Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 26-Кві-2024, 13:13

Головна » Статті » Новини

В Одесі презентували проект «Стентування заради життя»

В Одесі презентували проект «Стентування заради життя»

Медицина стає доступнішою для кардіологічних пацієнтів Одеської області. З 1 травня 2015 року за підтримки голови облдержадміністрації І.П.Палиці в регіоні стартує проект надання безоплатної медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом «Стентування заради життя».

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації В’ячеслав Полясний.За його словами, згідно з проектом, медична допомога пацієнтам із загрозою інфаркту міокарда буде надаватися безоплатно на всіх етапах лікування, починаючи від виклику швидкої допомоги, проведення по життєвим показанням стентування серцевої артерії на базі обласної клінічної лікарні і закінчуючи стаціонарним післяопераційним лікуванням протягом трьох діб.За статистикою, захворювання системи кровообігу в структурі основних причин смертності в Одеській області займають перше місце (65 %). Так, щороку в регіоні реєструється близько 2 500 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. 300 осіб помирають ще на догоспітальному етапі, 280 – у стаціонарі; 210 пацієнтів, пройшовши лікування, отримують інвалідність. Більшість хворих, що потрапляють до лікарень з гострим коронарним синдромом - це категорія працездатних людей віком від 45 до 60 років.Начальник УОЗ зазначив, що в межах медичної субвенції на реалізацію проекту «Стентування заради життя» виділено понад 20 млн. грн. Ці кошти дозволять покрити витрати на стентування, медикаментозне забезпечення лікування як на етапі швидкої медичної допомоги, так і в стаціонарі обласної клінічної лікарні. Крім цього, проектом передбачено дооснащення сучасними електрокардіографами та матеріальне стимулювання бригад швидкої медичної допомоги. За кожний окремий випадок надання медичної допомоги пацієнту з 100%-ю відповідністю стандартам «Регіонального клінічного протоколу надання допомоги хворим при гострому коронарному синдромі з елевацією сегменту ST» медичні працівники будуть отримувати премію у розмірі 10% до посадового окладу.

Найважливіше - організувати в найкоротші від моменту звернення пацієнта терміни систему заходів, спрямованих на усунення тромбу з серцевої артерії за допомогою спеціальних лікарських препаратів (тромболітиків) і високотехнологічної операції - стентування. В ідеалі операція відкриття інфарктзалежної серцевої артерії повинна бути проведена протягом першої години від початку захворювання. Це дозволить зберегти життя або мінімізувати ризики розвитку небажаних наслідків цієї тяжкої недуги, скоротити час перебування пацієнта на лікарняному ліжку, а також знизити рівень інвалідизації та підвищити якість життя людей, котрі потребують цієї медичної допомоги. Так, статистика показує, що у групі пацієнтів, яким було вчасно проведено хірургічне втручання, смертність зменшилася втричі.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації наголошує на безоплатності для пацієнта надання медичної допомоги в рамках обласного проекту «Стентування заради життя». У разі порушення цього принципу на будь-якому етапі лікування просимо звертатися на «гарячу лінію» за телефонами: (048) 722-25-22, (067) 556-35-88.

Негайне звернення за медичною допомогою при симптомах гострого болю в області серця, за грудиною, під лівою лопаткою, з можливою віддачею в ліве плече чи руку, дає реальний шанс подолати кризову для серця ситуацію з найменшими втратами і в подальшому повернутись до роботи та повноцінного життя в найкоротший термін.

Районній лікар-кардіолог КМЛ                               Петренко Н І

 

Категорія: Новини | Додав: Leo (19-Тра-2015)
Переглядів: 488 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz