Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 13-Тра-2024, 23:35

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління праці та соціального захисту міської ради

Бухгалтерський облік та оподаткування виплат за цивільно-правовим договором
Відділ праці та соціально-трудових відносин Управління праці та соціального захисту населення Котовської міської ради роз’яснює:

Бухгалтерський облік та оподаткування виплат
за цивільно-правовим договором

Договір, укладений підприємством (підприємцем) з фізичною особою на виконання одноразових робіт, є цивільно-правовою угодою.
Відносини між підприємством (підприємцем) і фізичною особою регулюються Цивільним кодексом України (далі – ЦК). У такому разі фізична особа не є працівником підприємства. За договором цивільно-правового характеру фізична особа може виконувати роботи та надавати послуги. Залежно від форми укладеного договору сторони мають різні права, обов’язки, зобов’язання перед бюджетом та Пенсійним фондом України. На нижче наведеній схемі розглянуто види трудових та цивільно-правових договорів.


У цивільному кодексі України глава 61 присвячена підряду, а глава 63 – договорам про надання послуг. Таким чином, за цивільно-правовими угодами, укладеними підприємством (підприємцем) з фізичною особою, можуть виконуватися роботи чи надаватися послуги.
Визначення договору підряду надане ст. 837 ЦК, згідно з яким, одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання інших робіт з передаванням її результату замовникові.
Стаття 901 ЦК визначає, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, замовник зобов’язується оплатити виконавцеві таку послугу.
Особа, яка виконує роботи (послуги) за договором цивільно-правового характеру не має ніяких соціальних гарантій, не може одержувати виплати за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, не має права на відпустку, такій особі не надаються соціальні гарантії. Така особа не підпорядкована розпорядку робочого часу та виконує роботи (надає послуги) на свій страх і ризик (не табелюється). Така фізична особа не може бути направлена у відрядження (у відрядження направляється тільки працівник підприємства).
Така особа не одержує заробітної плати (в цивільно-правовій угоді визначається винагорода (ціна виконаних робіт, наданих послуг). Нарахування виплати провадиться на підставі акта виконаних робіт (наданих послуг).
На виплати за договором цивільно-правового характеру на виконання робіт (догові підряду) нараховується єдиний внесок на соціальне страхування в розмірі 34,7 %. Також з виплат за договором цивільно-правового характеру утримується єдиний внесок на соціальне страхування в розмірі 2,6 % (ця норма щодо нарахування ЄСВ на виплати по договорам цивільно-правового характеру не стосується підприємств УТОГ, УТОС та громадських організацій інвалідів). Розмір нарахувань та утримань єдиного соціального внеску на виплати за цивільно-правового характеру не залежить від класу ризику підприємства чи характеру роботи (послуги).
Слід звернути увагу, що Законом України від 07.07.2011 р. № 3609-VІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України” унесено суттєві зміни до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України щодо утримання податку на доходи фізичних осіб з виплат за договорами цивільно-правового характеру. Під час нарахування доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Ця норма є чинною з дати набрання чинності цим Законом, тобто з 6 серпня 2011 року.
До 6 серпня 2011 р. податок на доходи фізичних осіб утримувався з виплат за договором цивільно-правового характеру з усієї суми, без зменшення на суму єдиного внеску на соціальне страхування.


Начальник управління І.К. Коломейчук

Виконавець - Головний спеціаліст з питань дотримання
законодавства про працю Сарницька О.В.
Категорія: Управління праці та соціального захисту міської ради | Додав: УПСЗН (11-Кві-2012)
Переглядів: 12277 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
1 Васильчук  
0
Як правильно оподаткувати договір ЦПХ підприємству платнику фіксованого с/г податку?

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz