дезінфекції.

Вищезазначена служба здійснювала свою роботу в рамках Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих та хворих на СНІД на 2009–2013 р.р. та  міської Програми забезпечення профілактики алкоголізму, наркоманії, ВІЛ – інфекції, допомоги та лікування ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2014 роки .

Протягом 2012 року спеціалістами зазначеної служби надано 894 індивідуальних послуги 74 клієнтам даної категорії.

Спеціалізоване формування «Школа волонтерів».

Основним завданням Школи є забезпечення теоретичної та практичної підготовки волонтерів до реалізації соціальних програм. Відповідно до покладених на неї завдань Школа: надає слухачам знання з психолого-педагогічних, правових, соціально-медичних питань, необхідних для реалізації соціальних програм; сприяє професійному зростанню та набуттю практичного досвіду слухачам; сприяє розвитку лідерських якостей, творчих здібностей, самовираженню та становленню слухачів як активних членів суспільства; розробляє та запроваджує навчально-тематичні плани та програми підготовки слухачів за пріоритетними напрямками діяльності Центру.

Навчання в Школі здійснюється на безоплатній основі. Слухачами Школи можуть бути учні старших класів загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, студенти середньо – спеціальних та вищих навчальних закладів тощо. Заняття в Школі проводяться у формі семінарів, тренінгів, а також різноманітних творчих вправ, рольових та тематичних ігор, підготовки інформаційних повідомлень, дискусій, обговорень тощо.

Протягом 2012 року  слухачами „Школи волонтерів” було 7 осіб  з числа учнівської молоді, з ними проведено 35 групових заходів.

Слухачі „Школи волонтерів” приймали участь у проведенні вуличних акцій до Дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом, щодо профілактики тютюнопаління, до Дня боротьби з туберкульозом, до Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотичних речовин та їх незаконним обігом, а також слухачі Школи прийняли участь у проведенні святкового ранку в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями до 8–го березня „Для тебе, матусю!”, у міському заході щодо відзначення Дня Перемоги, Дня Матері та Дня Сім’ї, Міжнародного дня захисту дітей, Дня міста.

Фінансування видатків на утримання та проведення заходів центру у 2012 році

У 2012 році Котовський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було профінансовано на суму 752,8 тис. грн. в т.ч. з місцевого бюджету - 605,3 тис. грн. та з обласного – 147,5 тис. грн.

З місцевого бюджету на утримання центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді КФК 091101 (253,6 тис. грн.) у тому числі:

- на оплату праці працівників з нарахуванням – 243,3 тис. грн.;

- на оплату спожитих комунальних послуг – 6,7 тис. грн.;

- на забезпечення діяльності центру – 3,6 тис. грн. (оплата за телефон, відрядження, банківська готівка, перезарядка вогнегасників);

З місцевого бюджету на утримання центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями КФК 091106 (318,7 тис. грн.) у тому числі:

- на оплату праці працівників з нарахуванням – 258,5 тис. грн.;

- на оплату продуктів харчування для дітей та молоді з функціональними обмеженнями – 22,0 тис. грн.;

- на оплату спожитих комунальних послуг – 30,9 тис. грн.;

- на забезпечення діяльності - 7,3 тис. грн. (оплата за телефон, охорону приміщення, перезарядка вогнегасників, банківська готівка).

З місцевого бюджету на виконання програм та заходів центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді КФК 091102 (33,0 тис. грн.) у тому числі:

- на проведення ранку щодо відзначення Міжнародного дня захисту дітей - 1,7 тис. грн.;

- на оплату авто послуг щодо доставки дітей та молоді з функціональними обмеженнями в центр – 31,3 тис. грн.

З обласного бюджету для утримання та облаштування фахівців із соціальної роботи КФК 091101 (147,5 тис. грн.) у тому числі:

- на оплату праці з нарахуванням – 107,3 тис. грн.;

- на оплату спожитих комунальних послуг – 1,7 тис. грн.;

- на придбання комп’ютерної та оргтехніки – 24,2 тис. грн.;

- на придбання меблів – 4,8 тис. грн.;

- на забезпечення діяльності (оплата канцелярських товарів, телефону, банківської готівки, видатки на відрядження, виготовлення бланків, виписка періодичних видань) – 9,5 тис. грн.

 

Директор Центру

П.В. Бондаренко

Категорія: Управління у справах сім'ї та молоді міської ради | Додав: Leo (01-Лют-2013)
Переглядів: 569 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz