Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Відділ економіки, транспорту та зв'язку міської ради [13]
Відділ торгівлі та підприємницької діяльності міської ради [18]
Комітет по фізичній культурі та спорту міської ради [18]
Управління архітектури та земельних відносин міської ради [7]
Управління комунального господарства та будівництва міської ради [21]
Управління культури міської ради [89]
Управління праці та соціального захисту міської ради [89]
Управління у справах сім'ї та молоді міської ради [94]
Відділ освіти міської ради [16]
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді [1]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 25-Кві-2024, 16:42

Головна » Статті » Офіційні матеріали-відділи та управління міськради » Управління комунального господарства та будівництва міської ради

АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ ТА МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМ

АМЕРИКАНСЬКИЙ  БІЛИЙ МЕТЕЛИК

ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ  ТА МЕТОДИ БОРОТЬБИ З НИМ

         Американський білий метелик ,який  походить із Північної Америки ,на початку  40-х років  минулого  століття  був  виявлений  в  Угорщині . Швидко розповсюдившись у ряді країн  південно – західної  й центрально – східної  Європи ,у т.ч. і в Україні, став одним із найбільш  небезпечних   листогризучих       шкідників  садів ,   плантацій шовковиці, лісопаркових насаджень .У роки масових розмножень шкідник здатний повністю знищити 30% і більше листя дерев. В такі роки необхідна інтенсивна боротьба з ним. Високоефективним і безпечним  для навколишнього середовища при цьому  є використання бактеріальних препаратів:Лепідоцид т.пс (2-4 л/га), Бітоксибацилін, т.пс.(1-2 кг/га), а також можливе застосування хімічних препаратів: інсектицидів - Карате  050ЕС, 5% к.е.(0,2л/га.),  Децис Профі,25% в.р.г.(0,04 кг/га). Досить ефективне  й зрізування та знищення гнізд із гусеницями молодших і середніх віків. поки вони у павутинному гнізді . Добрий результат дає збір гусениць старших віків у ловчі пояси, коли вони відходять на залялькування.

            В Україні  з 2003 р. по  2009 рік   площа зараження шкідником збільшилась на 33571,144 га.             МОРФОЛОГІЯ:  імаго – розмах крил 2,5-3,5 см, крила білі, іноді з чорними крапками, черевце чисто-біле, вусики у самки ниткоподібні, у самця -  слабко пірчасті з білим нальотом. Яйця кулясті, золотаво- зелені,кладка вкрита білуватим пушком. Кокон сірувато – білий . Спинка гусениці оксамитово-коричневого  кольору з чорними бородавками. По боках тіла лимонно – жовті смуги.

 БІОЛОГІЯ:   лялечка в пухкому сірому коконі з волосків, гусениці - в тріщинах під корою дерев, сухим листям , в ґрунті.  Вихід метеликів з лялечок відбувається у вечірню пору. Метелики не живляться.  Через годину після спарування  самка відкладає яйця на нижній бік листка. Плодючість  від 200-2000 яєць.  Літ покоління, що перезимувало - в травні,   літнього - наприкінці  липня - на початку серпня  залежно від географічної зони.  До четвертого віку вони живуть у колоніях на пагонах, листках, у гніздах, сплетених павутинням.

       Розвиток гусені молодшого віку проходить за 6-8 діб, а наступних віків за 4-5 діб. Через 1-3 години після відродження з лялечки гусінь починає живлення .Воно супроводжується виділенням павутиння ,під його прикриттям гусінь живе колоніями і створює гнізда.

    Негативно впливають на розвиток лялечок високі середньодобові температури повітря

28-30 С і низька вологість 54% тоді кількість метеликів, що вилітають, досить незначна.

           Перед залялькуванням гусениці активно рухаються в пошуках схованки і розповзаються

в пошуках місць для залялькування (під  відшаровану кору дерев, опале листя ).

       В даний час Американський білий метелик знаходиться у стан гусені першого  покоління, 1-2 віку,  тому Державна служба з карантину рослин, управління  комунального  господарства  та будівництва відповідно до ст.11 Закону України "Про карантин рослин”, звертається  до  керівників об’єктів усіх форм господарювання, власників житлових будинків, керівників комунальних підприємств, керівників усіх підприємств і організацій міста та району про необхідність здійснення обстеження  підпорядкованих їм територій з метою визначення площ зараження  карантинним організмом та організації боротьби будь-яким доступним методом.

         Юридичні та фізичні особи, які  не проводять боротьбу  з карантинними організмами, притягуються  до  відповідальності  згідно чинного законодавства .

 

Державні інспектори з карантину рослин    і  

 управління  комунального  господарства  та   будівництва  Котовської міської ради.
====================================================

Категорія: Управління комунального господарства та будівництва міської ради | Додав: Leo (23-Тра-2012)
Переглядів: 1171 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz