Форпост-Котовськ-каталог новин, статей, інформацій
Категорії розділу
Громадсько-політичне життя міста [10]
Соціально-економічне життя міста [7]
Культурне життя міста [8]
Спортивне життя міста [77]
Люди міста [12]

Меню сайту

Пошук

Свята України
Праздники Украины

Прогноз погоди

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 490

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 19-Бер-2024, 05:50

Головна » Статті » Котовськ сучасний » Громадсько-політичне життя міста

Всякий двір хазяйським оком держиться

З громадою і для громади

 

Всякий двір хазяйським оком держиться

Котовську може позаздрити будь-яке місто України. Йому повезло на мудрого мера, який впродовж десятиліть веде міську громаду визначеним курсом соціально-економічних перетворень.

Місто з майбутнього

Сьогодні Котовськ - сучасне місто з добре розвиненою інфраструктурою. Місто, яке вражає швидкими темпами соціально-економічного розвитку. І при тому при всьому, як зізнався міський голова Анатолій Павлович Іванов, гостро відчуває нехватку коштів на розбудову багатьох життєво важливих магістралей. Як кажуть, чим вищі вимоги, тим більші гроші.

Тому місто і розвивається. І те, що тут вдалося житлово-комунальне господарство реформувати і перетворити на підприємство, що служить народові, - переважить все. Тож не дивно, що у місті і квіти майоріють на клумбах (і не тільки в центрі), і сміття не валяється на вулицях, і вода подається цілодобово, і сплата за комунальні послуги - майже стовідсоткова.

Комунальні підприємства Котовська - це водоканал, тепломережі, дорожній сервіс, міське світло, житлово-комунальне господарство, зелене. Кожне з них працює на покращення обслуговування населення і його якість вже сягнула 90 відсотків. І недарма Котовський водоканал вважається одним з кращих підприємств в області. Звичайно, і його не обминула доля підвищення тарифів. Але мінімально. Втрата води тут складає 24%, в той час як по Європі - 20. Тут давно перейшли на прямі угоди між надавачами послуг та споживачами. Тож скарг від населення вже немає. Встановлено майже сто відсотків лічильників як по теплу, так і по воді. Крім того, високою якістю обслуговування домоглися 95% сплати населення за послуги! Тож цілком закономірно, що саме тут 2006 року відбувся семінар по реформуванню ЖКГ, в якому взяли участь керівники країни, області і багато голів міст України.

На порядку денному міського голови та депутатського корпусу - створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Цей процес у місті пішов. Анатолій Павлович вважає, що ця ідея приживеться, бо сьогодні - це єдиний спосіб для власників житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку спільно володіти, здійснювати управління будинком, а також утримувати свою власність у доброму стані.

- Якщо говорити про перспективу, то я вважаю, що кондомініуми - це те, до чого потрібно йти, але не наскоком, не попереду паровоза, - наголошує Анатолій Іванов.

Є чим гордитися, є чим поділитися

Соціальна сфера - основа роботи будь-якої влади, вважає А.П. Іванов. Напевне, тому саме ця мережа найбільше удостоєна уваги міської ради. Тому більшість ініціатив Котовської міської ради набувають обласного статусу і навіть державного. Найперше, хочу нагадати про міський центр соціальних служб для сім’ї та молоді, який було створено наприкінці 90-х і який утримується міським бюджетом. Його складовою є центр соціально-психологічної реабілітації дітей з обмеженими можливостями та соціальний гуртожиток, в якому проживають діти-сироти або позбавлені батьківської опіки.

Але не тільки цим може пишатись міський голова і його команда. До речі, Анатолій Павлович вважає, що в його команді кожна людина на своєму місці. Кожен вболіває за загальну справу. У місті безліч цікавого і такого, що може запозичити кожен. Чого тільки вартий терцентр допомоги малозабезпеченим - міськрада фінансує 6 відділень, де люди можуть одержати будь-яку допомогу. Територіальний центр обслуговування пенсіонерів і самотніх непрацездатних громадян, наприклад, крім того, що допомагає літнім самотнім людям придбати продукти, ліки, годує у доброчинній їдальні і надає послуги перукарні, ще й дає на прокат милиці та інвалідні крісла.

А коли у Котовську було започатковано фестиваль «Джерело надії» для дітей з обмеженими можливостями, цю ініціативу підтримало обласне управління культур і фестиваль набув статусу обласного. Фестиваль під патронатом міського голови і кожна дитина отримує від нього подарунки. Крім того, всі витрати міськрада бере на себе.

Започаткований у Котовську фестиваль військово-патріотичної пісні теж набув статусу обласного.

Дбають тут і про тих, хто прийшов з місць позбавлення волі, допомагаючи оформити документи, інколи - знайти дах над головою. І про людей без місця проживання, яких обстежують через лікарню, а потім, залежно від віку, дають притулок.

Гордістю Котовська є міський будинок культури, в якому і працівникам затишно, і за бібліотечний фонд душа не болить - тепло і сухо. Тож і не дивно, що культпрацівники протягом року проводять до ста різноманітних культурних заходів, бо ідеальні умови спонукають до дії. До того ж, всі працівники культури отримують 50% надбавку від окладу, що є своєрідним стимулом до зразкової праці.

Котовчани з гордістю розповідають про святкування Дня міста, який відзначається вже понад 10 років у першу суботу липня і триває 24 години. Свято ділиться на два акти. Перший - присвячено дитячим концертам, шоу, розвагам. Другий - ветеранам війни і праці, для яких влаштовуються «голубі вогники», людям середнього віку і молоді. З 22-ї години починається нічний карнавал, який захоплює багатством фантазі, розмаїттям кольорів, доброзичливою аурою. І все це - на спонсорські кошти. З бюджету не тратиться жодна копійка.

А якщо ви пройдетесь містом у літню спеку, то бризки фонтанів, яких тут шість, повернуть вам свіжість і прохолоду. Подарують гарний настрій і відпочинок чисельні невеличкі сквери, місця відпочинку та дитячі майданчики, облаштовані сучасно і оздоблені казковими персонажами. Вони у Котовську щороку з’являються нові.

Відчувається, що своє місто любить Анатолій Іванов, який не втомлюється розповідати про здобутки і плани, про перспективи і співпрацю з обласною та районною радами та багато чого, що стосується соціально-економічного розвитку Котовська.

Анатолій Павлович Іванов прийшов на посаду міського голови у 1988 році. Ні тоді, ні зараз він не дає пустопорожніх обіцянок. Обіцяє тільки те, що може зробити, враховуючи свій досвід роботи у місцевому самоврядуванні та знання. А йому вдається багато. І це належно оцінює громада, висловлюючи йому довіру знову і знову.

Любов КУЗЬМЕНКО

Журналіст газети «Одеські вісті»

 

 
Категорія: Громадсько-політичне життя міста | Додав: Leo (22-Жов-2015)
Переглядів: 625 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright  ТГ "Форпост-Котовськ" © 2024 Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на //forpost-kotovsk.at.ua
Зробити безкоштовний сайт з uCoz