Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Новини [1111]
Відео новини - Котовське телебачення [487]
Відео матеріали ТРК "Котовське ефірне телебачення"
Матеріали Форпосту [36]
Статті котовських авторів [243]
Благоустрій і санітарія - громадська інспекція [9]
Місцеве самоврядування міста [24]
Офіційні матеріали-міський голова [27]
Офіційні матеріали-Котовська міська рада [29]
Офіційні матеріали-виконавчий комітет міської ради [55]
Офіційні матеріали-відділи та управління міськради [366]
Котовська міська Центральна бібліотечна система [26]
Офіційні матеріали - державні органи влади в місті [693]
Котовськ сучасний [114]
Громадсько-політичне, соціально-економічне, культурне життя міста
Котовськ історичний [5]
Котовськ літературний [42]
Гурт поетів-втікачів "Кульгаве Число" [1]
Найцікавіше із Всесвітньої мережі Інтернет [43]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 485

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 23-Кві-2018, 19:12

Головна » Статті » Новини

БЛАГОУСТРІЙ МІСТА

 

На засіданні виконавчого комітету  30.07.2015р. основним питанням порядку денного було питання «Про хід виконання “Програми благоустрою, упорядкування та  санітарного оздоровлення м. Котовська на 2015 рік», з яким виступив начальник УКГБ міської ради Олександр Плахотний.

Пропонуємо вашій увазі довідку до рішення «Про хід виконання “Програми благоустрою, упорядкування та  санітарного оздоровлення м. Котовська на 2015 рік».

 

         Традиційно, кожного року ми підводимо проміжні підсумки виконання заходів «Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовська». Хотів би з Вашого дозволу зупинитися на окремих аспектах реалізації  Програми,  яка затверджена рішенням міської ради 25 лютого 2015року.  Почну з ключового напрямку:

розвитку та утримання шляхового господарства міста, благоустрою об’єктів комунальної власності, облаштування вулиць та перехресть міста дорожніми знаками.

       В місті Котовську проведено роботи по будівництву і ремонту доріг з щебеневим покриттям на 8 вулицях: вул. Б.Хмельницького, Калініна, Щорса, Торгова, Партизанська, Пролетарська, Новоселів, кладовище №6 по вул. Будьонного, та 4 провулках: 1-й пров. Український, Калініна, Пушкіна, Перемоги, загальною площею 9200.8 кв.м.  Проведено ремонт асфальтобетонного покриття  на 10 вулицях: вул. 50 років Жовтня,Калініна, Л.Толстого, Самборського, Комсомольська, Ворошилова, В.Козака, В.Лісна, територія ЗОШ № 9, ДНЗ № 6, загальною площею 7828 кв.м.  в  т.ч. всього дорожнього покриття  вулиць по яких організовано рух громадського транспорту. Виконано роботи по будівництву та ремонту між квартальних проїздів мікрорайону «ПІВНІЧНИЙ» - загальною площею 5497,6 кв.м., на суму 1935,51 тис.грн., між квартальних проїздів мікрорайону «ЧЕРЕМУШКИ» - загальною площею 3613,9 кв.м., на суму 1557,09 тис.грн., між квартальних проїздів мікрорайону «ЦУКРОВОГО ЗАВОДУ» - загальною площею 1061,04 кв.м., на суму 457,53 тис.грн., між квартальних проїздів мікрорайону «КОМСОМОЛЬСЬКА» загальною площею 1482,7 кв.м., на суму 509,56 тис.грн.,  та тротуарів: вул. Пархоменко (від вул. Теніста до пров. Жуковського), вул. Калініна (від вул. Воровського до вул. Тельмана), загальною площею 572.7 кв.м. на суму 195.85 тис.грн. Проведено ямковий ремонт асфальтобетонного покриття на 39 вулицях загальною площею 1453 кв.м. на суму 599,88 тис.грн.

На виконання всіх робіт у 2015 році виділено:

  • з обласного бюджету – 138,9 тис.грн..

  • з міського бюджету – 10264.33 тис.грн..

         Із виділених коштів на даний час освоєно - на капітальний ремонт доріг міста підрядною організацією «Березівкашляхагробуд» - 3604.07 тис.грн., підрядною організацією «Котовський асфальтний завод»  – на капітальний ремонт доріг міста  653.54  тис.грн., на поточний ремонт доріг – 758.77 тис.грн. На сьогоднішній день роботи по ремонту дорожнього покриття продовжуються.

 Виконані роботи по влаштуванню «лежачих поліцейських» для обмеження швидкості руху автомобільного транспорту по вул. 50 років Жовтня, та проспекту Котовського.

       З метою забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху,  балансоутримувач міських доріг КО «Котовськ-благоустрій», постійно утримує в  належному технічному стані встановлені на них 350 дорожніх знаків.

У відповідності до вимог нормативних актів, в поточному році «Котовськ-благоустрій»  виконав роботи з нанесення дорожньої розмітки, загальною площею 566,6 кв.м., провів фарбування турнікетів та фарбування і вапнування бордюрів загальною площею понад 1496 кв.м. Згідно встановленого графіка щоденно проводить роботи з  прибирання вулиць та доріг міста.

         Вважаю що на сьогоднішній день стан доріг міста та їх інфраструктура знаходяться  в стані кращому ніж стан доріг в цілому по Україні.

Виникає питання, як довго ми зможемо наші дороги утримати на такому рівні? Все залежатиме від того, чи зможемо усунути фактори, що суттєво впливають на стан доріг. Одним із таких факторів є стан мереж зливової та дренажної каналізації. Сьогодні на обслуговувані КО «Котовськ-благоустрій» 26 мереж зливової та дренажної каналізації, загальною довжиною 6,6 погонних метрів. Вже сьогодні із 26 мереж, потребують ремонту 7 загальною довжиною понад 530 погонних метрів. Крім цього на території міста 8 офіційно визначених територій з надто високим рівнем ґрунтових вод, які приводять до  підтоплення все нових територій в т.ч вулиць та доріг. В перспективі є необхідність вирішення питань стосовно будівництва  нових мереж  лоткової зливової та дренажної каналізацій і насамперед в районах вулиць Вокзальної, Воровського, Водопровідної, провулків Водопровідного, Куяльницького, Нафтового та інших, загальною протяжністю 2408 погонних метрів.

Щодо будівництва, ремонту і утримання об’єктів соціальної інфраструктури міста.

З метою раціонального використання бюджетних коштів, передбачених на споживання енергоносіїв за кошти міського бюджету у 2015 році  проводяться роботи по заміні дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові віконні блоки в загальноосвітній школі №5  обсягом – 185,8 м² на суму 266,022 тис. грн. Проведено поточний ремонт Противорадіаційного сховища. Обладнані нові місця відпочинку в мікрорайонах міста, встановлені 6 дитячих майданчиків, на суму 261540 грн.

На  кошти міського  бюджету та кошти гранд - контракту  «Чисте довкілля для нашого майбутнього»  для  КО «Котовськ-благоустрій»  було придбано  трактор «Беларус 82.1» для вивозу та перевозки ТПВ, сміття та інших побутових предметів, у розмірі 485 тис.грн.

В подальшому заплановано капітальний ремонт міської бібліотеки по вул..Комсомольська 125 також заплановано поточний ремонт покрівлі ЗОШ №1, ДНЗ №4, проведення робот по утепленню стін та заміна вікон в ДНЗ №13. Поточний ремонт  приміщень сан.вузлів  і каналізаційної та водопровідної мережі ДЮСШ.

- окремі напрямки роботи на 2015 рік.

         КО «Котовськ-благоустрій», КО «Компанія-Горсвет» та іншими балансоутримувачами інженерних мереж виконано весь запланований об’єм робіт по підчищенню зелених насаджень у дорожньо-алейних смугах вулиць та уздовж мереж зовнішнього освітлення міста по вулицях 50 років Жовтня, Сільськогосподарській, 10 років Жовтня, 40 років Перемоги, Самборського, Калініна, Радянської Армії,  Котовського, Комсомольській,  Луначарського, Радянській, Леніна, Дзержинського, Короленко,  Горького, Ткаченко та проспектах Перемоги і Котовського.

 Проводиться скошування бур’янів  та карантинної рослини амброзії полинолистої, на площі 60 га., Станом на 30.07.2015 року організацією КО «Котовськ-благоустрій»  за рахунок внутрішніх резервів викошено бур’яни на загальній площі 550 тис. м².

    В цей же час був виконаний великий об’єм робіт з викосу трави і бур’янів на прибудинкових територіях нашими домоуправліннями ПП «Городок-КВП», ПП «Курінь-2» та ПП «НА-Добробут» загальною площею більш, як 120 тис.кв.м., щоденно проводиться прибирання прибудинкових територій на площі 250,54 тис.кв.м. та сходових клітин житлових будинків загальною площею 24,3тис.кв.м. Вивезено 55 м3 негабаритного сміття. Встановлено 60 урн для збору сміття, відремонтовано елементи конструкцій дитячих майданчиків розташованих на прибудинковій території. Додатково розвезено пісок на дитячі майданчики. У І півріччі поточного року проведено  ремонт  1 148 м² м’якої покрівлі житлового фонду міста, встановлено 8 вхідних металевих дверей в під’їздах  будинків, завершено ремонт фасаду всього ж/ будинку по вул. 50 років Жовтня,115. Продовжується виконання інших запланованих робіт по підготовці житлового фонду міста до осінньо-зимового періоду 2015-2016 років.

 

- наступний розділ програми передбачає реалізацію заходів з утримання пришляхових покажчиків кордонів міста та розвиток і вдосконалення  транспортної мережі міста.

В травні місяці поточного року визначеними програмою підприємствами та організаціями КВЕП «Котовськтеплокомуненерго», ПП «НА-Добробут», Локомотивне депо, КО «Котовськ-благоустрій», КВЕП «Котовськводоканал» проведено належний благоустрій пришляхових покажчиків кордонів міста. Крім того КВЕП «Котовськтеплокомуненерго» провело реконструкцію закріпленого за ним  пришляхового покажчика в’їзду в місто зі сторони с. Соболівки.

Стосовно організації руху громадського пасажирського транспорту  інформую, що на даний час, стан перевезення пасажирів по 10 маршрутах загальною довжиною 120 км, транспортом загального користування, що належить 30 приватним підприємцям та  автотранспортному підприємству ПАТ „Пасавтотранссервіс” повністю задовольняє потреби міста в даній послузі.  Перевезення здійснюються по місту, як вдень так і в нічний час у відповідності до затверджених графіків. Обслуговування маршрутів виконується комфортабельними автомобілями пасажиромісткістю не менше 18 посадкових місць.

З метою поліпшення перевезення мешканців міста по маршрутах руху громадського транспорту значна увага приділялась заходам по виконанню робіт з ремонту та належному утриманню 70 закріплених за КО «Котовськ-благоустрій» та 10 приватними підприємцями міста автобусних зупинок, 4 залізничним переїздам,  3 пішохідним переходам  через колії Одеської залізниці та шляхопроводу.  В першому півріччі відремонтовано та покрашено всі елементи автобусних зупинок, щити безпеки на шляхопроводі, відремонтовано  асфальтобетонне покриття під’їзних доріг до залізничних переїздів, шляхопроводу та встановлено всі визначені нормативними актами дорожні знаки.

Невирішеним залишаються питання влаштування у смугах відводу залізниці в межах залізничних переїздів дорожньої розмітки та проведення експертизи шляхопроводу з подальшим визначенням об’єму робіт та безпосередньо виконання робіт по його ремонту.

В окремий розділ програми виділено питання:

- розвитку та благоустрою місць масового відпочинку мешканців та гостей  нашого міста.

До місць масового відпочинку віднесено території парку ім. Г. І. Котовського, парку "Черемушки",  скверу  „Вічний вогонь ” та  "Слава праці", вул. Ст. Борисова,  проспект Перемоги та Котовського. Їх впорядкуванням та благоустроєм опікується в основному структурний підрозділ КВЕП «Котовськводоканал». Зелене господарство, яке в своїй роботі чітко дотримується виконання передбачених програмою планів та вимог до озеленення міста. Працівники цього підрозділу на всіх об’єктах благоустрою проводять  обов'язкове естетичне формування крон дерев, щоденно виконують роботи по належному санітарному утриманню 48,3 тис. кв. м.  У міському бюджеті 2015р. на утримання зеленого господарства міста заплановано 800 тис. грн. За станом на 01.07.2015р. вже освоєно 445 тис. грн. Щоденно проводиться прибирання 4,9 тис. кв. м. тротуарів, 1,5 тис. кв. м. дитячих майданчиків в парках та скверах міста. Регулярно здійснюється догляд за клумбами і квітниками на площині 7,4 тис. кв. м. формують 9200 кв.м. квіткових клумб за килимово-рельєфною  тематикою, в цьому році на клумби міста засіяно 38 тис. семян однолітніх та багатолітніх квітів, на суму 30 тис. грн.., а також посаджено 17 тис. од. розсади на загальну суму 85 тис. грн. Проводиться очищення, укіс зеленої зони на площі 34,5 тис. кв. м. Робиться полив клумб – за два місяці 2015р. витрачено 383 кв. м.  води, задіяний автотранспорт підприємства  КВЕП «Котовськводоканал» для поливу на загальну суму 8,3 тис. грн. Силами підрозділу в  поточному році проведено ремонт та фарбування всіх лавок в парках та скверах, відремонтовано вази для квітів, виконано вапнування 684 дерев та більше 700 погонних метрів бордюрів.

 

- розвиток та модернізація мереж зовнішнього освітлення міста.

Невід’ємною складовою програми благоустрою були і залишаться заходи по забезпеченню якісного зовнішнього освітлення та ілюмінації проспектів, доріг, вулиць та прибудинкових територій нашого міста. Належне функціонування майже 168,983 км мереж зовнішнього освітлення, роботу 3258 світильників та всієї мережі ілюмінації забезпечує комунальна організація «Компанія-Горсвет», яка у поточному році відновила роботу 325 м. ліній вуличного освітлення, провела перевірку лічильника, встановила додатково на території міста 23 ліхтаря, замінила 140 ламп на світлофорних об’єктах, 6955м пошкодженого проводу, провела ремонт ілюмінацій та  гірлянд, загальною довжиною 508м. Проведена заміна 6620 м. неізольованого проводу на ізольований. Також силами організації виконано значний обсяг робіт по фарбуванню ліхтарів та світлофорних стойок.

 

- утримання кладовищ, братських могил, пам’ятників та  прилеглих до них територій.

         В цьому році практично повністю виконано заходи  програми з благоустрою та належного утримання кладовищ, братських могил, пам’ятників та  прилеглих до них територій.

         КО «Котовськ-благоустрій» з настанням весни при активній участі працівників ПП «Ритуал»  та ПП «Спектр» привела в належний санітарний стан  території 8-ми міських кладовищ, виконала роботи по викосу трави, бур’янів та видаленню порослі дерев, вивезла на міське звалище ТПВ  більше 154 м3 негабаритного сміття,   впорядкувала  24 пам’ятників, братських могил та прилеглих до них територій та завезла на території кладовищ для виконання робіт з благоустрою поховань більше 144м3 піску.

 

- вивезення з територій міста твердих побутових та великогабаритних відходів.

         Показником благополуччя населення і гарантією безпеки життєдіяльності городян у поточному році стало якісне та своєчасне  санітарне очищення міських територій. Основне навантаження  у цьому напрямку, як і раніше,  покладалось  на комунальну організацію «Котовськ-благоустрій», яка є основним виконавцем  послуг зі збирання, підбирання та транспортування побутових відходів від мешканців міста, підприємств, організацій і установ незалежно від форм господарювання та суб’єктів підприємницької діяльності.  

         Незважаючи на певні труднощі організаційного, фінансового і технічного характеру на даний час ТПВ вивозяться зі всіх територій міста контейнерним та без контейнерним методами по 5-ти маршрутах руху спецтранспорту за графіковим методом без суттєвих нарікань зі сторони мешканців та керівників практично усіх підприємств, організацій і установ незалежно від форм власності, шляхом використання 160 контейнерів євро зразка ємністю 1,1м³ та 206 контейнерів ємністю 0,75м³. Загальна довжина маршрутів  по вивезенню ТПВ з території міста складає більш, як 511км.

Трудовим колективом цієї організації у відповідності до затверджених графіків  систематично проводиться прибирання  168 тис. кв.м. центральних  вулиць, проспектів та площ міста. Силами організації  виконано значний обсяг робіт  по  вивезенню в березні та квітні місяці негабаритних відходів в т.ч. опалого листя і  обрізаного гілля дерев практично з усіх вулиць і територій міста.

Всього вивезено на міський полігон близько 160 куб. м. опалого листя, минулорічної трави та обрізаного гілля дерев і кущів.

         На належному рівні  організацією утримується і сам міський полігон ТПВ  площею 5,0 га.  що дає змогу завжди своєчасно вивезти відходи з території міста. Як недолік  у  сфері поводження з ТПВ необхідно визнати, що не зважаючи на  весь комплекс проведених  заходів спрямованих на належну організацію по збору і  вивезенню відходів, всю профілактично-попереджувальну роботу серед населення міста щодо недопущення викидання відходів у невстановлених місцях - періодично на міських територіях продовжують виникати стихійні сміттєзвалища. Лише з початку цього року та території міста було виявлено 11 стихійних місць безладного накопичення побутового та іншого сміття. Всі вони повністю зачищені КО «Котовськ-благоустрієм».  Для їх ліквідації ми вимушені систематично витрачати додаткові кошти з місцевого бюджету, та залучати для виконання робіт додаткову спецтехніку з підприємств та організацій міста.  До речі вже сьогодні ми приступили до виконання робіт по плановій зачистці місць безладного накопичення сміття силами КО «Котовськ-благоустрій» та ДНЗ Котовський професійний ліцей.

         На даний час КО «Котовськ-благоустрій», в умовах обмеженого фінансування, постійного росту цін на паливно-мастильні і інші матеріали та необхідності проведення практично щоденного ремонту застарілої,  і вже відпрацювавшої свій ресурс матеріальної бази всі поставлені  завдання виконує, маємо надію, що так буде і в подальшому.

          В цілому загальний контроль за  реалізацією всіх заходів програми благоустрою , упорядкування та санітарного оздоровлення міста Котовськ на 2015 рік  в межах своїх повноважень здійснює відділ    інспективно-адміністративного нагляду за санітарним станом та благоустроєм  Управління комунального господарства та будівництва  міської ради, яким було розглянуто 68 звернень громадян, що відносяться до проблем висвітлених у програмі. Оформлено та  видано 19 ордерів на земельні роботи та 12 ордерів на знесення аварійних і сухостійних  дерев. За ст.152 КУАП відділом та інспекторами з благоустрою КО «Котовськ-благоустрій» за порушення державних стандартів, правил благоустрою міст та інших населених пунктів була притягнута до адміністративної відповідальності 1 особа. Письмово попереджено (видано приписів) 16 громадян. За результатами перевірок санітарного стану міста видано  3 письмових приписи суб’єктам  усіх форм господарювання та комунальним підприємствам міста. Проведено  рейдів з виявлення осіб, які викидають ТПВ у не відведених місцях та 2 рейда спільно з дільничими інспекторами міліції.

         Загалом, заходи «Програми благоустрою, упорядкування та санітарного оздоровлення м. Котовська на 2015 рік» виконані  в межах коштів затверджених міським бюджетом.

Категорія: Новини | Додав: Leo (03-Сер-2015)
Переглядів: 572 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1  

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2018 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на http://forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz